Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért merül le hamar a telefonom?

Miért merül le hamar a telefonom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Múlt héten vettem egy Samsung Galaxy S Advance típusú készüléket (T-Mobile-nál, újonnan). Első használat előtt töltöttem 14 órát, sőt, jóval többet is annál.

Olyan hamar lemerül, hogy naponta töltenem kell.

De semmi felesleges nem fut rajta, és nem is nyomkodom egész nap.


A hálózat GSM módban van, mobilnet/wifi ki van kapcsolva, ha nem használom. A fényerő is kevesebb, mint a felén van. 0 használatnál is valami nagyon szívja az akksit. De annyira, ha este, lefekvés előtt leveszem töltőről, reggelre is tuti, hogy kb 15%-ot merül.

Ha meg használom (netezek, játszok), akkor meg aztán csak úgy tűnik el a zöld csík az akksi jeléből.


Megnéztem a névjegynél az akkumulátorhasználatot, minden csak pár %-on van, a Kijelző viszont 50%. De hová csökkentsem még? A fényerőt, mint írtam, felére vettem, a képernyő időkorlátja 15 mp, az érintőgomboké pedig 6 mp.


Normális, hogy ennyire gyorsan merül?



2013. jan. 2. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Az én tabletemet a Facebook és a Google Play merítette, mert hibásan voltak megírva. Ha ezek fent vannak, töröld őket.
2013. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Facebookot én telepítettem, de Google Play alapból rajta volt, és azt nem is szívesen törölném.

De megnézem Facebook nélkül, köszi a tippet.

2013. jan. 2. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Első alkalommal teljesen fölösleges volt 14 órát töltened.Jót nem tett neki szerintem.Fényerőt állítsd automatikusra vagy vedd le teljesen,éjszakánként állítsd repülő üzemmódba.Ablakanimációt is kapcsold ki,És a feleslegesen futó alkalmazásokat is lődd ki.Így bírnia kéne legalább 1 napig.
2013. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gugu Gabor ***** válasza:
87%
Az újabb okos telefonoknál sajnos normális hogy naponta kell tölteni. A nagy kijelző, proci, ram, mobilnet, wifi eszi az aksit rendesen.
2013. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, első alkalmakkor jót tesz az akksinak, ha 14 órát van töltve. Formázódik. Nekem ezt eddig minden telefonvásárláskor is elmondták.


Automatikusra azért nem állítottam, mert borzalmasan zavaró volt számomra, hogy folyamatosan változik a fényerő.

Az is nagyon zavaró, ha teljesen le van véve a fényerő.

Nehogy már a szinte tök sötét kijelzőt kelljen bámulnom azért, hogy 1 napot bírjon a telefonom. :( (Ez nem a tipped, nem ellened szól, ne vedd magadra.)


Ez nagyon sz@r, b@asszus, hogy egy okostelefont ki sem lehet használni, mert úgy meg néhány óra alatt lemerül.

Ha meg ki akarok húzni vele egy napot, akkor meg kapcsoljak ki mindent, vegyek mindent a minimumra. :( :(


Köszi a válaszokat!

2013. jan. 2. 18:54
 6/8 anonim ***** válasza:
A telefonos boltokban mindenki egy barom aki 1990-ben él még.Amióta Li-ionos aksik vannak (kb.15 éve)azóta nem kell formázni.
2013. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sanyika007 válasza:
19%
Kedves uram! a Történetben a gyári töltőt elvileg megfelel a gyártó elvárásainak, de mindig ott az a de...Nézzük meg a töltő mennyi mAh (Milliamper/Óra) add le. Majd az aksinál is nézzük meg a a történetet. Általánosan az aksik szándékosan alul vannak töltve! Megoldás 4 volt felet 5 volttal töltsük. 1200 mA aksi esetén 2000 mA töltöt ajánlok
2015. júl. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
71%
14 órát töltötted? Vicc, ugye? Hu, de buta lehetsz, na meg aki eladta neked az is. Pff.
2017. dec. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!