Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia E7 vélemények?

Nokia E7 vélemények?

Figyelt kérdés

A telefonról szeretnék véleményeket, mint használati, mint minőségi szempontból.!(Ha lehet indokokkal)

Mindent elfogadok :)



2013. jan. 3. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
minősége kifogástalan. Idejétmúlt hardver és szoftver, de! azon a gépen a symbian 3 rendszer tökéletesen és akadásmentesen fut. Nem szaggat. Van rá bőven program, ami hasznos és kellhet megvan. A gyári böngésző egy kalap..... De van alternatíva sok. Mindennapokban egy kellemesen és jól használható készülék ha nem a csillivilli appok és játékok a fontosak. Megbízható cucc!
2013. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor jóé gondoltam, de azért még jöhetnek a vélemények.! :)
2013. jan. 3. 16:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első okostelefonom.

Vásárlás előtt dilemmáztam, hogy vajon a mindenki által remegve kívánt android vagy iOS helyett mennyire lesz elavult, de rá kellett jönnöm, hogy appok éppenséggel itt is vannak, ha valaki erre élvez - éppen csak nem milliószám, hanem ezerszám.

Mivel nekem elsősorban üzleti célra kell, azaz a kontaktok, üzik kezelése, szinkronizálása, microsoft dokumentumok hordozása, kezelése, az emailek elérése és fontos fotók hordozása és megoszthatósága (lásd hdmi csatlakozó, DLNA alkalmazás), valamint a tapicskolás helyett rendes qwertz billentyűzet az igazán fontosak, így örülök, hogy emellett döntöttem.


Bár nálam nem volt szempont, használat közben mégis beleszerettem a nokia által nyújtott offline navigációba. Remekül használható, örökké ingyen frissíthető nokia térképekkel, és - nekem - csúcs, hogy a here.com gyári nokia térképoldalon könnyen szerkeszthetem a kedvenc helyeimet, megtervezhetem útvonalaimat, amit aztán wifin simán leszinkronizálok a telefonba (Nokia regisztráció/fiók szükséges hozzá).

A nyári motoros túrámat például végig az E7-tel navigáltam, egyszerűen tökéletes funkció.


Bár én a telefont filmnézésre alkalmatlannak tartom a miniatűr képernyőméret miatt, aki nem tud meglenni anélkül a villamoson, hogy a legújabb letöltött filmre gúvassza a szemét, az a 720p-s videokat reccenés nélkül tudja nézni rajta.


Egyébként nagyon jó minőségű a vas, az összeszerelés, a gorilla üveg, a gombok, a kijelző kiváló minőségüek - hiába, a Nokia mindmáig minőségben verhetetlen, mégha csili-vilizésben le is maradt. A fém váz nehézzé teszi a telefont, de a váz előnyeit gondolom nem kell ecsetelni.


A legutóbbi, szeptemberi (és úgy tűnik egyben utolsó)sw frissítés nagyon jót tett a készüléknek: az új hasznos gyári appok mellett a böngészője remek lett és a készülék is látványosan gyorsult, valamint abszolut stabillá vált.

Azóta gyakorlatilag nekem egyszer sem fagyott le.


Essen szó a gyenge pontokról is, hiszen lehet, hogy ezek számodra fontosak:

- akkumulátor, gyakorlatilag 1 napot bír, utána tölteni kell. Én nem merek a második napnak töltés nélkül nekimenni. Ha valaki netfüggő, videoföggő, vagy angrybirds kényszere van, akkor még 1 napot sem feltétlen bír ki, de ez nyilván haszálattól függ.

- csúszós a fogása; szerencsére eddig nem ejtettem el, de a hátlap annyira sima felületű, hogy óvatosnak kell lenni.

- a fix fókuszos kamera. Akinek a fotózás egyenlő a telefonnal, annak ez fogja a legnagyobb csalódást okozni. Aki erre inkább fényképezőgépet használ, azt ez pont nem fogja érdekelni. Pl engem sem. Aki alkalmilag szeretné, ha kéznél lenne egy fotógép, ami történetesen a telefon, az is csalódni fog.


Ezt a készüléket ajánlom mindazoknak, akiknek egykor a mobiltelefon neve egybeforrt a Nokiával, és akiknek a legújabb okostelefonok által kínált őrületek egyébként teljesen feleslegesek, nem akarnak sznoboskodni a sok GHz-es snapdragon processzorukkal, nincs szükségük pingpongütőnyi kijelzőre és app-orgiára, hanem egyszerűen egy nagyon megbízható, minőségi telefont szeretnének.

Azoknak, akiknek elsősorban egy modern TELEFONRA van szükségük, abban ugyanis a profi duplamikrofonos, zajszűrős technológiával, kiemelten jó hanszóró minőségével verhetetlen.


Ha ma vennék telefont, ma is ezt választanám.

2013. jan. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!