Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a véleményetek a windows...

Mi a véleményetek a windows phone operációs rendszerrel rendelkező telefonokról?

Figyelt kérdés
jobb / rosszabb az androidnál?
2013. jan. 5. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Az új WP7-8 rendszerű telefon még kevésbé elterjedt, én inkább így fogalmaznék.

Gondolom nem a 6.5-re vagy kíváncsi :D arról tudnék pár keresetlen szót nyilatkozni.


WP7et használtam egy darabig. Számomra gyengébb "élményt" nyújtott mint az androidos társa. Noha szidják a szűk alkalmazáskínálatot, meg fogsz rá találni mindent amire csak szükséged lehet (itt inkább a választék mélysége az ami alacsonyabb és nem a szélessége)

A WP7 rendszer szinten nem támogatja hogy memóriakártyával bővíthető készülékeket gyárthassanak. Ez számomra nagy negatívum, de a WP8 kiköszörülte ezt a csorbát.

A ZUNE szinkronizálgatás számomra visszás, ugyanúgy ahogy az iTuneses. Itt a googlenál a jó pont. Szeretem hogy rádugom és azt rakok rá amit akarok.


A felületén lehet vitatkozni. Nekem jobban bejön itt is a google által kínált szabadság. Azt rakok ki és olyant a főképernyőmre amit akarok és ahogy akarom. A csempék hangulatosak, de helypazarlók. Pl a naptár nagyon az időjárás kevésbé érdekel. Éppen ezért androidon kinn van egy teljes képernyős naptár, ahol mindig láthatom mi van a google naptáramba jegyzetelve, ileltve egy kis ikon a sarokban mutatja hogy miyln idő van. Ez WP-n kicsit nagyobb léptékekben van jelen. Az új csempeméretek a WP8ban ezért is tetszenek :). Kicsit jobban lecsökkentik a kevésbé releváns tartalmat. Azért a kettő között még érzed a különbséget.

Nem tetszik az sem, hogy egy hosszú oszlopba tolja az összes, a készüléken lévő alkalmazást. Mivel szeretek barangolni, próbálgatni, ez első WP7es kéthetem után egy végeláthatatlan hosszú alkalmazásoszlopot generált :P

Ezen nem is tudom módosítottak e azóta, vagy még mindig így válogathatsz.

A WPnek nagyon szépek az oldalai. Ez az óriás oldal érzet, minden alkalmazásnál amit felkészítettek erre, nagyon jól mutat a telefon kijelzőjén, vagy jól el tudom képzelni a tableten is. Nem vagyok a szigorú keretezés híve. A WP itt elég modern szövegart-ra emlékeztet.

Zárszóként a felülethez. Ha a WP (vagy iOS) felületre vágyom Adnroid alatt bármikor megkaphatom... fordítva nem.


A tapasztalataim szerint az Androidnak jobban fekszik még a webes szinkronizálás is (ez persze természetes ha hozzávesszük kik állnak mögötte) a WP ezt próbálja behozni, de aki tisztában van a Microsoft egységesítési képességeivel az azt is tudja hogy ez nekik évekig fog tartani és akkor se biztos hogy kielégítő lesz az eredmény.

Csak egy példa. Az új arculatra az MS elkezdte felkészíteni az oldalait is. Mint tudjuk talán egyedüli szereplőként az MSnek van hasonló webes alkalmazás arzenálja mint a googlenek, de ezek nagyon kaotikusan viszonyulnak egymáshoz. Ezek egy fedél alá rántása koránt sem egyszerű. Nekem is van vagy 4 MS accountom és sokszor fogalmam sincs mikor melyik alatt tartózkodom. Ez most is fennáll. Nagyon sok dolgot akartak kötni minden egyes részhez így mindenhez külön naptár, hírolvasó, képek, chat, horoszkóp vagy amit el tudsz képzelni, hozzá van aggatva.

Bár sok oldal nem működik még most sem rendesen, illetve lehet olyan menüpontra kattintani ahol a régi ugrik a nyakadba minden spammjával amit csak elbír :D.


Ez jellemzi az MS-t egyelőre. Az új design és koncepció ugyanakkor zseniális és látszik hogy megtesznek mindent az egységesítésért... Én remélem sikerül nekik.


A google egy hónap alatt átállt kb a Google+ alapon egybeszervezett rengeteg accountra amivel összefogta megannyi mégis jól áttekinthető webes arzenálját.

Egyedül talán a Chrome és az android jár most még külön utakon. Hogy ez valaha egybe lesz e kötve... :D nem kétlem. Tetszik az is amit ők csinálnak. Ők ebben jók.

2013. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem jön be a wp felülete, nemtudom miért.

Megszoktam az androidot, ami ügye egy nagyon jó op. rendszer.

2013. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a WP7/8 felületét nem próbáltam még, csak androidos launcheren keresztül, de az nem jött be, mert nem tudnám magam elképzelni, hogy így használok 1 telefont. Nekem nem jött be, de nem rossz megoldás. Az a baj, hogy erősen eltér az Android/iOS-től, mert a régebbi telefonokon is ezt szokhattuk meg, hogy vannak ikonok, és arra rámegyünk, és megy, de a wp teljesen más élményt nyújt, így, akinek bejön, az szívesen használja. Ha ez egyszer rendesen elterjed, akkor ütni fog.
2013. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hat, pusztan specifikaciok alapjan rosszabb, de nekem nagyon bejon.


Note 2/Lumia 820 user.


Inkabb irj privatot ha van valami konkretabb kerdesed.

2013. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!