Lehet vele wifizni?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem egy telefont egyik ismerősöm által de nem független ezért nem tudom használni addig még ki nem tudom függetleníteni.Viszont attól félek h lehet h lopott vagy találta mert nagyon olcsón adta el.Ha nem teszek bele kártyát attól még tudok vele wifizni illetve ha lopott vagy talált ha wifizek rajta nem tudják bemérni??

2013. jan. 7. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha lopott és tiltják, akkor függetlenítés után sem fogod tudni használni, maximum külföldön.

SIM kártya nélkül tudsz wifit használni. A wifi szabványban nincs benne a IMEI szám továbbítása, így ha független oldalakat nézel, akkor nem fogják tudni a számát.


Viszont azt nem tudom, hogy pl Google Play-el mi a helyzet.

2013. jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van ismerősöm aki átírja az imei számát és tudom használni itthon is csak Ő most külföldön tartózkodik.pl ha a facebookot használom akkor betalálhatják?
2013. jan. 7. 13:56
 3/6 anonim ***** válasza:
FB alapján nem. Mivel leírtad, hogy ismerősöd ezzel foglalkozik (ami mellesleg illegális) jobb eséllyel fognak megtalálni, ha használod a telefont, ha nem :D
2013. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ezzel foglalkozik csak ért hozzá inkább úgy mondanám.nem hinném h a rendőrök pont a gyikot nézegetik....:Dha mégis akkor ezt megszívtam :D
2013. jan. 7. 14:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Most próbáltam egy droidos tiltott készüléket, minden ugyanúgy megy a GSM funkciókat leszámítva.

A GSM modul viszont a tiltástól függetlenül jelentkezik a hálózatra, és bemérhető. A jó hír viszont az hogy a subscriber azonosítás nélkül nem mennek semmire a kapott adatokkal.

Ha nem tettél/teszel bele simet akkor semmi gond.

a rossz hír akkor van ha kipróbáltad.

A talált dolgot köteles vagy a rendőrségen leadni.

Ha valahol mégis elcsúszott a dolog és utánad nyúlnak akkor jobb esetben jóhiszemű vásárló leszel és bukod a telefont, lopott holmival üzérkedésért marasztalhatnak el.

Jobb esetben szabálysértési bírságra, rosszabb esetben felfüggesztettre számíthatsz ha nincs priuszod, ellenkező esetben akár letöltendő büntit is összehozhatsz a kis kedvenc mobiloddal.

Csak hogy tudd, az IMEI csere is büntetendő, ott már viszont elkerülhetetlen a szándékosság.

Csak azért mondom mert gyűjtöttek már be engem is hajnal 3 órakor a rendőrök 24 óra előzetesbe. Nem olyan vicces.

A tuti módszer hogy ne szívasd magad az, hogy adásvétlit íratsz vele és akkor bármi van, max a pénzed úszik.

2013. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóval ja.nem próbáltam ki mert időm se volt rá.nem 100ezres telefonról beszélünk de hát ki tudja.én lassan korházba befekszem és az miatt akarom ott használni.:)
2013. jan. 7. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!