Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mai telefonoknak is fontos...

A mai telefonoknak is fontos a lemerülés utáni 13 órás, kikapcsolt töltés?

Figyelt kérdés
én levettem a telefonomat, mert el kellett mennem és szükség volt rá, lesz baja pár év múlva az aksinak??:/
2013. jan. 11. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Pár év múlva? lol Hát meddig akarod te azt használni? Amúgy nem fontos sőt nem is ajánlott megcsinálni.
2013. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja. :')
2013. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak az első 2-3 alkalommal kell ennyi ideig a töltőn hagyni, utána már ha a telefon kiírja, hogy feltöltve, le is veheted. És nem kell kikapcsolva töltened ha nem akarod.

Pár év múlva, nem új aksit fogsz venni, hanem új telefont szerintem.

2013. jan. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
kifejezetten rosszat tesz egy okostelefonnak ha 100% töltöttség után a töltőn hagyod!!!
2013. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az akkumulátor kezelése nem a telefon, hanem a cella típusától függ. Manapság Li-Ion, vagy Li-polymerrel találkozni.


Ezek alapvetően úgy működnek, hogy a teljes töltöttség elérése után csepptöltésre váltanak át, akár az idők végezetéig rajt hagyhatod, semmi baja nem lesz, noha teljesen felesleges.


Ha az élettartamát szeretnéd növelni, akkor azt javasolom, hogy inkább gyakrabban töltsd, de kevésbé merítsd le a telefont. A teljes lemerítések nem igazán javasoltak.


Valamit szintén gyakori tévedés, ezért nem árt leírni: A második bekezdés alapján (is), a mai telefonok akkuit nem kell (a beépített elektronika miatt nem is tudod) formázni, első használatkor is elég mindössze addig tölteni, amíg a telefon maximum töltöttséget jelez, és használatba vehető.

2013. márc. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!