Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple 5 (vagy 4) vs. Samsung...

Apple 5 (vagy 4) vs. Samsung Galaxy S III?

Figyelt kérdés
Előny,hátrány,tapasztalat,akármi!

2013. jan. 12. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

s3

erősebb hardveresen+asszem olcsóbb is

2013. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%

Ha leírnád mire kellene, talán könnyebb lenne a választás!


Bár én Samsung párti vagyok :D

Erősebb hardveresen, nagyobb a kijelzője, erősebb az akkumulátora, és a droid jobban bejön használhatóságra.

Iphone 5 nincs rajta micro usb - néha nagyon is jól jöhet.

Memóriája nem bővíthető SD-vel

2013. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
én is kérdeztem hasonlót, aztán csomó telefonboltba bementem, hogy mit vegyek. azt mondták, hogy régebbi iphone-t semmiképp, s3 simán vetekszik a i5-tel,úgyhogy maradtam a samsungnál. no meg kb 100ezerrel olcsóbb volt az i5-nél.
2013. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Multigod97 ***** válasza:
70%
Olcsóbb, de egyáltalán nem erősebb. Az csak képmutatás, hogy 4 mag van benne. Nem számít. Az iPhone az optimalizáltság miatt sokkkal gyorsabb. Ez lesz az örök előny az Apple-nek.
2013. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Itt baromi sok szempont van összehasonlítás terén.


A Samsung erősebb hardverügyileg, ha pl. folyamatosan videókat vágsz akkor azon valószínűleg gyorsabban fog menni (mivel ott a proci nyers erejére van szükség). Viszont az iPhone-nak az összes benchmark eredménye jobb, vagyis maga az alkalmazásindítások gyorsabbak, a netezés gyorsabb és baromi gördülékenyen megy minden.


A Samsungon Android rendszer van. Ennek az előnye az hogy igen komprumisszumképes. Mindenféle romokat lehet rátelepíteni (de azért ésszel, mert vannak olyan gányolt romok hogy az hihetetlen) lehet birizgálni magát az op. rendszert is. Ha megtanulod kezelni, tulajdonképpen írhatsz egy saját romot és a saját alkalmazások sem fognak gondot jelenteni. Viszont pont ez a hátránya is, mivel rengeteg készülékre van android ezért lehetetlen úgy megírni egy programot hogy az teljes kompatibilitást nyújtson, éppen ezért zabálja a hardvert (nem véletlenül kell neki a 4 mag), illetve ha rájön az 5 perc akkor akad, fagy, kilépked. Illetve ha nem a google play árúházból töltesz le akkor vigyázni kell a vírusokkal is.


iPhone-on iOS rendszer van. Ez szinte pont az ellentéte az androidnak. Nem valami komprumisszumképes az op. rendszer. Lehet jailbreakelni, de pl. az utóbbi két-három szoftverfrissítésre még nincs normális jailbreak. (a jailbreak azt jelenti hogy elindulnak a tört programok is a telefonon), és magába az op. rendszerbe szinte lehetetlenség belenyúlni, alkalmazás írásához regisztrált apple fejlesztőnek kell lenned tehát ez is macerás. Viszont ennek is megvan az előnye. Olyan betonstabil maga az operációs rendszer hogy szinte lehetetlen elérni hogy lefagyjon. A háttérben 50-60-70 alkalmazás is vígan el tud futni anélkül hogy akár egy picit is lassulna a telefon. Minden teljesen gördülékenyen fut, olykor az az érzésed hogy a telefon már előre tudja hogy mit szeretnél megnyitni, annyira gyors. Az összes alkalmazás szépen ki tudja használni a hardvert. Maga a rendszer teljesen hülyebiztos, semmit nem lehet rajta elrontani. Illetve még ott van az iTunes is ami egyszerre előny és hátrány. Hátrány azért mert muszáj, hozzá használni. Előny pedig azért mert baromira megkönnyíti azt ha a telefonra akarsz cuccokat rakni. Illetve a mostani iPhone 5-ösön 4 év múlva is el fog indulni az össze alkalmazás.



Alkalmazások terén nagyjából ugyanaz a felállás. Annyi hogy androidra több az ingyenes, ellenben telepakolják reklámokkal, iPhone-ra pedig több a fizetős, viszont reklámmentesek és a legötbb fizetősnek van próbaverziója (a legtöbb program ilyen 300-500ft)

2013. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
9%

komolyan? micro usb? attól aztán hanyatt kell dőlni...

Iphone-t vegyél megbízhatóbb mint az Android platform és nekünk van az iCloud ami Air szolgáltatás , Apple TV ami aztán fejlővést ad a micro usbnek Iphone 4S vagy 5 én ezeket ajánlom

2013. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%

5-ös vagyok


Most jut eszembe hogy a csatlakozófelületre és a szolgáltatásokra nem is tértem ki.


A Samsungnak valóban az az előnye hogy micor usb-vel operál ami azért jó mert "bárhol bármikor bevethető". Nem kell hozzá semmilyen program hogy gépre lehessen kötni és egy valamire való háztartásban már fellelhető legalább 1 micro usb kábel. Nagyon nem kell róla semmit írni.



iPhone-ok az vagy 20-pin csatlakozóval operál (iphone 5 előtti) vagy a lighting csatlakozóval (iPhone 5) Ezek azért már kicsit ritkább kábelek, bár 20 pines kábelt láttam már benzinkúton is. A lighting még annyira nem elterjedt. (még nem kezdték el az utángyártott kábeleket csinálni) Valamint ahhoz hogy a számítógép normálisan lekezelje a telefont kell a gépre iTunes-t telepíteni. iTunes nélkül is felismeri, de ilyenkor csak a fényképeket tudod lementeni telefonról, semmi mást.


Viszont ezeknek is van tagadhatatlan előnye. Az iTunes-t baromi könnyű használni és nagyon jól átlátható. (könnyebb és egyszerűbb mintha úgy raknám telefonra a cuccokat hogy másolás/beillesztés hagyományos módszerrel) Az iTunes-ba van beépítve az iTunes Store is. Itt tudsz filmeket, zenéket és alkalmazásokat letölteni/venni. Csak egy kattintás az egész és máris a telefonon van. Van benne wifi szinkronizáció is, aminek hála már nem is kell a telefont a gépre rákötni ha akarsz valamit, gyakorlatilag az egész vezeték nélkül zajlik. Ugyanígy csinál biztonsági mentést a számítógépemre hogy ha a a saját wifi hatótávon belül érek.



Az Androidnak nem tudom hogy jelenleg van e valamilyen felhő szolgáltatása (netes biztonsági mentés készítése) vagy élő képátvitele, ha esetleg van akkor elnézést, nem tudtam róla.


iPhone-nál ezt iCloud-nak nevezik. Tulajdonképpen az összes telefonon lévő cuccodról csinál biztonsági mentést, kivéve az alkalmazások és a videók. Ez gyakorlatban úgy néz ki ha pl. kint vagytok a városban, csinálsz két képet, felírsz egy jegyzetet és egy telefonszámot a telefonkönyvbe, akkor ha legközelebb wifi-re csatlakozik a telefon egyből csinál mindenről egy biztonsági mentést. Ez azért jó hogy ha esetleg veszel egy másik iPhone-t, vagy valami hiba miatt restore-olni kell a sajátodat, akkor egy gombnyomásra visszatölt mindent a telefonra.


Akkor még ott van az AirPlay Mirroring. Ennek annyi a lényege hogyha veszel egy AppleTV készüléket (kis médialejátszó doboz) és rá van kötve a TV-re, akkor egy gombnyomásra kirakja a telefon képét a TV-re vezeték nélkül. (amíg wifi hatótávon belül vagyok)

2013. jan. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Multigod97 ***** válasza:
Hát mondjuk pont nem erre szoktuk használni :D általában ez az iCloud akkor hasznos, amikor írsz egy jegyzetet és az abban a pillanatban megjelenik a másik i-eszközön
2013. jan. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez már inkább egy extra :D A felhő szolgáltatásoknak mindig is a biztonsági mentés volt az elsődleges céljuk.
2013. jan. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 dastan01 ***** válasza:
Hat nem sokkal gyorsabb iphone 5 picivel gyorsabb s3nal ! Igaz 3 ev mulva is futnak jol a alkalmazasok.de 100000 is dragabb(((((stabil de anyival nem jobb ios mit a android hogy 100000 tobbe kerul!!!!!
2013. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!