Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobilokban a GPS használatér...

A mobilokban a GPS használatért kell külön fizetni?

Figyelt kérdés

azt olvastam, hogy google maps van benne.De ez internetről megy?


új mobilt szeretnék, de nem tudom érdemes-e olyat venni (drágáért) amiben van GPS is.

Ti mit gondoltok?


2009. aug. 29. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, amelyik a google maps-ot használja, az neten keresztül megy, és fizetős. De pl. a Samsung Omniába iGO 8 van, az nem használ netet a GPS-hez.
2009. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

gyorsmagyarázat: rengeteg gps szoftver van, és mér csak a méretéből is kederül. mi kb. 1-2 esetleg 10 mb alatt van, az mind netet használ, és fizetős, hiszen a térképnek csak egy adott részét tölti be. ami kb. 300-400 mb-os azon már van egy komlett térkép is, amit bármikor nézegethetünk. ez álltalában magyarország térkép., mivel a teljes eu térkép már kb. másfél giga.


sok sikert. szerintem megéri a gps, de mégjobban ajánlom a wifi-t. én rengeteget használom, és visszanázve kb. félmillió forintnyi adatforgalmat sikerült vele összehozni ingyen. persze ha fizetni kellett volna érte akkor nyilván nem neteztem volna annyit.

2009. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor vegyük sorban:


A GPS rendszert az USA védelmi minisztériuma működteti elsősorban katonai célokra. Egy ideje viszont bárki részére ingyenesen elérhető. Tehát ha GPS vevőd (sok okostelefonba beépítik) a helyzetmeghatározás nem kerül pénzedbe.


Továbbiakban az N95 Nokiáról írok, ezzel van személyes tapasztalatom. Valószínűleg a többi GPSes okostelefonnal is hasonlóan működik a dolog.


Ha el akarsz valahova jutni, a cél pozícióját internetről tölti le. Kiszámítja (légvonalban) milyen messze van a cél és milyen irányban. Ez már internet forgalmat generál, tehát előfizetési csomagodtől és internetkapcsolatodtől függően pénzedbe kerül/kerülhet. Főleg ha folyamatosan térképen akarod követni (utat keresni) hogy merre jársz. Ekkor folyamatosan tölti le azokot a térképrészeket, ahol éppen jársz.

DE ebben az esetben még nem fog neked útvonalat tervezni és navigálni.


Erre is van megoldás, fel is kínálja a Nokia letöltésre a navigációs szoftver. Nem emlékszem pontosan évi 30 vagy 50 valamenyi € kóstál a dolog, persze plusz az internet forgalom, mert a térképeket továbra is az internetről szedi folyamatosan.


Másik megoldás, hogy telepítesz a telefonodra külön szoftvert lehetőleg térképekkel együt. Én GarminMobileXT raktam a telefonomra. Hozzá összevágtam azon országok térképekeit, amerre járni szoktam. így ingyenesen működik. Persze a szoftver és a térképek árát nem számolva. Bár erre is van megoldás, éljen a p2p!

2009. aug. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!