Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha bankkártyámmal fizetek...

Ha bankkártyámmal fizetek Görögországban, milyen plusz illetéket von le a bankom a külföldi használatért?

Figyelt kérdés
Budapest Bankos vagyok! Válaszokat előre is köszönöm!
2010. júl. 8. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:

ha fizetsz vele, akkro semmilyet, sőt !!! érdemes mert akkor nem valutaárfolyamon kapod az eurót hanem egy köponti master vagy visa árfolyamon ami nagyjából a devizaközéphez áll közel, szal jobban jársz na ha átváltják majd, de


készpénzt felvenni nagyon költséges, olyat ne csinálj !!

2010. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És a kinti fizetéshez elég egy mezei bankkártya, vagy csak bizonyos típusokkal lehet fizetni külföldön? Gondolok pl arra, hogy csak dombornyomásos kártyával lehet fizetni? Köszönöm a válaszát!!! Repül a zöld kezecske ;)
2010. júl. 8. 14:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, ha kártyával fizetsz, azzal akár még jól is járhatsz, de az automatából való pénzfelvevés kisebb vagyon! Nem feltétlenül kell dombornyomott kártya, nekem a "mezei kártyámat" is elfogadták eddig mindenhol, ahol próbálkoztam! :)
2010. júl. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Megfontolandó, hogy milyen arányban vigyek kéz-pénzt és mennyi legyen a kártyán?!Örülök, hogy hasznos választ kaptam! :) További hozzászólásokat is várok!
2010. júl. 8. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ, pl hogy mivel mész, kell-e üzemanyagra pénz, szálláson lehet-e kártyával fizetni, hol ennétek stb. Mi például repülővel mentünk, az már ugye alapból ki volt fizetve, a szálláson lehetett kártyával fizetni, viszont ott ettünk, ahol megéheztünk, így annyi pénzt vittünk magunkkal, hogy napi egy meleg, és két hideg kajára jusson... plusz a tömegközlekedésre, és egyéb programokra, apró ajándékokra! Gondold végig, hogy mi az amiért biztosan tudsz kártyával fizetni... pl nagyobb szupermarketben egy bevásárlásnál több mint valószínű, de egy kisebb étteremben már nem biztos... Ezeket mérlegeld, nagyjából számold össze mire mennyi kell, és értelemszerűen legyen mindenhol kicsit több pénz, mint kevesebb! Én így csinálnám/csináltam!
2010. júl. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam kint, még annyit fűznék hozzá, hogy vannak olyan (kisebb) üzletek, supermarketek, ahol ha kártyával fizetsz akkor hozzászámolnak pár %-ot a végösszeghez (3-5%), de ez ki is van írva, érdemes rá odafigyelni.
2010. júl. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Altalaban elfogadnak mindenfele bankkartyat, de nem mindenhol. Most jottem vissza nyaralsbol, (nem Gorogo.), kocsit nem tudtunk berelni, mert nem volt hitelkartyank, csak bankkartyank, volt ahol a maestro kartyamat tudtam csak hasznalni, pedig az altalaban semmit nem er, egyik szallodaban nem tudtam fizetni a visa electronnal, csak a visa debit-et fogadtak el...szerintem vigyel eleg kp-t, de ahol lehet, fizess bankkartyaval, akkor nem erhet meglepetes, es nem kell pluszba venned fel penzt automatabol, mert az tenyleg nagyon draga.
2010. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!