Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek megéri lecserélni...

Szerintetek megéri lecserélni a samsung galaxy mini okostelefont egy blackberryre (nem nagyon tudom hogy milyenek vannak, valami wifis, okosabbra gondoltam) vagy nem tud olyan sokat?

Figyelt kérdés
Azt is hallottam hogy nem google play/market van rajta hanem BlackBerry Store ahol csak bizonyos dolgokat lehet letölteni és nem andoridos.

2013. jan. 19. 18:35
 1/3 anonim válasza:
Sztem nem!
2013. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól hallottad, de mitől lenne egyáltalán androidos?

Bár elvileg a mostani QNX alapú BB10 natívan kezeli az androidos alkalmazásokat is, még nincs piacon, és nem épp a galaxy mini árában lesz.


Az android egy oprendszer, a blackberry OS meg egy másik oprendszer, így köze nincs a kettőnek egymáshoz, így nem is lehet a BB androidos, és nyilván a google play sem lehet rajta, csak ahogy te is tudod, a BB store.Az ott lévő appok nagy része fizetős, és nem is bő a kínálat.


Illetve nem árt ha tudod, hogy a Blackberry elsősorban még mindig üzleti telefon, üzleti célú felhasználásra készült, ezért elég fapados a rendszer.Droidról áttérve jócskán napokat kell eltölteni előtte, míg át tud térni az ember, meg ki tud benne igazodni.

Ha mindenképp bb-t akarsz, akkor használtan vegyél egy Bold 9700-at, vagy 9780-ast, ezek olyan 30-40 körül vannak, jól is bírják szuflával, de ha hozzászoktál a droidhoz és a google szolgáltatásokhoz, illetve használod is őket, akkor felejtsd el a BB-t.

nézegesd ezrével a youtube videókat a BB-ről, olvass utána, "gúglizz" ezerrel, míg elegendő infót nem szedsz róla, és döntsd el, hogy neked megéri-e.

Én mondjuk BB-re nem cserélnék le egy droidos telót, leginkább egy másik droidosra.


Vannak már a mininél messze jobbak, és ha kell a qwerty billentyűzet, nem is kell messze menni, ott a Sony Xperia Mini pro droid vonalon, ami olcsó, és ma még viszonylag jó hardverrel van szerelve, viszonylag friss OS fut rajta (4.0.x ICS), és ott a teljes fizika qwerty, viszont marad az android, a google szolgáltatások, és minden egyéb.

2013. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ! :) mindenképp megfontolom!
2013. jan. 19. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!