Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Baj ha a nokia lumia 800 as...

Baj ha a nokia lumia 800 as telegonomat állandóan a tőltőn tartom akkor is ha már 100 %on van de nyomogatom es nem akarom h lemerůljön baj?

Figyelt kérdés
Csak akkor veszem le ha megyek v hova pl varos v v mi nem lessz baja ettől vagy szabályozza magát ?

2013. jan. 20. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, mivel amikor az akksid töltöttsége eléri a 100% ot, a teló átkapcsol egy másik áramkörre, és onnantól tisztán konnektorról működik- olyan mintha az akksi benne sem lenne. Én is így szoktam ágyból netezni, zenét hallgatni.
2013. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát őőő NEM...egészen úgy van első válaszoló. Amikor felteszed a telót, akkor hatalmas áramot vesz fel, amely eléri az 1A-t is. Ahogy töltődik felfelé az aksi, úgy csökken a felvett áram. Amikor feltöltött az aksi, a benne levő elektronika lekapcsolja a töltőről, vagyis, a telefon elkezd nyugalmi állapotban merülni, majd ha 5%-ot merült, újra visszakapcsolja a telefon magát a töltőre. Semmi baj, ha fent hagyod a telefont a töltőn, merülget 5-%-ot, majd visszatöltögeti. Semmi extra. Ezzel csak az aksifeltöltéstszámláló rendszer számait növeled, de magát a telefont és se az aksit nem károsítod.
2013. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

"olyan mintha az akksi benne sem lenne"

Próbáltad már aksi nélkül beindítani a telefont?? Ugye hogy nem kapcsolt be? Ez nem laptop, ami aksi nélkül is megy.

2013. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"olyan mintha az akksi benne sem lenne"- ezt nyilván teoretikusan írtam, nem szó szerint! Nem gondoltam hogy ez magyarázatra szorul... de úgy látom Neked mégis...


Ami a százalékokat illeti, annyiban lehet hogy sántít a dolog, hogy a Lumia másképp müködik, nekem olyanom még nem volt.

iPhone-t használok, és egyrészt utánaolvastam az említett dolognak (apple.com), másrészt saját tapasztalat is, sokszor volt márhogy neteztem - zenéztem stb. töltőzsinóron, és lám, mikor kihúztam a zsinórt, lám-lám, mindigíg száz százalékon volt az akksi! Ergo valóban konnektorról müködött addig, és az aksi is fullon maradt!

2013. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

F_asz tudja. Szerintem nem egészséges egyáltalán.


A töltésszámláló az feszt számlál, mert van csepptöltés és így hamarabb tönkremegy.

Minek legyen töltőn, ha már feltöltötted, én mindig lehúzom ha 100-on van, nemek a 900-asom simán megy 1,5-2 napot.

2013. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!