Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia U telefon állandóa...

Sony Xperia U telefon állandóan ledobja a Wi-Fi hálózatot. Mi lehet a baj? Járt már így valaki? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kezd nagyon elegem lenni az androidból.

Van egy Sony Xperia U készülékem, 4-es legfrissebb android rendszerrel.


TP-Link WR720N típusú routerrel rendelkezem és nem tudom miért, de a telefonon állandóan megszakad a Wi-Fi. Csak akkor lehet egy pár pillanatra használni, amikor a telefonon kikapcsolom a vezeték nélküli hálózatot majd visszakapcsolom. Ezt követően maximum 5 másodpercig működik a Wi-Fi, utána tovább semmi. És hiába hagyom úgy több óráig a lakásban a telefont, akkor sem áll helyre a kapcsolat.

A routert már reseteltem többször, a telefont is kétszer. És mindig ugyan oda jutok. Wi-Fi kikapcs, Wi-Fi bekapcs internet 5 - 10 másodpercig van a telefonon utána ledobja.


A készüléken lévő Wi-Fi jel ))) mellett csak a felfelé mutató nyíl villan fel párszor, lefele mutató nyíl meg sem jelenik, tehát nincs kapcsolat.


És ez a hibajelenség egyik napról a másikra jött elő, semmihez nem nyúltam. Sem a vezeték nélküli beállításokhoz a telefonon, sem pedig a routerben nem csináltam semmit.


Járt már valaki hasonló cipőben? Mi lett a megoldása?


(Csak zárójelben jegyzem meg, tavaly hasonló jelenséggel küzdöttem, először egy Sony Xperia x8-al, aztán egy Samsung Galaxy Ace-el, akkor még Cisco routerem volt.

Egy idő után besokalltam, és eladtam a telefonokat majd a routert is...)


Lehet most is ez lesz és visszaállok a sötét oldalra okos telefon nélküli felhasználóként :)



2013. jan. 21. 01:58
 1/7 anonim válasza:
Én hasonlóan jártam, csak itt kb 5 percenként 1 percre szakadt meg a wifi... és router hiba volt, esetleg egy gyári szoftver ftissítés? helyre szokta rakni a hasonló problémákat.
2013. jan. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg a telefonon a wifi speciális beállításokat nincs e

valamire korlátozva a kapcsolat.

A routeren legyen automatikus ip.cím kiosztás.

Esetleg a routeren nézd meg milyen módban szór(csak N)

akkor állítsd b-g mixedre.(bár a telód kezeli mind hármat,

ettől függetlenül próbáld meg.

2013. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
ugyanez a problémám, ugyanezzel a telefonnal, és nekem más wifi hálózattal is ezt csinálja, nem csak az otthoni
2013. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
na most próbáltam .11b&g mixed beállítással megy a neten telón ahogy eddig, de csak 13 MBit-et visz át :(
2013. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Fú, nagyon köszi, az a 11g&b tényleg működik, én már fél éve kínlódtam az enyémmel... :D
2013. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 josek válasza:
nekem is ez a gondom de csak az itthonival hogy lehet beállítani azt az gb mixed-et? köszi
2014. jan. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!


Nekem ugyanez a problémám sony z2 telefonommal, de sajnos nem segített semmi. Van valami ötletetek ezzel kapcsolatban?

2015. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!