Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kell az embereknek...

Miért kell az embereknek ennyire iPhone? Miért ez a mánia?

Figyelt kérdés
Jócskán túl van értékelve szerintem. Örülök azoknak akiknek jól megy, de szerintem az alma jel miatt érné meg ennyi pénzt kiadni érte.
2013. jan. 29. 22:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%

Az arab sejk miért veszi meg a 30. Ferráriát? Mert megteheti és mert úgy gondolja, hogy ez kifejezőbb, mint adakozni azoknak, akik kevébé szerencsések vagy kevésbé jó helyre születtek.

Az iPhone is valami hasonló, csak nem százmilliós tételben, hanem százezresben. Mert ahogy neked is, másnak is az jut róla eszébe, hogy "drága" és ez már elég a tulajnak.

2013. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%

Miért ide írogat mindenki akinek nincs iPhone-ja hogy más miért veszi?

Senkit sem kényszerítenek rá hogy megvegye, ne sajnáld őket, nem fáj nekik.

2013. jan. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Annyit azért hozzátennék az tévhit,hogy az szifon menő!Ezt is csak valaki kitalálta,hogy az aztán a sok pisis azt vetet anyucival,apucival.Ha valaki azzal menőzne előttem,mert szifonja van,azt biztos nyakon csapnám,hogy felébredjen az álomvilágából!
2013. jan. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Osynho ***** válasza:
84%

Szerintem nem elsősorban az iphone-al van a gond. Csak egyszerűbb arra kisarkítani, mert egy nyíltan prémium termék. Bármelyik drága okostelefont elő lehet venni példának.


Félre értés ne essék,nem az ilyen termékek létjogosultságát firtatom, de itthon az is megveszi, akinek egyáltalán nincs szüksége rá + nincs is pénze rá, de neki kell, ezért hitelt vesz fel. Mert nálunk bizony státusszimbólum egy nyamvadt telefon, amiért pár km-el nyugatabbra a pofánkba röhögnének. Ott nem menő elővenni egy szórakozóhelyen egy iphone-t/galaxy s3-at, oneX-et, mert normálisabb az értékrendjük / nem 1,5 havi fizetés egy ilyen cucc.


Sajnos mi itt tartunk, hogy rajos egy ilyet villantani. Sok embert ismerek, aki azt se tudja mit tud a telefonja, de akár évekig is fizeti a részleteit, miközben óriásit bukik az árán. De ezt ki lehet terjeszteni sok más használati tárgyra, ami iránt égető vágy keletkezik sokakban és amivel valószínűleg kompenzálnak. Miközben folyton azt hallom, hogy ááá, nincs pénz... Egy haverom az egyik szolgáltatónál dolgozott és mesélte, hogy egyszerűen nem tudtak elég iphone-t raktározni, mert elkapkodták. A pár ezres telefonok ott porosodtak a pultban, de az iphone elfogyott mindig.


Vajon tényleg ennyire létszükséget egy "szegények lakta" országban (ahol sokan még mobilnetre is sajnálják a pénzt, meg visszahívó sms-t küldözgetnek) egy ilyen drága használati eszköz?

2013. jan. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
Nálad a pont, 4. válaszíró!
2013. jan. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
4.-el teljesen egyetértek. Vannak ismerőseim akik iPhone-tulajdonosok, nagy részük nem tudja mit is tud a telefonja, 90%-át se használja ki a funkcióknak. Persze a többség nem a saját pénzéből vette :) A korsztályomban (-na meg inkább alatta-) gyakran a szülők tömik a gyereket lóvéval, hogy befogják a szájukat, így nem csoda, ha az ilyen fiataloknak megborul az értékrendje. De rendben, legyen boldog. Ha kihúzzák a biztos talajt a lábuk alól, mikor már nincs anyu-apu aki tömje őket pénzzel, hogy tudnak a későbbiekben mérlegelni? Félreértés ne essék, nincs benne semmi irigység, csak legfőképp a fiatalok kezében látok iPhone készülékeket és ilyenkor mindig átvillan rajtam 1 kis gondolat, hogy "eeennyire...?" :)
2013. jan. 30. 11:10
 7/23 anonim ***** válasza:
52%
Tévhit tévhit hátán. Nem az alma jel miatt kerül ennyibe. Tudod a minőséget meg kell fizetni, nem vágják hozzád ingyen. Egyébként, hogy divat-e vagy sem, azt mindenki maga döntse el. Tény, hogy nekem nem divat, csupán KELL mert jó. Kövezzetek meg, gúnyoljatok apple-fanatikusnak, engem nem érdekel. Az iPhone akkor is magasan felülmúlja a többit minden téren. Ezt a saját tapasztalatommal tudom alátámasztani, nem a levegőbe beszélek. Szó ami szó, szeretem ezt a telefon. És ezért még nem kell utálni azokat akiknek van/szeretik...ezzel magatokról állítjátok ki a szegénységi bizonyítványt.
2013. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Osynho ***** válasza:
100%

A minőséget meg kell fizetni. Ez így is van. Ki mondott mást? Szerintem nincs szüksége az Apple-nek rád, hogy megvédd őket. Főleg nem ilyen elvakult módon. :) De a te dolgod.

A kell az mit jelent? Mire használod? Miben nyújt többet, mint egy csúcs androidos telefon? Tényleg kíváncsi vagyok. Van a családban 3 iphone, ismerem nagyjából, persze az lenne az igazi, ha kb egy hétig együtt élnék egyel.

Engem kapásból zavar, hogy zárt az egész rendszer, hogy semmivel sem kompatibilis, csak az Apple saját csatlakozóival itunes-al stb. Persze ez leeht másokat nem zavar.

Senki se gúnyol téged, ez egy üldözési mánia és az iphone tulajok körében bevett szokás. Aki meg ezért gúnyolna, azzal úgy se kell foglalkozni. Hogy miben múlja felül, arra szintétn kíváncsi lennék. Pl egy Padfone2-t, vagy

pl a most megjelenő Sony Xperia V-t. Tény, hogy az egész platformot, a mostani telefonok ötletét az Apple tette le az asztalra és valóban előnye volt. Viszont ez kezd elfogyni, sorra jönnek a ráncfelvarrot,

nem sok újdonságot mutató termékek, hogy le ne maradjanak.

És senki nem utál senkit, csak pl én értetlenül állok az előtt, hogy egy hozzá nem értő ember minek vesz egy olyan eszközt, aminek a tudását 10%-ig használja ki, de képes magát adósságba verni emiatt (nem csak Iphone, bármelyik telefon esetében).

Ez olyan, mint az új autó 0% kezdővel, 10 év kölcsönre... Attól is eldobom az agyamat. Az új autó luxus. Akinek nicns rá pénze, ne vegyen újat.

2013. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
53%

Csak az tudja, milyen egy iPhine, aki hosszabb ideig használta is. Atombiztos, soha nem fagy, mindig megbízható. Az android kuka, Win7 elmegy, Win8 (Win RT) pedig jó.

Az a baj az Apple gyűlölőkkel, hogy 99%-uk soha nem használta ezeket, maximum pötyögött rajta kettőt.

2013. jan. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A PadFone 2 drágább egy Iphone 5-nél...
2013. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!