Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség a windows...

Vanszabadnév? kérdése:

Mi a különbség a windows phone és az android között ill. melyik telefont ajánlanátok a T-mobilenál?

Figyelt kérdés

T-mobilenál szeretnék telefont venni, csak nem igazán ismerem őket. Az operációs rendszereikhez sem értek, ezért kérnék segítséget. Fontos lenne, hogy kezelje a java-t, tudjak vele olvasni és szerkeszteni office fájlokat, és a Wifi sem lenne utolsó. :)

Árban ilyen max 50ezer ig gondoltam.

Tudnátok segíteni? :)

Köszönöm



#T-Mobile #mobil office
2013. jan. 31. 17:43
 1/2 MayDay86 ***** válasza:

nagy vonalakban!

Android: Nyílt forráskódú könnyeben kezelhető, jóval elterjedtebb.

Win.Mobile: Zárt forráskódú (én úgy tudom) annyira ne elterjedt.


Am. A t-mobilenél csak egy vagy 2 win mobil van.

Windows Phone 8S by HTC ez kártyásan 75000


Androidosat már tudól venni ocsábban.

szerintem.

2013. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

kicsit fényesebben...

nem Windows Mobile, hanem Windows Phone. A Windows Mobile már kihalt. Nincs támogatása. A Windows Phone pedig még fiatal rendszer nagyon, de nagyon kiforrt. Gyors, nem akad, nem fagy, és gyange hardveren is egy erős hardverű Androidos telefonnal versenyezhet általános gyorsaságot tekintve. Zárt(abb). Két főverziója kapható. A Windows Phone 7 (Nokia Lumia 800, 710, 900, 610) És a Windows Phone 8 (Nokia Lumia 920, HTC 8X, Samsung Ativ S, stb)

A WP7 élete lassan lejár (1,5 év még), de attól függetlenül egy nagyon jó rendszer. Olcsóbb telefonok is kaphatóak. Ami olcsó és jó telefon volt, az a Lumia 710, de elkapkodták, és már alig lehet kapni. A Lumia 800 még best az ára és a tudása miatt.

Ha netezésre, telefonálásra sms, email, zenére nagyon jó a wp7. Hiába jár le a támogatása 1,5 év múlva akkor is jó rendszer lesz.

Sokan szeretik a wp-t. Kézreálló minden. Nincs 26 millió almenüje, és minden azonnal történik. Stabil nagyon a rendszer. Lehet szeretni és nem szeretni a csempéket. Mindenesetre szép és mutatós a tele animált felület.

Java-t nem támogatja...de az már a telefonok körében egy utolsó programnyelv. Egyre több rendszer szorítja ki. Az office integrált. Így van beépített microsoft office word, excel, és ppt. lehet szerkeszteni is őket.

Ami neked jó lenne az a Lumia 800. Igez, nem az 50 ezres kategória, de 60 ezerért már lehet venni. Ha szigorúan 50, akkor esetleg a Lumia 610. De lehet akkor egy androidos csodamasinával jobban járnál.

2013. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!