Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android ICS vs Windows Phone 8?

Android ICS vs Windows Phone 8?

Figyelt kérdés

Melyik jobb? Előnyei, hátrányai? Ti melyiket választanátok?

Ha számít akkor:

Xperia Sola ICS-vel,

Lumia 800 Wp7.8

Lumia 920 Wp8



2013. febr. 3. 11:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A 920 csúcskészülék a másik kettő pedig középkategóriás.
2013. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam 620
2013. febr. 3. 12:02
 3/21 anonim ***** válasza:
Sony Xperia Sola ICS -el ..én mindenképpen ezt választanám
2013. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Flamewar lesz belőle.


Egyébként droidra szavazok, nagyon sok hülyeséget produkál a WP, ami engem zavar, de el lehet viselni.

2013. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
"nagyon sok hülyeséget produkál a WP"Nekem 7.8-as van nem értem mik azok a hülyeségek!Megosztanád velem?
2013. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szerintem pont hogy az android produkál hülyeségeket.

Amik velem történtek amíg androidos telefonom volt.


-Az ébresztő reggel nem ébresztett, pedig be volt állítva.

-Bezárt programok folyamatok úgyan úgy futottak a háttérben. Pedig bezártam őket, leállítottam. De hiába.

-Napi szinten töltenem kellett az előbbi probléma miatt.

-Ja, és a legfontosabbat majd elfelejtettem. A fagyogatásaival kikészített.


Én Nokiára váltottam kb fél éve. Most van egy lumia 900-asom. Azzal semmi gondom. Igaz vannak hiányosságai. De a fenti problémák után inkább úgy döntöttem, hogy vállalom a kompromisszumot. A wp legalább pöcre indul. Nem gondolkozik. Azt csinálja amit beállítok rajta.


Egyébként a 620-as most a legjobb vétel. Nem drága. És tulajdonképpen majdnem ugyan azt tudja mint a nagy tesói.

2013. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Pont egy antivírus szoftver gyártó főnök mondta,hogy a droid úgy működik mint egy vírus.Magától elindít appokat a háttérben,ha akarod ha nem.Mintha fertőzött volna,csak hogy ez a droid normál működése.:)A 620 nagyon megéri,függetlenül ilyen ára van: [link]

Szolgáltatónál egy jó 59.990-re lehet számítani kártyásan.A Nokia kis árréssel dolgozik.2013 Nokia 3310-esének szánja.Nem a csúcs WP8-ai,hanem ez fogja visszaemelni a nagyok közé szerintem.

2013. febr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Igen megmondanám mik a WP hülyeségei: Pl. email fiókot beadok neki, de a régebbi leveleimet nem tudom megnézni, csak az attól a pillanattól kapottakat. A szinkronizálása szörnyű. A csempék méretét nem tudtam állítani. Egy tetves Angry Birds-t akartam letölteni, végül levette a pénzemet, de nem töltött semmit, ezek után írtam egy levelet, miután igaz, hogy visszakaptam a pénzem, de az Angri Birdst azóta se tudtam feltenni. (Nem mintha olyan fontos lenne, de azért ez nekem fura.) És sok apró beállítás hiányzik, ami miatt nem kényelmes számomra a teló. Talán, ha majd személyreszabhatóbb lesz, akkor nem fogok ellene pártolni.


Másrészt elkövetik a fejlesztők ugyanazt a hibát, amit az Android, vagy iOS fejlesztők, nem táplálkoznak régebbi rendszerek hibáiból. Pl máig van olyan dolog, amit az android nem tud, egy Nokia E51 igen. WP-nél megint csak van egy két dolog, amit tudhatna, ha a fejlesztő megnézett volna előtte egy másik rendszert tudná, hogy van egy csomó funkció, amit már-már minden rendszerbe beletettek. (Ez utóbbi nem csak a WP-re igaz, a többi rendszernek is vannak hasonló problémái.)


Egyébként a felhasználók nem vágják, hogy az android miért futtat mindent a háttérben, és zavarja őket... Ez nem egy szar PC Windows, ahol kell a sok szabad RAM, megvan a memóriakezelése, és amíg nem kell RAM, addig telepakolja a dolgokkal, és amikor te lezárod a képernyőt akkor Standby üzemmódra kapcsol a droid, pl a mostani Droidom 34MHz-n megy, és nem kell várni a feloldóképernyőre, úgy felugrik. Azért van, mert oké, hogy a háttérben sok minden fut, de a proci nem operál vele. Csak a RAM-ba van betöltve, ugyanis a flash tárolók igencsak lassúak a telókban, és ezt próbálja megelőzni.


Igaz merülhet is a telód, ha sok ingyenes reklámmal teletunkolt cuccot teszel fel, mert azok a háttérben zabálnak sokat. Ugye ez a hátránya a memóriába töltögetésnek. Egyébként a droid nem is arra van tervezve, hogy egy napnál többet bírjon. Úgy kell kezelni, mint egy PC-t, amit elvihetsz otthonról.


Mondjuk a WP egész tűrhető tákolmány, de számomra az android a nyerő, még soha nem volt vele olyan problémám, ami úgy felhúzott, mint pl a WP email fiók szinkronizálása. (Egyébként a saját véleményünket kérte a kérdező, ergo nem tudom miért kell itt belekötni a másikba.)

2013. febr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
Nem kötekedtem,csak említettem egy cikket amiben ezt mondta ez szaki emberke,azt megmosolyogtam,hogy tényleg olyan,mint ha fertőzött lenne a rendszer.Az hogy neked valami zavar volt akkor a játékletöltésnél....most mit mondjak,nekem is rajta van ez a játék a telón,azt gond nem volt vele.Millió oka lehet annak a hibának,nem csak a WP.(wifi router hiba,net hiba,szolgáltató hiba,térerő)Olyan mintha azt mondanád,WP-re nem lehet letölteni alkalmazást.E-mail-t meg nem értem.Gyors megnéztem 31.-ei a legrégibb,de csak azért mert akkor töröltem a leveleket.
2013. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Jó, akkor azt a letöltősdit ne vegyük figyelembe, csak azért írtam, mert meglepő, hogy van amit nem lehet letölteni. De csak azt az egy appot.O.o


Az emailekkel az a bajom, hogy csak akkortól jelenik meg, amikor bejelentkeztél telóról. Freemailessel beléptem, és nem volt egy levelem se, de ha küldtem rá valamit az már megjelent, tehát attól a pillanattól látom csak a maileket, amikortól először beléptem.

2013. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!