Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem lesz ebből nekem bajom?

Nem lesz ebből nekem bajom?

Figyelt kérdés
Ha az egyik barátnőm talált egy telefont (nem tudom hol mikor és hogy milyen...) és nekem akarja adni (mert nincs telefonom, vagyis ami van jelenleg valami régi nokia azt is csak kölcsön ideiglenesen kaptam...), akkor a telefon eredeti tulajdonosa, nem tud valahogy rákeresni, és ha esetleg megtalálnak akkor mi van ha rám fogják, hogy loptam? Vagy nem is tudják megkeresni? Annyit tudok, hogy érintőképernyős...

2013. febr. 5. 15:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ha az eredeti tulajdonosa jelenti a rendőrségen, hogy elvesztette/ellopták a telóját, akkor a rendőrség simán le tudja nyomozni, hogy hol van. És akkor igen, kerülhetsz bajba... amúgy ezt nem ajándékba kéne adni, hanem leadni a rendőrségen, vagy felhívni a telefonkönyvből egy számot és megmondani, hogy ott van a telefon, lehet érte jönni... amúgy is, nem tudod a PIN kódját, kell hozzá töltő, stb... meg amúgy is.. én nem tudnék nyugodt lelkiismerettel örülni egy olyan telónak, amit más lehet hogy keres és szüksége lenne rá...
2013. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha lopott vagy elveszett és bejelentették akkor -elvileg- üzembehelyezés után megtalálhatják, de az is lehet, hogy letiltódik!
2013. febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mikor találta, de annyit mondott, hogy ha keresni akarták volna, akkor már keresték volna, eddig meg nem volt semmi (szóval biztos nem tegnap találta, hanem már régebben...)

Amúgy meg nem köcsögségből, de én is hagytam már el cuccomat, és soha senki nem volt olyan rendes, hogy vissza juttassa. Nekem is marha nagy szükségem van telóra, és már 3 éve nincs, csak ilyen olyan ideiglenes, meg képernyő nélküli meg ilyenek voltak az elmúlt 3 évben. a PIN kódja nem is érdekel mert van saját kártyám, és töltőt meg cuccokat veszek hozzá a közeli telefonos boltban...

2013. febr. 5. 16:28
 4/11 A kérdező kommentje:
A kártyát meg már amúgy is rég megsemmisítették, szóval én ha akarnám se tudnám visszaadni, mert csak a telefont fogom majd megkapni... Engem csak az érdekel hogy én megszívhatom-e és ha esetleg rám fogják hogy loptam akkor mi a teendő...
2013. febr. 5. 16:30
 5/11 Golan Trevize ***** válasza:

Lopásnak minősül, sőt, mivel tudod, hogy lopott, és így is átveszed és használod, még az orgazdaságot is rádhúzhatják. Simán megfoghatnak vele, amint bármelyik magyarországi hálózatra jelentkezik a telefon.

Ha buksz, akkor a teendő: leülni a börtönbüntetést.

2013. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De nem lopott, hanem el lett hagyva és az nem ugyan az!!!!!!!!!!!!


most ha én elhagynám valamimet, akkor nem azt jelenteném be hogy ellopták... meg ha valaki ellopta volna akkor a b.nőm hogy hogy a buszon csücsülve, vagy a fűben (vagy nem tudom hogy hol) találta meg.

és ő biztos hogy nem lopta...

2013. febr. 5. 16:50
 7/11 Golan Trevize ***** válasza:

"De nem lopott, hanem el lett hagyva és az nem ugyan az!!!!!! "


Talált tárgy 8 napon belüli le nem adása lopásnak minősül a Btk. szerint.

Tehát: lopás.

2013. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nah, köszönöm a magyarázatot. Így már én is értem.
2013. febr. 5. 17:13
 9/11 anonim válasza:

nekem is sok mindenre nagy szükségem volna, mégsem lopok autót, stb...

Gondolj bele: ha látsz egy kocsit mondjuk 1 héten keresztül ugyanabban a parkolóban úgy, hogy nem használta senki, akkor te feltöröd?? NEM! Attól az még nem egy elvesztett kocsi, amit már valószínűleg nem is keresnek többet...

2013. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azért egy autó és egy telefon között van egy kis különbség... más részt az ember tudja hogy hova parkolt, ha viszont a fűben találta meg a csaj a telefont akkor azt már keresheti...

Amúgy egy Samsung star-ról van szó... ez nem egy akkor szám, hogy annyira keressék...

[link]

2013. febr. 7. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!