Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az a normális, hogy bekapcsolt...

Az a normális, hogy bekapcsoltam a GPS-t a telefonomba, és 15 perce nem talál jelet, de máskor meg megyek az utcán, és 2 perc alatt van jel?

Figyelt kérdés

Nem akarom elhinni, hogy 1 ház teteje ennyire leárnyékolja a jelet...

Akkor pl a telefon sugarakat miért nem?



2013. febr. 9. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
A keresést ott kezdni, ahol kikapcsoltad, tehát ha nem ott kapcsolod be a gps-t, ahol kikapcsoltad, később talál jelet. Bár ez szerintem csak akkor igaz, ha a mobil adatforgalmat letiltottad. Legalábbis az én régi C7-em így működik.
2013. febr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon bika az a GPS, ami épületben jelet talál. Más frekvencián működik, mint a GSM, máshogy terjed a jel, ezért jelentősebb a tető árnyékoló hatása. Ha az utcán gyorsan beméri a helyzetedet, akkor semmi baja.
2013. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
GPS is based on range estimates from emitting satellites to your receiver. Your GPS receiver needs (in general) signal from at least 4 satellites to be able to compute its location. Signal levels for the L1 band in open sky conditions approximately reach -130dBm. Commercial receivers, such as those integrated in mobile phones, are able to track satellites down to -160dBm. Under this threshold, the receiver is not able to use the signal. This 30dB margin allows for some attenuation from obstacles such as foliage, glass windows, even light walls, but several building storeys completely mask signals from almost all directions, making GPS completely unavailable. And even if the attenuation allows the receiver to use the signals to compute its positions, the accuracy achieved probably won't be sufficient for your target application (the accuracy is degraded by signal attenuation).
2013. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem is a jelterjedés, hanem az abszolút jelerősség az érdekes. Megkövetem magam...
2013. febr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az angol nyelvű válaszban benne van minden !!



-semmi köze a jel megtalálásának az adatforgalomhoz.

-nem kell visszamenni az utolsó helyre ( micsoda ötlet !! )

2013. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

-nem kell visszamenni az utolsó helyre ( micsoda ötlet !! )


Ez így nem teljesen igaz. A GPS vevő két féle módon tud felállni, van "hideg" és "meleg" indítás. Amennyiben valamilyen okból tudja, hogy nagyjából hol van (cellainformációk, vagy az utolsó mért hely alapján), akkor a pályaadatokból megbecsüli, melyik műholdak jelét kell keresnie, és sokkal gyorsabb lesz a lock (a hely bemérése).

2013. febr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

-semmi köze a jel megtalálásának az adatforgalomhoz.

De van, ugyanis cellainfóból behatárolva magát, már gyorsabban jelet talál.

-nem kell visszamenni az utolsó helyre ( micsoda ötlet !! )

Előttem írták.

2013. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!