Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S3 vs Nexus 4,...

Vincent Beaver kérdése:

Samsung Galaxy S3 vs Nexus 4, szerintetek melyik telefont érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni a két mobiltelefon között, pro&kontra? Két év hűségnyilatkozatra venném meg a Telenornál tehát figyelembe véve azt, hogy legalább másfél évig használni fogom a készüléket.

2013. febr. 12. 20:04
 1/10 Osynho ***** válasza:
A Nexus 4 olcsóbb és jobb. :)
2013. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
+1 a nexusnak
2013. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Mindkét készülék remekül használható.

Viszont..

A Nexus 4-be már 2gb ram került. Ez annyit jelent, hogy a több memória miatt több appot futtathat a háttérben úgy, hogy bármikor visszaléphetsz oda, ahol tartottál.

Az S3 LTE-be már 2gb ram került ha jól tudom, de ott lehet, hogy az akkuidő kárára megy, vagy később jön ki rá 1 frissítés, mint a sima S3-ra. A nexus 4 pedig szinte a megjelenés után kicsivel megkapja a friss rendszert. Az S3-nak pedig kb fél év.

A szoftvernél pedig az van, hogy a nexus 4 még 1-2évig fogja kapni az új rendszert, de az S3-nak még a 4.2 és az utánalevő frissítés lesz még szerintem.

2013. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Minden létező szempontból Nexus 4 (főleg külföldön).


Előnyök:

- minden szempontból jobb hardver (Snapdragon S4 Pro, 2 giga ram, stb)

- minden szempontból jobb szoftveresen (mivel Nexus, ezért sokkal tovább lesz támogatott, mint más telefon, és sokkal hamarabb, elsőnek kapja meg a legújabb Android verziót, illetve nincs semmilyen UI vagy skin húzva az Androidra, ami a teljesítményt is ronthatja, illetve rondábban is néz ki, hanem tényleg a gyári Android, ahogy azt kitalálták)

- olcsóbb (bár itthon nem annyira)


Ami talán hátránynak mondható, bár relatív, mert akár előny is lehet, hogy a telefon hátlapját is teljes üveg fedi, ami könnyebben törik, mint a műanyag (persze nem kell leejteni és kész, de amúgy sem direkt szokta leejteni az ember a telefonját), illetve olyan simára sikerült, hogy könnyen csúszik pl. ha az asztalon van.


De egyébként mindkettő nagyon híres telefon, szóval neten millió írást és videót találsz akár a kettő telefon összehasonlításáról.


Az biztos, hogyha most telefonvásárlás előtt állnék, akkor csak a Nexus 4 jöhetne szóba.

2013. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindkettővel nagyon jól jársz. Én S3-at használok, egy pillanatra sem bántam meg!
2013. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Benchmarkok: [link]


Nexus 4: [link]


S3: [link]

2013. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
most rendeltem a nexus 4-et. igaz én new yorkban élek, így megérte :)
2013. febr. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mr.Kütyü ***** válasza:
nexus 4 egyértelműen.
2013. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6


Benchmarkokat felesleges nézni, egyik se mond el valami sokat a készülékről

2013. febr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a nexus 4 be csak a memóriakártya bővíthetőséget hiányolom.
2013. máj. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!