Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valaki le tudná írni, hogy...

Valaki le tudná írni, hogy hogyan (illetve átlagban mennyiért) lehet sim-kártyát venni? (nem gonoszkodásra - lásd leírás)

Figyelt kérdés

Ugyanis az a helyzet, hogy egy régebbi mobilomba, ami már tudott MEM.-kártyát olvasni, és tudtam csatlakoztatni géphez, hogy átvegyek dolgokat (a mostani valamiért kontakthibás), áttettem a SIM kártyát, mert anélkül viszont nem működik.

Viszont amikor vissza tettem a rendesbe, a "Helyezzen be SIM kártyát" szöveg fogadott. Reméltem, hogy csak rosszul helyeztem vissza, de 2×-a és 3×-a is ezt írta ki. (Meg is ilyedtem rendesen.)

Utána néztem a kártyát, hogy mi van vele, és láttam, hogy van rajta egy nagy karcolás, ami úgy látszik létfontosságú pontot érintett. Ezelőtt már jópárszor helyeztem oda-vissza a SIM-kártyát, amikor memóriakártyára akartam átvenni. Úgyhogy sajna sejtésem szerint ebbe sérült meg. Sorry, nem gondoltam, hogy ilyesmi is előfordul. Próbáltam törölgetni/tisztítgatni is, hátha, de sajna nem.


És tudom, hogy emiatt a szüleimnek kéne szólnom, csak már ezelőtt is voltak zűrjeim ezekkel a hülye telefonokkal és SIM-ekkel, és tudom, hogy eléggé berágnának rám emiatt néhány napra.

Ezért szeretném, ha lehet, egyedül intézni a dolgot.

Tudtommal nem is kerül sokba egy SIM kártya (régebben úgy rémlik 500 volt, most akkor talán 1000-e tippelném).


Meg márcsak azért is gondoltam, hogy rákérdezek erre, hogy ne olyan ügyefogyottan álljak oda a vevőszolgálathoz.


Megköszönném a kisegítő válaszokat! ;)



2013. febr. 20. 10:59
 1/6 anonim válasza:
azt olvastam, hogy lehetséges sim kártyát cserélni, ha az nem működik. T-mobilnál ez 4000 ft, ha elveszik, viszont ha nem működik rendesen akkor ingyen van.
2013. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

telenoros?

[link]

2013. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

T-Mobilos pont, úgyhogy ez a lehetőség nagyon is jól jön. Így ráadásul akkor gondolom a számom is marad a régi.


Köszönöm!

2013. febr. 20. 18:39
 4/6 A kérdező kommentje:

Viszont az amit a vételről írtál 4000 Ft-ért elvesztés esetén, felvetődött bennem az, hogy mi van akkor, ha az illető mondjuk tényleg elveszti, és arra a számra vesz egy másikat, de később viszont megtalálja. Akkor mind a kettő működik?

Sőt, mi van akkor, ha azt másvalaki illetéktelen találja meg?! Akkor így mindig észrevétlenül le tudja beszélni a pénzét???


Ez most csak úgy felvetődött bennem utólag... =)

2013. febr. 20. 18:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, még annyi felvetődött bennem, hogy ugye olyasmit nem valószínű, hogy eljátszanak, hogy szerintük működik a kártya, és nem cserélik vissza, de még megjegyzést is tesznek?! Csak azért, mert ahogy gyártók, úgy szolgáltatók is ahogy hallani szoktam szeretnek néha-néha szemétkedni...
2013. febr. 20. 18:55
 6/6 anonim válasza:

Én még nem póbáltam cserélni, de azt olvastam, hogy a régieket ingyen cserélik, ha jó akkor is.

Úgyhogy majd bemegyek, mert amúgy sem érintkezik mindig jól, és emiatt néha megszakad a vonal.


Itt van némi információ a sim tartalmárol:

[link]

2013. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!