Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az IGO nevű navigációs szoftve...

Az IGO nevű navigációs szoftver ingyenes?

Figyelt kérdés
Heló! Letöltöttem az nCore-ról a telefonomra az IGO nevű navigációs programot, műholdat be kell hozzá kapcsolni. Alcatel OneTouch 990-en van rajta. Ingyen tudom használni? Úgy hogy pénzt nem von le?

2013. febr. 21. 19:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsónak: akkor nekem a Google Maps miért nem találja meg hogy hol vagyok ha csak a GPS van bekapcsolva, nem pedig a net alapú helyzetmeghatározás? nemértem
2013. febr. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Net nélkül is megtalálja a GPS jelet csak lassabban, bár ez változó.Nekem valamikor beugrik 5 másodperc után, valamikor csak 10 perc után ... De net kapcsolattal pillanatok alatt megvannak a műholdak.
2013. febr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2013. febr. 22. 16:53
 14/17 anonim válasza:
Az iGO ingyenesen működik (csak a szoftver kerül pénzbe, persze ha nem netről lopod), mert a műholdakra csatlakozik, amihez nem kell semmifajta net, csak GPS vevő a készülékben. A Googel Térképhez azért kell a net, mert a térkép ott van, az iGo esetében pedig ezeket a memóriakártyára kell rakni.
2013. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

11-esnek még:


A GPS az első használatkor sokkal lassabban talál műholdat, mint majd később. Akár 5-10 perc is kell ehhez.

Ez az idő függ a GPS-jel erősségétől, "látható" GPS műholdak számától, a GPS vevő jóságától.

(Ezért ne a szobádból próbáld ki a GPS-t, hanem az utcáról, legalább az erkélyről!)

A műholdak feltérképezése akkor is lassú, ha egy kikapcsolt GPS eszközzel messze utazol, és az új helyen újra fel kell térképezni a műholdakat.


A feltérképezés gyorsítására, a gyorsabb használatbavételhez találták ki az a-GPS-t (assisted GPS), ami gyorsabban talál műholdat, ha igénybe vesz még egyéb netes műholdadatokat is: WIFI geolocation, mobilinternet.


A GPS, még ha meg is találta a műholdakat és aktív, akkor is csak a pontos földrajzi koordinátát szolgáltatja. Ha navigációt, térképet is szeretnél, ehhez még kell térkép adatbázis:

- vagy offline, vagyis a készüléken van, előre fel lett telepítve;

- vagy online, és igény szerint tölti le WiFi-n vagy mobilinterneten keresztül.


Akkor is lehet navigációt ill. térképet használni, ha nincs igazi GPS vevő a készülékedben. Ekkor mobilinternet vagy WiFi szükséges, és a koordináták sem lesznek pontosak (pl. 1-2 méteres pontosság helyett 50-500 méteres pontosság), ez autós navigációhoz nem alkalmas.

2013. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Neuhauser László ***** válasza:

Más az iGo, és más a Google Maps

Az iGo - hoz le kell tölteni a térképet is, tehát rajta lesz a készülékeden,m ezért nem kell felmásznia a netre ahhoz, hogy betöltse a térképet


A Google Maps nem tölti le, ill. nem tartalmazza magát a térképet, ezért navigálás közben internet kapcsolatot igényel, a netről tölti a térképeket


Elárulom: Androidra is akadnak offline működő térkép szoftverek (csak ezek sztem elég gagyik)

2013. márc. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
15 ösnek köszi a választ!(:
2013. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!