Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jó az, hogy ilyen nagyok...

Jó az, hogy ilyen nagyok lettek az igények a telefonokkal szemben? Miért kell ilyen ütemben fejlődnie az adatkommunikációs eszközöknek (jelen esetben okostelefonoknak)?

Figyelt kérdés

Pár éve gombos telefonok voltak szinte, az ember örült, ha volt rajta 1-2 gagyi játék, lehetett vele zenét hallgatni, fényképezni. Ma már azok az - emlékeztetőleg: android (szóval nyitott) operációs rendszert futtató - okostelefonok is elavultnak, gyengének számítanak, amelyekbe "csak" egy processzormag van "csak" 1GHz órajelen, meg nincs hozzá Adreno 320 (jelen esetben pl. az én Galaxy S-emben). Aki Xperia X8-at, X10-et, Galaxy Mini-t, LG Optimus L3-at vesz az hülye, mert sokkal jobbak vannak már (oké, tudom, vannak, amelyek nagyon túlárazottak, pl. Galaxy Ace, Xperia J, de az előzőek, úgy tudom, nem, vagy nem mind). Mindenki csúcskészülékekkel jön, négymagos Snapdragon S4-es processzorok röpködnek (hogy minek ilyen egy telefonba...), Exynos szenzorok, grammokban mérik a telefon súlyát, a 185 grammos súly (Nokia Lumia 920) már 'dögnehéz' (az első mobiltelefon 5 kiló volt talán...?), egyesek nagyítóval mennek rá a képernyőre, ha fakók a színek, akkor vacak [lásd. Xperia Z (!)], a Super Amoled már nem is kiemelkedő (a TFT panelt meg sem említem már). Régen az is kuriózumnak számított, ha a telefon érintős...

Mi a véleményetek? Néha nem gondoltok rá, hogy egy Xperia X10 Mini Pro, vagy Samsung Galaxy S is mekkora újdonság, milyen innovatív találmányok és milyen út vezetett el idáig? Ezek mentek volna ki a divatból és sutba kell dobni őket, csak mert 3-4 éves a technológia? Jó ez a rohanás?



2013. febr. 28. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet a számítógépekkel.Ott is volt egy időszak, mikor a hardveres teljesítmény a fejlesztések miatt exponenciális növekedést mutatott, most megrekedt.

Jelenleg a mobilos piac fejlődik ilyen ütemben, és itt is el fog érkezni az az időszak, amikor rájönnek a fejlesztők, hogy nincs értelme tovább, mert egyszerűen felesleges.Bár már jelenleg ott tartunk.

Itt egy másik megközelítés: minek fejleszteni az Audikon, meg a BMW-ken, ha '32es ford T is elvisz A-ból B-be, mert ugyanúgy gurul, mint a többi mai autó?Erre van igény, illetve erre teremtettek igényt.

2013. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, sztem szükséges rossz. Kell fejlődnie a technikának, meg fejlődik is, amíg vkinek haszna van belőle. Csak az emberek hozzáállásával van a baj, h a technikát helyezik előtérbe...

Gondolok itt arra, hogy a technikának "köszönhetően" eltávolodnak az emberek egymástól (nem arra gondolok, h facebookozunk, mert az inkább vmennyire összehoz, hanem hogy mindenkinek ott a kezében a telefon, és nincs az emberek között semmi kapcsolat a való életben)

2013. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem, itt a piac dönt, és ha a szomszédnak van nekem miért ne legyen. Sok olyan okos telefonos tulaj van aki egy telefonszámot nem tud elmenteni

A Vodafon már csinált egy okos telefonos sarkot.

Nekem nincs okos telefonom, decemberben vettem egy LG-T385-öt

Tudom sokan lenézik, de én meg vagyok vele elégedve.

Bár közölték, nem a boltba bármennyire vigyázok rá egy évet ha kihúz akkor már meglehetek elégedve.


Az első Nokiánk még ma is meg van tiszta tégla volt,sms-t lehetett vele csak írni:)

Magyar menü nuku. Hol tartunk ma.

Majd csak leállnak egyszer nem lesz már mit fejleszteni.

Lassan mindent lehet csinálni a telefonokkal csak telefonálni nem.

A régiek megbízhatóbbak, itt a piaci igény számít.

Mint mindenben. Így teszik tönkre az emberek a saját környezetüket. Minőség az már nincs.

2013. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!