Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Víz került a telefonba....

Víz került a telefonba. Hivatalos szervíz, független szervíz, vagy házibarkács a jó megoldás?

Figyelt kérdés

A telefonom (HTC Wildfire S) megázott, beszivárgott a víz. Kb. 1 órát lehetett a vizes zsebben, mire hazaértem már kikapcsolt. Kivettem az akksit meg a kártyákat, és most szilikagélen szárad. A technikai részletekről sokat olvastam, viszont lenne pár egyéb kérdésem:

- Ha meggyógyul magától, akkor is kell szervízbe vinni?

- Mennyit várjak a szárítással? Vagy holnap már vigyem is a szervízbe?

- Ha szervíz, akkor a hivatalos (Telenor) vagy független szervíz a jobb? Mennyibe kerül kb.?

- Garancia érvényesítéssel lehet próbálkozni, vagy őszintének kell lenni egyből, hogy víz érte?

- Ha később egyéb garanciális hiba adódik, akkor már buktam a garanciát, vagy ha a hivatalos szervízbe viszem, akkor megmarad?

A telefon egyébként nincs 1 hetes, szóval elég szép helyből bukni a garanciát, de most már a helyzet adott, ebből kell a legjobbat kihozni.



2013. márc. 10. 23:39
 1/6 Olga néni ***** válasza:
Sajnos lassan szárad ki, tedd meleg helyre. Ha nem javul meg 1-2 napon belül, mindenképpen garanciális szerviz. Ha máshova viszed, vagy barkácsolsz, bukod a garanciát. Ha szervizbe viszed, ne mondj semmit, állapítsák meg a hibát ők, és mondják meg, garanciális, vagy sem. Még mindig dönthetsz úgy, hogy nem kéred a javítást, ha túl sokba kerülne.
2013. márc. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de így egy újabb kérdés merül fel: mi van, ha a telefon (látszólag) megjavul? Akkor nem adhatom be, hogy figyu már, itt egy jó telefon, de nézzétek át, hátha van vele vmi! Pedig több helyen olvastam, hogy ilyenkor még lappang benne a víz, és később már nehezen javítható problémákat okoz. Vagy ez csak a vevő szokásos paráztatása?
2013. márc. 11. 00:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha látszólag megjavult akkor gyorsan add el. Előbb utóbb az oxidáció megteszi a hatását. Ha tetszik a tipus,tudsz venni kéz alól olcsón,mert már elég öreg mobil.
2013. márc. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felejtős a garis szerviz.

Mikroszkóp alatt nézik a teló alaplapját, és ha egy gombostűhegy méretű ázást, párát, oxidációt látnak benne, azonnal összerakják, megvonják a garanciát,és visszaadják azzal a szöveggel,hogy ismeretlen eredetű folyadék került az alaplapra, ami kimeríti a garancia fogalmát, mivel az ügyfél hibájából történt a dolog. akkor sem csinálják meg,ha egy sima tisztítással helyrejönne a teló. Jobban jársz egy sima gsm bolttal, akik szervizelnek is, megspórolsz magadnak 2 hetet. Én csomó ilyen telót csinálok, amit visszadobott a vodafone szerviz,hogy ázott,és mindig mellékelve van a mikroszkópos fotó.

2013. márc. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az eset margójára:

Végül is elvittem a hivatalos szervízbe. A boltban nagyon segítőkészek voltak, mert mondták, hogy a beázás tényleg nem garanciális, de tegyünk egy próbát, hátha megcsinálják. Azt írták a lapra, hogy a képernyő elromlott, nem látszik rajta semmi.

Ma vettem át a javított telefont. Kicserélték a kijelzőt és az alaplapot. Garanciálisan.

Összegzésként tehát: 1. mindenképp érdemes bepróbálkozni a garanciális szervízzel, hátha bejön. 2. szárítsd ki alaposan, mintha magad akarnád megjavítani, mert lehet, hogy ezért nem tűnt fel nekik, hogy gáz van. 3. Lehet ám hogy mákom volt, és nem hitték el, hogy 1 hét alatt tönkre lehet tenni egy telefont, gondolták biztos a szállító/gyártó rontott el valamit.

2013. ápr. 11. 01:52
 6/6 anonim válasza:
Igen, állati nagy mákod volt, mert ha nem ennél a szolgáltatónál lennél, hanem egy bizonyos másiknál, pont fordítva jártál volna: elromlik a telód x hibával, visszaviszed, és úgy kapod vissza, hogy beázott, jótállás megvonva. Szerencsétlen telefon életében nem látott vizet még képen sem, te meg csak nézel, hogy most mi van. És ott ez az általános gyakorlat, bizonyítsd be az ellenkezőjét, ha tudod. Szóval örülj, mint az állat!!!
2013. ápr. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!