Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek vegyem meg a...

Szerintetek vegyem meg a LUMIA 820-ast most? Vagy érdemesebb várni, a 720-ra?

Figyelt kérdés

2013. márc. 13. 19:01
 1/5 Verbőczi Dávid ***** válasza:
Szerintem a 820-ast vedd meg.
2013. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van zs a 820-ra is, akkor nyilván érdemes megvenni azt.
2013. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
820! De 920 sokkal jobb! (Ha már ennyit rááldozol akkor még 1 picit dobj hozzá)
2013. márc. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 820-ban ugyanaz a hardver, mint a 920, csak kisebb a kijelző egy kicsivel, A kamerafelbontás majdnem ugyanakkora, csak nincs mechanikai képstabilizárot, meg egy két apróság.Ennyit meg nem ér meg az árkülönbség a 920 javára.
2013. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bacsosz Sztavrosz válasza:

Mindenki kapásból azt mondja, hogy a Lumia 820-ast vedd meg, mert az a nagyobb tesója a 720-asnak, azonban a Nokia Lumia termékcsalád szegmentációja kicsit furánt ment végbe, ezért szerintem nincs egyértelműen jó válasz. A 820 mellett szól, a valamivel erősebb hardware, erősebb cpu+512 mb (amit véleményem szerint jelenleg wp8-as platformon nem nagyon tudsz kihasználni, ill. androidon és és iOS-en erősebb érhető el, ha ez a fontos.), ill. a navigációs softwareből kapásból elérhető ingyenesen a Here Drive+ (a sima Here Drive csak egy ország érhető el, a 720-on további 4450 huf-ból van meg, ha egész világra kiterjedő navigációt akarsz). A 820-asban van LTE, amivel gyorsabb mobil internetet lehet produkálni. Ezek a 820-as telefon előnyei.


Azonban a 720-asban van Gorilla Glass 2, ami elég gáz, hogy nincs a 820-asaban. A 720-asnak nagyobb az aksia, ami szintén elég merész húzás, hogy erősebb hardware a 820-ason, de gyenbébb aksi. A 720-as unibody, úgyhogy emiatt sokan asszondják, hogy jobban összerrakott, de amiatt nem cserélhető a hátlap, mint a 820-ason (hivatalos Nokia Care-nél 12 ezerért cserélhető gyárilag a 720-ason alkatrésszel együtt) és a Nokia 720 valamivel vékonyabb, ugyanakor hosszabb telefon (egyeseknek lehet szempont amikor néhány gyártó a minél vékonyabb telefon legyártására törekszik, csak ezért említem meg). A 720-asnak jobb a kamerája, az alacsonyabb felbontás ellenére, amit rengeteg youtube-on elérhető videóval is bizonyítottak, állítólag a 720-as jobb szenzort kapott, mint a 820-as, szóval az alacsonyabb pixel szám ellenére valszeg jobb képeket kapsz (főleg rossz fény viszonyoknál ütközik ki elég druván). A kijelző IPS a 720-asban, a 820-asban amoled, sokan az előbbit tartják jobban, én ebben nem foglalnék állást, szóval a 820-as előnye nem egyértelmű, ezért hasonló szerintem a két Nokia telefon ára is. A 720-as a középkategóriába készült, talán túl jól sikerült volna, ezért kivettek belőle néhány funkciót és azt a 820-asba pakolták, hogy legyen valami a 720 és a 920 között.


Szerintem nagyjából ennyi objektíven a lényeg, döntsön ki-ki az ízlés világa szerint.

2013. szept. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!