Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a jobb melyiket vennéte...

Melyik a jobb melyiket vennétek? (samsung galaxy s4 vs htc one vs sony xperia s)

Figyelt kérdés

Melyik miben jobb?

Kijelző

Anyaghasználat

Melyik fog a legkevesebbet akadozni

Kamera

Újdonságok



2013. márc. 15. 15:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Xperia S nem tudom hogy jön ehhez a kettőhöz, mindkettő még meg sem jelent csúcskategóriás telefont, Xperia S meg egy viszonylag régi, ma már csak középkategóriás telefon, szóval azzal nem is foglalkozok, csak az SGS4-el és a HTC One-nal.


Kijelző:

- HTC One. Kisebb kijelzőn van ugyanakkora felbontás, tehát a PPI szám nagyobb (kb 28-cal), ami olyan sokat nem is számít, de S-LCD3 kijelző oda-vissza veri a pentile matrixos AMOLED-et, ami az SGS4-be van.


Anyaghasználat:

egyértelműen HTC One. Csak fém, ráadásul a lehető legminőségibb, iPhone-t veri minőségben. SGS4 meg műanyag.


Akadozás:

mindkettőbe nagyon erős hardver van, mindkettő évekig jónak fog számítani, egyiknél sem várható egy "darab" akadozás sem.


Kamera:

erre még várni kell, hogy valami okosat lehessen mondani. HTC One-be 4 megapixeles kamera van, de teljesen más technológia, nem a megapixelre gyúrtak, mert a HTC tudja, hogy nem a megapixel számít (Samsung is tudja, csak azt is, hogy sokak szerint a nagyobb megapixel jobb kamerát jelent). Samsungba 13 megapixeles kamera lesz, ami semmit sem jelent, lehet szar is, meg jó is.


Újdonságok:

Samsung-ba van pár újdonság, amik 90%-ka csak marketingduma vagy felesleges.

Ami hasznos és tényleg nem rossz, hogy kesztyűbe is működik a kijelzője (bár ha valakinek van pénze SGS4-re meg HTC One-ra akkor egy olyan kesztyűt is tud venni 2-3 ezerért, ami működik minden érintőkijelzővel), meg hogy nem nézel rá a kijelzőre akkor automatikusan leáll a videó meg a játék, bár ez sem annyira fontos, egy gombnyomást spórol csak meg, viszont aksit szerintem zabálhatja.

Van pár új kamerafunkciója, pl. hogy az előlapi és a hátlapit tudja egyszerre használni, szintén nem rossz funkció, én pl. sosem használnám, de valakinek még jól jöhet.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, szerintem csak a szoftver és az ár dönthet.

2013. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Maystroo válasza:
Szia. S4 május elején lesz itt magyarországon kb. 200k Ft-ért. Az lőttem szólünak igaza van a sony elavul, a HTC mondjuk jó, de ha igazán prémium telefon kell kivárod azt a másfél hónapot, s s4-t veszel... :) remélem tudtam segíteni.
2013. márc. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 dirtboy ***** válasza:

az xperia s csakugyan nem rúg labdába a többi mellet.

inkább a Z-t kellet volna kérdezned az az ami labdába rúg.

egyébként s4 jobb mint a htc one.


lehetett volna még egyébként említeni az lg optimus g-t vagy az asus padfone 2-őt,htc m7-et ezek mind nagyon jó telók.

2013. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Bocsi elirtam :D xperia z-t akartam irni
2013. márc. 15. 16:05
 5/22 anonim ***** válasza:

#3


Mégis miben jobb? Szarabbnak sem szarabb, inkább olyan egyenlő, valamiben ez a jobb, valamiben az.

HTC M7 nem létezik, az a HTC One volt, csak pletykákban még M7-ben szerepelt, Asus Padfone 2 már nem egy kategória a kettővel, akkor már Asus Padfone Infinity, LG Optimus G is már előző generációnak számít a One-hoz és SGS4-hez képest, HTC One és az SGS4 fog egymás ellen versenyezni egy ideig.

2013. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 dirtboy ***** válasza:

a nagyobb kijelzőben jobb,vagy a szemkövető szarság progi benne,8magos energia takarékossági gondolat stb ilyen apróságok miatt én jobbnak tartom az s4et egy kicsivel.

m7 vs one ról nem tudtam hogy ugyan az hogy kb ugyan azt tudja,de akkor ezek szerint nem csak kb hanem teljesen ugyan az.

igen az optimus g még csak nem is full hd de mivel ips pluszos ezért a kijelzője ettől függetlenül elég brutális.

volt akinek egy időben volt a kezében a Z és az optimus G,rajta ugyan azzal a képpel és az optimust mondta jobbnak.

hardvereit tekintve pedig szerintem nincs elmaradva sokkal a fent felsorolt telóktól,ára pedig rendkívül kedvező,tehát szerintem jó ha számol a kérdező az optimus g vel is mielőtt kidob 60-70ezerrel többet egy teljesen új telóra amit ki sem tud használni.

2013. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

#6


Minimálisan nagyobb kijelző, tehát ez miatt minimálisan mondható jobbnak, szemkövető szarság nem rossz funkció, de azért ez miatt még nem mondanám jobbnak, energiatakarékos megoldás tényleg nem rossz, de azért egyértelműen nem jelenthető ki, hogy jobb, mert One mellett is simán fel lehet hozni 3 érvet, amiben az a jobb.


Xperia Z-be meg csak sima TFT LCD kijelző van, nem csoda, hogy az Optimus G jobb nála, hisz nem csak a felbontáson múlik a kijelző szépsége.

És abban is igazad van, hogy az is jó telefon, csak nem egy kategória a One-nal meg az SGS4-el.

Persze az emberek 90%-ának az is elég, sőt, az is sok lenne, de nem azért vesznek emberek új telefont, mert a régi már nem elég, inkább tényleg kidobnak 60-70k-val többe.t

2013. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
hát nekem a htc tetszik jobban már csak az anyaghasználat miatt is, mert szerintem nagyon gáz, hogy a samsung nem tudja jobb anyagból gyártani a telefonjait csak fingerprint magnet műanyagból úgy, hogy elvileg ez lenne a csúcs gépük. mondjuk egy kicsit jobb mint a s3 mert ha jól tudom ebben már legalább fém keret van. az újítások meg szinte mind marketing duma fele se használható vagy számomra legalábbis értelmetlen. mondjuk én azt sem értem hogy minek ekkora kijelző? de ez szubjektív.. a sonyban meg az tetszik, hogy (elvileg) vízálló és az elég jó!
2013. márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

#8


Szerintem ha egy hétig használhatnál egy 5"-es telefont meggondolnád magad. Elsőnek tényleg nagynak tűnik, túl nagynak, de egy hét után komolyan hozzászoksz, és örülsz, hogy nem vettél egy kisebb telefont.

4,7" meg 5" között meg már tényleg nem valami sok a különbség, gyors csináltam is egy méretösszehasonlítós képet:

[link]


Tehát ha a 4,7" nem nagy neked, akkor az 5" sem (pontosabban 4,99").

2013. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 dirtboy ***** válasza:

igaza van 20:15nek

sőt ami igazán fontos az a telefonok külső mérete.

a htc one kisebb kijelzővel szerelt,a külső méretei 147,4 x 68,2 x 9,3mm.

az sgs4 a nagyobb kijelzős a külső méretei pedig 140,1×71,8×7,7mm.

vagy egy másik 5colos pl a Z külső méretei 139x71x79mm.

tehát nem feltétlen nagyobb egy nagy kijelzővel szerelt telefon mint egy kisebbel.

ha meg már mondjuk a méret ugyan az akkor nem látom okát annak hogy valaki miért választaná a kisebb kijelzőt a nagyobb helyett.

2013. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!