Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek megéri?

Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyen telot szeretnék rendelni kínából Van rajta magyar nyelv is és nem látom semmi rossz tulajdonságát a garancián (ami nincs) és azon hogy márkátlan koppints. Az oldal megbízható ismerősöm rendszeresen ott rendel. Szerintetek jó telefon kb 50 000 ft igyen kiszálítás. Véleményeket pls.



2013. márc. 16. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyrészt kockázatos, másrészt kicsit rosszul számoltál.


$233.86x240= 56.126Ft + jó eséllyel ráteszik az áfát. (Sajnos a NAV sem hülye), az + 27% összesen: 71.280Ft.


Ennyiért nem kockáztatnék egy kínai gari nélküli telefont.


(a dollárt 240-ben számoltam, mert a Paypal-nál drágább. Itt lehet 1-2 Ft eltérés, és ha szerencséd van átcsúszik a vámon, de ez lutri)

2013. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1


Általában megoldják okosba a vámot meg az áfát, ha jól tudom 20 dollár felett kell csak vámot fizetni, és mindig 20 dollár alatti összeget szoktak ráírni, meg azt is bepipálják, hogy "gift", aminek nem tudom van-e jelentősége.


Haverom múltkor rendelt 200 dollár körüli tabletet, és semmi vám vagy áfa nem került rá.


Egyébként papíron jó telefon, 50-ért is, de hogy gyakorlatban is jó-e, azt sosem tudni kínai telefonoknál.

2013. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Hát én tuti nem fizetnék ilyenért.
2013. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 2/3


Rosszul tudod. 22Euroig vám és áfa mentes.

Fölötte kell Áfa-t fizetni. Namost tök mindegy mit írnak rá, mert itthon kibonthatják és még egyszer mondom a NAV nem hülye (sajnos).


Van ami átcsúszik, van ami nem. 50-50%


"Magánszemély által megrendelt áru (cég-magánszemély

0-22 euró között Vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény

22,1-150 euró között Vámmentes, de 27% ÁFA kerül felszámításra

150,1-1000 euró között Kereskedelmi vámtarifa + 27 % ÁFA kerül felszámításra

1000 euró - Kereskedelmi vámtarifa + 27 % ÁFA kerül felszámításra"


forrás: [link]

2013. márc. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!