Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség a GPS vevő és...

Mi a különbség a GPS vevő és az A-GPS támogatás között (mobiltelefon)?

Figyelt kérdés
Egy telefon adatlapon olvastam " beépített GPS vevő, A-GPS támogatással, " melyik mit jelent? Mindegyikhez kell internet kapcsolat ?
2013. márc. 23. 10:09
 1/5 gabba83 ***** válasza:
72%
A mobilos a-Gps a műholdak helyzetének számításához egy szerverről tölti le az adatokat így haszálja a netet a telódon mig a sima GPS ezt hardweresen képes elvégezni,ezáltal gyorsabb pontosabb pozicionálást tesz lehetővé.
2013. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

A készülékbe épített GPS vevő meghatározza a készülék helyzetét. Az első helymeghatározás (cold start) hosszabb időt vesz igénybe, mert végig kell néznie az összes holdat, hogy melyik látható, használható éppen. Ez kb. 1-2 perc.

Ha ugyanezt a készüléket 1 héten belül bekapcsolod, akkor még tudja az előző adatokat és kiszámítja melyeket érdemes keresni, mert láthatóak, nincsenek horizont alatt.

Ez a meleg start (warmstart), ideje 1/2-2 perc.

Ha a készülék rendelkezik A-GPS támogatással és engedélyezve is van, akkor cellainformációk alapján tudja a telefon a helyzetét, ezeket az adatokat a program átadja a GPS vevőnek (programjának), amely az inaktív holdakat így nem keresi, nem tölti vele az időt. Ez a fajta "rásegítés" adatforgalommal jár, fizetendő.

Így viszot gyors az éledés.....

2013. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

GPS - egy műholdas helymeghatározó rendszer ( ~ egy beépített antenna fogja a műholdak jeleit, és ez alapján számolja ki a helyzeted - internet adatforgalom NINCS)


aGPS - GPS kiegészítő, a telefonokban (a készülék mérete miatt) kisebb, gyengébb vevő, antenna van, ezért az a-GPS a cellainformációk alapján a körülbelüli helyzeted neten elküldi és az adott helyen elérhető műholdak listáját megkapja (így nem kell az összeset végigpróbálnia) ezért a helymeghatározást gyorsítja, internet adatforgalom VAN (kikapcsolható, és használható csak a 'sima' GPS is,csak lassabb a pozició megtalálása)


[link]

[link]

2013. márc. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben csak az a furcsa, hogy az én telefonom is A-GPS-es a leírás szerint, mégsem használ egy bitnyi adatforgalmat sem, és piszok hamar létrejön a GPS kapcsolat.

Még a legelső indításnál is kb 5 másodperc volt míg talált műholdat. Adatforgalom ki van kapcsolva, wifi szintén.

2013. márc. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom, van ilyen, de én a gyártó/szolgáltató által közölt adatokat "ismételtem".

Ha azt írom, amit Te is írsz, akkor rohan reklamálni kérdezőnk, hogy rossz az eszköze.

Amúgy e pillanatban is van itt 5 GPS képes eszköz, bizony nem egyforma a reakcióidejük, pedig a beépített GPS hardver között nem lehetne akkora különbség.

Azért kíváncsi lennék a Tiedre, olyan gyorsan éled-e, ha nincs benne SIM kártya. Az A-GPS adatforgalom pár 100byte nagyságrendű, szinte észrevehetetlen....

2013. márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!