Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vodafone hálózat visszhang és...

Vodafone hálózat visszhang és gerjedés, más is tapasztalja?

Figyelt kérdés

Vodafone előfizető vagyok, a vonalban visszhangzást illetve ennek következményeként gerjedést szoktam tapasztalni (szintén vodafonos szám hívásakor figyeltem eddig meg).


Nem hiszem, hogy a telefonnal lenne gond, mert nem csinálja mindig, és ha visszahívom, vagy visszahívnak elmúlik. Más is tapasztalja ezeket?

(Kelet magyarországi régió)



2013. márc. 24. 21:31
 1/6 anonim válasza:

Telefonhiba. Aki hallja a visszhangot, az a készülék jó,

a másiknál valahogy visszacsatolódik a hang. Ha te hallod,

akkor akit hívtál, annak van zizi a telefonjával.


Általában az AGC okozza, ez ellen igazából nem nagyon

tudsz tenni (a másik ok a telefon belső alkatrészeinek

elmozdulása, amit az elmúlt 5-6 évben már nem igazán láttam).

2013. márc. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hálózat nem visszhangzik és nem gerjed, csak a végberendezések okozhatnak ilyet.

Tehát a partner telefonja vagy kihangosítója a ludas.

2013. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hol én hallom vissza magamat, hol a másik fél. Tehát nem stabilan csak ő, vagy csak én. Kihangosítás nélkül szimplán a telefon.

Azért a hálózatra gyanakodtam, mert mindketten telefont váltottunk már azóta, hogy tapasztaltuk először ezt a hibát.

Akkor sharp telefon volt és nokia 5310 illetve nokia n70, de lett beszerezve másik 5310, szintén ezt tapasztaltuk. Most nokia e52 és nokia 6530 -unk van és szintén ez a hiba.

A telefonra azért sem gyanakszom, mert az e52 egy elég komoly készülék, nem feltételezném róla, hogy ilyet csinál, ráadásul ez azért elég sok tesztkészülék már :D

2013. márc. 25. 19:46
 4/6 A kérdező kommentje:

ja és pl tmobile hálózat felé még nem tapasztaltam ilyet, mondjuk viszonylag ritkán beszélek oda, de na.


Plusz érdekes sziszegő, időnként sercegő zajt is véltem már felfedezni a vonalban, ami hol elmarad, hol van...

2013. márc. 25. 19:48
 5/6 anonim válasza:

Mint mondtam, AGC.


Ha nem egyenesen a mikrofonba beszélsz (ami kizárt), a

telefon felerősíti a mikrofont, hogy a túloldal hallja,

viszont akkor már képes begyüjteni a hangszóróból kijövő

hangokat is (ha nem szorosan a füledre tartod, az pedig

megint kétséges), akkor az hangszóró hangja akár az ar-

cod és a telefonod közötti hullámcsatornában visszajut-

tatja a hangot a mikrofonba, ami már ugye nagyobb erősí-

tésen dolgozik. Ettől a visszhang.

2013. márc. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, értem, köszönöm szépen válaszod.
2013. márc. 27. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!