Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android vs. WP vs. IOS?...

Android vs. WP vs. IOS? Szerintetek melyik a jobb és miért?

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Amelyik neked tetszik.Igazából nem is tudnánk megmondani.
2013. márc. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Érvelni gondolom csak tudsz valamelyik mellett vagy ellen.
2013. márc. 26. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:

android: nyílt, teljesen személyre szabható, ha jól van optimalizálva stabil, kicsit hardverigényes


wp: (főleg a 8-at ismerem egy kicsit) stabil, gyors, gördülékeny, nem lehet túlságosan személyre szabni, asszem, és nem tetszik a kezelőfelülete


ios: stabil, gyors, elképesztően van optimalizálva, de túl drága a készülékek...

2013. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Android a kedvencem, de legjobbnak nem mondanám (számomra mondjuk az), mert azért van pár hátránya a másik kettővel szemben, nem tökéletes.


Pár indok:

- nyílt, tehát úgy lehet mindent módosítgatni ahogy akarok

- rengeteg ingyen alkalmazás/játék

- tetszik az UI (iOS-t és WP-t is unalmasnak találom, Androidnál meg ha meg is unom kb 2 gombnyomással le is tudom cserélni)

- nincs iTunes vagy Zune (mindkettőt nagyon utálom)

- nagyobb a választék (iOS-ből ami szóba jöhet az a legújabb iPhone vagy iPad, esetleg iPod Touch, WP-ből meg egy-két Nokia vagy HTC)

2013. márc. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Windows Phone lehet unalmas, de lehet nagyon szuper is. Ez attól függ, hogy hogy pakolod tel a kezdőképernyőt, és mennyi élőcsempe van azon. Nekem tele van élőcsempével, így nem igen hat ulnalmasnak. Szeretem, mert egyedinek berendezhetem, de ez utóbbi igaz az android szabad világára is. Kicsit irigylem az androidból az a fentről lehúzható állapot-és értesítő sávot/tálcát.

viszont imádom a WP tettentő gyorsaságát, az optimalizáltságát, hogy 1 maggal a 2 magos androidos gépeket elveri, hogy kézreálló.

Nem tagadom, nem utálom az androidot, sőt, 1x veszek majd a WP-m mellé egy androidot párhuzamosan, ám a WP nagy bizalmát nem fogja nálam ez megrendíteni.

IOS-t full nem ismerem, volt már a kezemben, de semmi több, idegenkedek tőle.

Mindegyik jó valamire, mindegyiknek megvan a felhasználó és rajongói tábora, mindegyiket szeretik valamiért valakik, egy bizonyos réteg. Egyik a prémium és és minőség miatt elterjedt, amit jó áron kapni (nem Magyarország) és bő alkalmazással megálldva. A másik a szabadság, az erő, amire minden megtalálható, ami szabad. A Harmadik, meg, gyors, stabil, kockás, stílusos, kézreálló, lényegre törő. Ez utóbbi rajongója vagyok, és bár tudom, vannak jobbak is, nekem ennél jobb nem kell.

2013. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nos nekem volt szerencsém mind 3-at kipróbálni !


Android:

Tetszetős, személyreszabható, témákat cserélhetsz, kezdetekben villám gyors.

Én Galaxy S3-at és Galaxy Nexust használtam. Mind 2-n Jelly Bean fut. Amikor új a telefon semmi gáz. A Nexus kicsit gyengébb hardverrel rendelkezik fél év és lefagyások, akadások, hosszas töltések. Az S3 1 év alatt jutott ide. Nagy csalódás volt. Ennek ellenére nem volt használhatatlan csak babusgatni kellett mint egy újszülöttet.

Előnyök: rengeteg alkalmazás, személyre szabhatóság, nagy választék a készülékekben, jó márkánál folyamatos frissítések.

Hátrányok: elhasználódás, egy idő után fárasztó (az idegeknek), instabil

VENNÉK ? NEM !


iOS:

Divatos, gyors, a legtöbb app, és kategóri a teremtő (volt).

iPhone 4-et volt szerencsém használni. Abszolút semmi gond a rendszerrel, sosem fagy le, nagyon gördülékeny és gyors. Viszont ha valami unalmas akkor az EZ !!! Mindig ugyan azt a menüt látod és először új volt ez a dolog hogy iOS és mindenki hanyatt vágta magát. Aztán évek alatt eljutottak oda (személyre szabhatóság terén) hogy háttérképet lehet berakni, majd az iOS 7-nél sikerült egy kísértetiesen a WP-re hasonlító rendszert össze rakni. Számomra nagy csalódás volt.

Előnyök: hihetetlen stabil és gyors, rengeteg tartozék, rengeteg app.

Hátrányok: unalmas kezelőfelület, "divatfón", magas ára és ha megveszed minden sokba kerül hozzá.

VENNÉK ? NEM !


Windows Phone:

Vidám, küléönleges, egyedi, gördülékeny, stabil, egyszerűen nagyszerű.

Én próbáltam WP 7-es (Samsung Omnia W), és WP 8-as (Nokia Lumia 820) eszközt is ! Jelenleg is ilyet használok (Lumia 920). A Microsoft folyamatosan fejleszti a rendszert. Elvileg még idén lesz 8.1-es frissítés aminek nagyon örülök mert hasznos újdonságok lesznek benne. Ami sajnálatos hogy a WP7-es eszközökkel már szinte semmire nem mész mert több app nem lesz rájuk csak ami már van. Viszont WP8-as folyamatosan bővül. Személyre szabás szempotjából szerintem pont elég ami van, inkább maradjon stabil a cucc. Nekem a WP7-es telefont sikerült 1szerb befagyasztani de semmi több.

Előnyök: egyedi, gyors, stabil, gördülékeny, egyszerű (mindenki bonyolultnak hiszi de én mondom ennél egyszerűbb OS nincs)

Hátrányok: WP7 halott, a Market fejlődésben van (nem sok kell neki)


VENNÉK ? NEM ! .................. MÁR VAN!


Szóval ha ajánlani tudom vegyél egy WP8-as készüléket. Ha elmondod mik az igényeid és mennyi a kereted azt is megmondom melyik mondelt. Kis idő lesz mig összeszoktok de utána örök a barátság.

2013. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Üdv! Igazából én is próbáltam már mind a hármat. iOS-t iPhone 3-on. Még azon is viszonyleg gyors volt, de ingyenes app-ot vagy újabb appokat találni rá borzalom, még egy zenét is csak körülményesen lehet rárakni. És tényleg unalmas. Arról nem is beszélve, hogy mennyire nem strapabíró Leejted, annyi. Volt a kezemben Lumia 800-as is. Igazából tetszett, de rengeteg dolog volt benne, ami zavart. Értesítések nem jöttek kijelző zár alatt, mert lekapcsolta a wifit, a jobb programok itt is fizetősek, de hardveresen szerintem messze a legjobb és ugye van benne anyag, strapabíró. Jelenleg Androidot használok, most egy Xperia Tipo-m van, de szeretném lecserélni valamilyen komolyabbra. Lényegében még ezel az alsóbb kategóriás telóval is meg vagyok elégedve. Ritkán fagy le, bár az előbbiekhez képest fényévekkel lassabb, de személyre szabható, könnyen változtatható, minden ingyen van. Igazából vonz a Lumia 820, de vannak kétségeim, igazából csak egy jobb teló kellene szerintem és annyira nem zavarnának az Android hátrányai. Sony párti vagyok, de jelenleg nem igazán van olyan teló, amit meg is tudnék fizetné és megfelelő is lenne. Jelenleg amire van keretem az max egy Xperia J (min 4" kijelző kellene), de hardveresen nem nagy cucc, sajnos. Még egy dual proci sincs benne. Felsőbb kategóriában van, ami tetszik, de azt nem engedhetem meg most magamnak. Nehéz dönteni. :D
2013. júl. 5. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!