Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik jobb? Windows phone...

Melyik jobb? Windows phone vagy Android op rendszer?

Figyelt kérdés

előnyöket és hátrányokat is írjatok mindkettőhöz ;)

előre is köszönöm!



#Android #telefon op rendszer #windows phoone
2013. márc. 21. 08:43
1 2 3
 1/29 Robi987 válasza:
75%

Kinek melyik tetszik jobban.

Mikor én választottam nem volt kérdés hogy androidos-t veszek, mivel sokkal több alkalmazást készítenek android rendszerre, mint windowsra. Ráadásul nagyobb a választék az androidos telefonok közül.

2013. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
52%
Jelenleg wpt használok és nagyon jó. Nézd meg őket, próbáld ki mindkettőt. Wpre is minden fontos app megvan.
2013. márc. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
38%
Windows Phone-nál rengeteg minden fizetős ami Androidnál ingyenes. Másrészt közel sem fejlesztik annyira az alkalmazásokat WP-re mint androidra. Másrészt WP-nél nincsenek widgetek csak élő csempék, nincs mozgó háttér, nincs sok olyan alkalmazás, játék ami Androidra van. Nekem elég Windowsból meg élő csempékből a laptopomon lévő Windows 8. Telefont most vettem 2 hete és én is azon gondolkoztam hogy WP legyen vagy Android. Utóbbi lett és jól döntöttem.
2013. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

Egyéni preferencia kérdése.

Az, hogy több app van droidra, az kifogás.Felejtsük már el.WP8 esetén 130 ezer csak a 8-ra írt appok száma, de kompatibilis a másik 150-160 ezerrel is, ami 7.x telókra érhető el.280 ezer kevés?400-500K-hoz képest tuti, csak azt felejtik el megemlíteni, hogy ebből több ezer olyan "app" van, ami csak egy launcher téma, vagy ikonkészlet, nem beszélve a useless appok százairól, ami mind ugyanazt tudja kb.Gondolok itt fájlkezelőkre, task killerekre, app2sd appokra, és ott egy rakás optimalizálatlan böfögős-fingós app, mint az iOS esetén, plusz szintén ezrével vannak a letölthető háterek és élő hátterek.Amit egyébként bárhonnan máshonnan meg lehet szerezni...képeket főleg.

A nagyobb választék az érthető, van miből válogatni, nagyobb a csábítás, ez a marketing lényege/eredménye.

Ez az elsőnek szólt.Értem én, és elfogadom a véleményed, csak akkor ne ezerszer lerángatott rókabőrrel gyere te is, hogy "mert hát androidra több az alkalmazás"Vagy lehet, hogy te vagy az egyetlen, aki több appot használ, mint 280 ezer, és azért nem lenne elég a WP marketplace.Akkor érthető lenne, de így nem lehet komolyabban venni üres kifogásnál és elégedett önámításnál, vagy parasztvakításnál.Persze ez is egy egyéni vélemény, így elfogadható.


Második:


Igen, több a fizetős app a Marketplace-en, de a legfontosabbak így is megtalálhatóak az ingyenes kategóriában, amit androidon is használna egy átlag user.

Nem fejlesztik annyira...a WP8 startja óta tehát kicsivel több, mint fél évről beszélünk, és van 130 ezer alkalmazás, csak WP8-ra.Mit nem fejlesztenek?Ne hasonlítsuk már az appok számát meg főleg egy olyan rendszer alkalmazáskínálatához, ami évek óta elérhető és fut.Ez nonszensz.

Élő csempe...nem mintha nem ugyanazt tudná, mint egy widget...csak amíg a droid összeszakad 3-4 oldalnyi widget után az OCTA alatt is (Galaxy S4-ről frankó laggos videók vannak youtube-on), addig akár a Lumia 520-nak sem lesz semmi baja, ha csak livetile feszít a kezdőképernyőn az erősen kozép kategóriás hardver alatt.Éljen az egységesítés előnye.

Mozgó háttér.Droidon is csak zabálja az akksit, és szerintem a userek 90%-a statikus hátteret használ anyuról/apuról/asszonyról/gyerekről/barátnőről/kiskutyáról/vagy szarik rá, és használ egy mezei gyárit, vagy valami egyszerűt letölt.Bár vannak élő hátterek aminek vannak előnyeik is, szóval elfogadható.Nincs sok olyan alkalmazás-játék wp-re, mint droidra.Megint ott vagyunk, hogy számháború.


Szvsz mindkét OS esetén van pro és kontra, minenki eldöntheti, hogy melyik miért érné meg neki jobban.

Én anno az Omnia7-esemre simán le tudtam tölteni minden fontos és lényeges alkalmazást (ingyen), ami kellett, viszont az jó volt, hogy mindenféle kókányolás-belenyúlás-haxolgatás és egyebek nélkül tette a dolgát, simán, fagyás és akadás nélkül, mindig azt tette, amit mondtam, és sosem ugatott vissza.

Jelenleg a droiddal már megint ott vagyok, hogy falhoz vágom, amiért egy nyamvadt levelet nem tudok megírni facebookon úgy, hogy ne ugatna be, hogy megint összeomlott, force close, vagy várjak amíg magához nem tér.Ez csak a fácse(bár ezt mindig elbarmolják), van még egy jó pár olyan hasznos app, ami pont akkor gondol egyet és dobja be a törölközőt, amikor kellene.


Amiért a droid jó: Ez megint csak egyéni preferencia kérdése, ha a homescreen-re is kell háttérkép, ha szeretsz babrálni vele, a widgetekkel, és launcherekkel mindennek kiskutya témát adni, mert olyan hepped van, akkor nyilván a droid.Viszont le kell nyelni a keserű pirulát, ennek az érmének a másik oldala az (mivel nem lehet hardverre, felbontásra, os-re, stb-re) egységesíteni az appokat, mert lázadás lenne, illetve a dalvik miatt az, hogy bizony lesz olyan widget, ami időnként kinyiffan, lesz, hogy be fog lassulni a teló legyen akár atomreaktor alatta (kivétel a Nexus széria), és stb.Wp esetén nyilván a szétszabdalást meg a személyre szabhatóságot feláldozták a optimalizáció, folyamatos és gördülékeny működés oltárán.


Én nem gondolkoznék, hogy milyen telefont vegyek, ha lenne rá Zs...csak ugye a miből.De ha nyernék a lottón, akkor mindenképp meglepném magam egy Lumia 920-al.

2013. márc. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
28%
Android sokkal sokkal jobb.
2013. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
27%
A programokat, appokat nem fejlesztik WP-re mint Androidra. Windows Phone-ra ha nincs bakszámlád és Visa vagy Master Card-od még az angry Birds-t sem tudod letölteni...
2013. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

Minek, amióta van SD kártya támogatás, tehát WP8 óta, ugyanúgy megteheted, hogy letöltöd a netről, feldobod SD-re, és onnan telepíted, mint külsős appot...

A Rovio meg...na jah, ha a globális piacon lévő okostelók 50%-án, tehát a droidos telókon ingyenesen osztogatja a játékait, abból marhára nem fog megélni.De muszáj, mert lázadnál te is, hogy milyen mocsok egy szemét dolog az, hogy valamiért fizetned kell, amit más elkészített.Lassan skótabbak vagyunk, mint a skótok.Én már fizettem alkalmazásért, nézhet akárki hülyének, de megért annyit, amennyit.A fejlesztő meg vehetett egy üveg sört a fáradságos munkájáért.

De ez is csak itt jellemző magyarisztánban, hogy felháborodás, kifogásolás és vita tárgyát képezi, ha valami nem ingyenes...itt viszont be is fejezhetjük, mielőtt valamelyik vérpistikének elkezdene habzani a szája, és kíméletlenül elkezdene lenullázni a saját kedvére akárkit is.

2013. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
50%
WP-n még a Line-al és a Viberrel sem lehet hívni, csak írogatni...Androiddon mindkettő HD call-t támogat. Szóval Android a jobb.
2013. márc. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
25%

R081: Nincs igazad, itt is látszik "A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik"


Mindkét válaszodnál.

2013. márc. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
Pedig igaza van! Ahogy a symbian3 mat is szokás szidni úgy a wpt is. Nekem mindkettő van. Az s3 bár lassabb a droidnál de lényegesen stabilabb minden felpakolható. A wp stabil, ami kell magvan rá. A s3 két év alatt egyszer nem fagyott 36 app futtatása mellett se! Nem volt gond semmivel nem mint droidon. Wp ugyanez. A droid sem rossz, de inkább már a marketing dominál. Szerinted a wp7.8 nokia L800 miért gyorsabb egy galaxy 2 nél minden téren fele hardweren? Miért stabilabb? Pont mert nem minden szar megy rá fel. A fontosak mind megvannak. Az h nem mozog a háttér? Aki ilyen ficsőrök miatt vesz telt meg is érdemli. A droid optimalizálatlan. Ez tény. Ha a symbian maradt volna nem kellene más így wp végső esetben droid.
2013. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!