Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefont vásárolnék...

Okostelefont vásárolnék ajándékba 23 éves lányomnak! Nem ismerem az operációs rendszereket, a termékeket és összehasonlítani sem tudom azt, amit leírnak a szolgáltatók a honlapon; mitévő legyek?

Figyelt kérdés
A lányomnak szeretnék húsvétra okostelefont venni - nem értek hozzá, de ő említette, hogy másmilyet úgysem tudunk már "normális" áron vásárolni az igények emelkedése miatt. Vagyis a választék már okostelefonokból van leginkább..., és ez azért gond, mert nekem az a téma "magas". Már egy éve nem működik a telefonja rendesen, Spony Ericssonja van. Egyszerű kis WalkMan-mobil. Tényleg nem értek hozzá. Előfizetéseset szeretne venni magának, mert most dominos, és utálja :) Meglepném egy telefonnal, mert tudom, hogy húsvétig biztosan nem fog elkezdeni utánajárni, mert sok határideje van a munkahelyén. Nem ismerem az operációs rendszereket sem. Megmondanátok, melyik oprendszernek mi az előnye-hátránya? Milyen márka (pl i-phone, Samsung, Sony X-peria) az, ami megbízható, és könnyen kezelhető? Mikre képes egyáltalán egy okostelefon? Mind ugyanazt tudja?

2013. márc. 26. 23:38
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elnézést, kimaradt, hogy kártyafüggetlen telefont szeretne, ha van olyan. Az mi? Legális?
2013. márc. 26. 23:42
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

a kártgyafüggetlen azt jelenti hogy bármilyen szolgálató SIMjét bele lehet tenni.

a tudás pedig az árral emelkedik. de árat nem tudunk...

2013. márc. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
mekkora ma maximális összeg amit kiadnál érte ?
2013. márc. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hú, hát fogalmam sincs az árról. Mindenképp 100 alatt, de inkább 50 körül... Viszont alkalmazkodnék az akciókhoz is - sőt. Ezért is kérdeztem. :-) De legyen 50 000 és 100 000 forint között. Úgy nézegettem, 50 alatt kevés van csak, úgyhogy bizonyára ezek "gyengék". A 100 000 felettiek is ritkulnak. Mit gondoltok? Nektek van okostelótok?
2013. márc. 27. 00:03
 5/17 anonim válasza:

[link]


Ez már teljes mértékben okos és nagyon jó kis telefon.

2013. márc. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
vagy még sony xperia p, xperia sola vagy samsung galaxy s3 mini ezek talán még kicsit nőies telefonok is és árban is jók.
2013. márc. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Beviz Elek ***** válasza:
70%

Ha úgyis előfizetéses kell, akkor vegyél neki szolgáltatónál előfizetésre (olcsóbb) és utána gsm üzletbe ki lehet függetleníteni kb 2-5 ezer Ft-ért.


Az iphone jó telefon, csak többet kérnek érte mint amennyit ér.

A windows phone még gyerekcipőben jár, nem tartom kizártnak, hogy bukni fog, vagy fejlesztenek valami nagyot rajta, vagy eltűnik a piacról.

Az android elterjedt, gyorsan fejlesztik, zsákszámra csinálják rá az alkalmazásokat, de pár hónap után belassul, minden adatot le kell menteni és újrahúzni (ha értesz hozzá, 10 perc visszaállítással).

Viszont én láttam iphone-t is ami nem reagált semmire, belassult, a szoftvert újra kellett rakni (windows phone-nál passz)


Én összességében az androidra szavazok.


Ezen belül amiről van értelme beszélni: Samsung, HTC, Sony

HTC: feltörekvő, elvileg jó telefon, jókat mondanak róla

Samsung: Jó telefonok, legfőképpen a csúcskategóriában jeleskedik. Drágák, de ha valaki megteheti hogy megvegye, akkor minőséget kap érte (az alsókategóriás Samsungokról ez nem mondható el). Mindig is jó márka volt, jó is marad, de csak a felsőkategóriát érdemes tőlük venni.

Sony: Ár/érték arányban a legjobb. Jó minőségűek, ugyanazt a tudást olcsóbban kapja meg az ember, és a sony jobban is fejleszti az operációs rendszert, tehát ebben is jobb. Viszont nem képes egy "tökéletes" telefont csinálni.

Sola: nem kivehető az akksi (ha elromlik akkor szervizbe rohangáljak?)

J: gyenge a harver

U: nem lehet memkártyát rakni bele

S: szintén

SL: szintén

P: szintén


stb stb. Bár a 2013-asokat nem nézem, mert amíg nem adnak ki qwertz-st, addig nem veszek másik telefont.



Kezelni egyiket sem nehéz, csak meg kell szokni (bármelyik op rendszer).


Amiket tudnak: net (wifi+mobilnet), GPS (tehát mehet rá navigáció is), ha van 2. kamera, akkor pl skype videóhívás. Sorolhatnám, de neten keresztül bármire, bárhogy bármikor kapcsolódik. Lehet vele számítógépet irányítani, nonstop figyelheti az e-maileket, jó filmnézésre, stb. Mindenre, csak kell egy alkalmazás amivel csinálod...


A különbségek olyanok, hogy: Sebesség (proci, RAM), van-e 2. kamera, akksi kivehető-e, memkártya megy-e e bele, mekkora a mérete, csúszkás-e, milyen tiszta a kijelző...

2013. márc. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha szolgáltatós kell melyik szolgáltató kell és mennyit vállalsz be maximum havidijként?
2013. márc. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 _Jessy_ ***** válasza:

Ha független kell mindenképpen, akkor semmiképpen nem javaslom a szolgáltató+függetlenítés párosítást. Egyrészt talán illegális, másfelől pedig tutira ugrik a garancia, ami azért egy 50 ezerért vett eszköznél fontos lehet (bármennyire megbízhatót veszel, lehet gyári hibás, és akkor szívod a fogdat, mert "elqrtuk..."). A másik, ami a szolgáltató ellen szól, hogy felrakják rá a saját gányolt rendszerüket, stb.

Szóval én azt mondom talán az androidos most a legjobb választás, mint ahogyan írták, és ki is fejtették páran. Ezen belül pedig a sony eléggé megbízható.

Az pedig, hogy megéri-e a többletet az, hogy független a telefon neked kell eldöntened. Belinkelek pár függetlent, hogy legyen egy kis összehasonlítási alap. Megjegyzem jóval drágábbak 10 forintnál :) De nem jár mellé "havi x ezer forintos havidíj két évig" akció sem...

[link]

2013. márc. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

iPhone tényleg elég drága. Akkor még gondolkodom, mi legyen. Vagy T-Mobilenál veszek előfizetéssel, vagy pedig kártyafüggetlen telefont, attól függ, mennyire fontos ez neki - megpróbálom kihúzni a barátaiból :)))

Az maradt még meg, hogy azon túl, hogy "iPhone-t ne" a Sony Xperia és a Samsung telefonokat ajánljátok. Az alkalmazásokat a lányom le fogja tudni tölteni valahonnan ingyenesen vagy a márkakereskedésben kell megvásárolni őket? Vagyis az alkalmazások pénzbe kerülnek? Milyeneket kérjek rá? (Én nem is gondoltam, hogy a telefon nincs "kész" :-O )

2013. márc. 27. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!