Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefont vásárolnék...

Okostelefont vásárolnék ajándékba 23 éves lányomnak! Nem ismerem az operációs rendszereket, a termékeket és összehasonlítani sem tudom azt, amit leírnak a szolgáltatók a honlapon; mitévő legyek?

Figyelt kérdés
A lányomnak szeretnék húsvétra okostelefont venni - nem értek hozzá, de ő említette, hogy másmilyet úgysem tudunk már "normális" áron vásárolni az igények emelkedése miatt. Vagyis a választék már okostelefonokból van leginkább..., és ez azért gond, mert nekem az a téma "magas". Már egy éve nem működik a telefonja rendesen, Spony Ericssonja van. Egyszerű kis WalkMan-mobil. Tényleg nem értek hozzá. Előfizetéseset szeretne venni magának, mert most dominos, és utálja :) Meglepném egy telefonnal, mert tudom, hogy húsvétig biztosan nem fog elkezdeni utánajárni, mert sok határideje van a munkahelyén. Nem ismerem az operációs rendszereket sem. Megmondanátok, melyik oprendszernek mi az előnye-hátránya? Milyen márka (pl i-phone, Samsung, Sony X-peria) az, ami megbízható, és könnyen kezelhető? Mikre képes egyáltalán egy okostelefon? Mind ugyanazt tudja?

2013. márc. 26. 23:38
1 2
 11/17 anonim válasza:
Én mindenképp kártyafüggetlent ajánlom, és igen alkalmazásokat lelehet tölteni az internetről ingyenesen is.
2013. márc. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 _Jessy_ ***** válasza:
Szép dolog, hogy meg akarod lepni, de lehet, hogy ezt a részét inkább kihagynám, és hagynám hadd válasszon olyat, amilyen tetszik.
2013. márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

[link]

Sony Xperia P érné meg szerintem a legjobban, a legjobb ár/érték arány kb ebben a kategóriában.

Az alkalmazásokat pedig ingyen le lehet tölteni hozzá(ingyenes a net is, ha van otthon wifi routeretek, mert csatlakozik rá és onnan megy fel a netre,de nyugodtan lehet hozzá venni egy 500megás netcsomagot ami 2ezerért megéri)

2013. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Én,személy szerint Samsung Galaxy S Advance-t,ajánlok,nekem is ilyen van,és ha az árát/tudását nézzük,akkor is megfelelő!

Személyes tapasztalatok:

gyors,gyönyörű képernyő,nagy tárhely,ideális méret!


Operációs rendszer


Android 2.3 (most várható frissítés)

Megjelenítés, kijelző


4”-es Super AMOLEd érintőkijelző, 480x800 képpont, kapacitív, 16 millió szín

Fotó


5 megapixeles hátoldali kamera (autofókusz, LED-es villanófény), 1,3 megapixeles előlapi kamera

Videó


HD videofelvétel (1280x720 képpont, 30 képkocka másodpercenként) a hátoldali kamerával

Internet


Szélessávú internet (HSPA 14,4/5,76 Mbps) és WiFi

E-mail


E-mail (SMTP, IMAP4, POP3), automatikusan beérkező e-mailek (push)

Zenelejátszás


Zenelejátszó (mp3, AAC, stb.), sztereó RDS FM-rádió

Memória


768 MB RAM, 8 GB belső tárhely (a felhasználható tárhely ennél kisebb), a memória legfeljebb 32 GB-os microSD memóriakártyával bővíthető

Navigáció


A-GPS-vevő, Google Maps térkép (internetkapcsolatot igényel), digitális iránytű

Egyéb


1 GHz-es kétmagos processzor, Bluetooth 3.0, 3,5 mm sztereó jack csatlakozó, microUSB 2.0, G-szenzor, közelségérzékelő, környezeti fényérzékelő, Facebook, Twitter, YouTube, Google Play

2013. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Figyelj,tényleg nem rosszból de ha ennyire nem értesz hozzá akkor ne törd magad.Inkább adj neki pénzt majd ő megveszi amilyet szeretne.Gondolom csak jobban ért hozzá.Különben egy Samsung Galaxy S Advance vagy Sony Xperia U,Sony Xperia P,Sony Xperia S esetleg Samsung Galaxy S2,Samsung Galaxy S3 mini amit tudnék ajánlani.
2013. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Beviz Elek ***** válasza:

A gari tényleg ugrik függetlenítés után, de ennyi kockázatot megér úgy gondolom. Ha 20ezerrel olcsóbban megkapod előfizetéssel, akkor marad 20ezred esetleges hibákra. Gyári hibát az első héten észrevenni, utána is lehet függetleníteni...

Illegális, ez igaz. És? Sok illegális dolog van a világban, nem egy telefon függetlenítése lesz a legkomolyabb.

A szolgáltató tényleg egy szennyezett szoftvert rak fel, de a független gyárit 5 perc alatt fel lehet rakni (ettől nem lesz független a telefon, csak a szemét nem lesz rajta).


A mutatott Samsung Galaxy S... Szinte minden felsoroltat tud egy legrosszabb okosteló is.


Ami onnan fontos volt: proci, ram, kijelző (amoled... bár nem fontos...). Esetleg még a belső memória, de az sem fontos, hiszen egy memóriakártyával bármikor felhúzható 32 gigára, tehát arra sincs szükség..

2013. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 _Jessy_ ***** válasza:

"Ha 20ezerrel olcsóbban megkapod előfizetéssel, akkor marad 20ezred esetleges hibákra."

Ez azért erős túlzás. A 20 ezer talán elég, hogy a hűségidő feléig fizetsd a havidíjat. Szét lehet nézni :) Ha pedig hűségidő/kötelezettség nélkül akarsz venni ugyancsak kártyafüggő telefont, akkor az többe kerül mint egy gyárilag független. Ez azért elgondolkodtató, nemde?

2013. márc. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!