Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha garanciális készüléket,...

Ha garanciális készüléket, javíthatatlan hiba miatt cserélnek, az új készülékre újra garancia jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt egy xperia Ray-em, nem tudták szervizelni, felhívtak hogy nem tudják javítani és egy Xperia U-t akarnak adni helyette. Mondom oké, de kiderült hogy új garancia nincs rá, a régi készüléké fog fojtatódni, és se dobozt se semmit nem kapok csak egy készüléket, ami oké.

De nekem ez gyanús, mert én szerintem új készülékhez új garancia dukálna...Tud valaki erről valamit?



2013. márc. 29. 18:51
 1/4 anonim válasza:
Szia! Ez pontosan így van: csere esetén a jótállás újból kezdődik. És nem vagy köteles elfogadni másfajta telefont, de ha neked megfelel, OK.
2013. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak, mert amikor hívtak, ezt megkérdeztem, és azt mondta az ügyintéző, hogy a régi ideje fog tovább menni...számomra is érdekes, mert ha így van akkor kiverem a balhét
2013. márc. 30. 09:57
 3/4 anonim válasza:
És ha szabad kérdezni mi baja volt a Rayednek? Mert én is most küldtem el szervizbe az enyémet.
2013. márc. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ptk. 308.§ (3) Nem számít bele az elévülési időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a jogosult a dolgot nem tudja rendeltetésszerűen használni. A szavatossági jog érvényesíthetőségének határideje a dolognak vagy jelentősebb részének kicserélése (kijavítása) esetén a kicserélt (kijavított) dologra (dologrészre), valamint a kijavítás következményeként jelentkező hiba tekintetében újból kezdődik.


(1-es voltam)

2013. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!