Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Sony telefonjainak tényleg...

A Sony telefonjainak tényleg szebb a képük mint a Samsungnak, vagy ez csak néhány modellre jellemző?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 23:52
 1/9 dirtboy ***** válasza:
61%

nem a márkát kell nézni hanem a kijelző típusát és pixel sűrűségét.

nem mindegy hogy egy kijelző amoled,ips,szuper lcd,sima lcd vagy milyen.

és az sem mindegy hogy 250ppi vagy 341ppi a pixel sűrűsége.


minden esetre a sonyik gyengélkednek a kijelzők terén,már minimum 1,5 éve át kellet volna állniuk vagy az ips vagy a szuper lcd kijelzőkre.

persze csak a többi technológiához képest gyenge egyébként teljesen szép a kijelzője pl egy xperia s nek ha nem hasonlítgatod egy másikhoz.

2013. márc. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vazul12 ***** válasza:
56%
Szerintem nem
2013. márc. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem igen. A férjemnek Samsung galaxy van, nekem Sony XPeria Tipom, és sokkal szebb a képe. Azért a Sony az Sony! :-)
2013. márc. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

#3 egyáltalán nem ért hozzá, nagyon ne hallgass rá.


#1 már nagyjából leírta, kijelző típusától függ leginkább, felbontás sem elhanyagolható, de a típus fontosabb.

Jelenleg két elterjedt jónak számító kijelző létezik, IPS és az AMOLED. IPS sokkal valósághűbb színeket képes megjeleníti, jobb a betekintési szög, de nem olyan jó a fekete. AMOLED-be a fekete a lehető legjobb, fehér viszont elég sárgás, és a többi szín is ilyen "neon" szín, kicsit sem valóságos. Illetve előfordulhat beégés, bár ez elég ritka.

Sony a régi, sima, hagyományos TFT LCD kijelzőt használja, ebbe semmi különleges nincs. Pár éve még jónak számított, de IPS és AMOLED mellett már őstechnológiának számít.

Xperia Z-ben is ilyen TFT LCD van, hiába 1080p, egy HTC One SLCD3 kijelzőjéhez képest rondának mondható.

Persze egy középkategóriás telefonhoz képest így is szép, de egy felsőkategóriás telefont hülyeség középkategóriához hasonlítani.


Samsung AMOLED-et használ, ami nekem nem jön be, meg a Samsung sem annyira, de inkább használnék AMOLED-es telefont, mint TFT-set.


Egyébként Sony most kezdett csak el IPS-es telefonokat gyártani, Xperia SP és/vagy Xperia L már ilyen kijelzővel jön, szóval remélhetőleg a következő telefonjaikban már csak ilyen kijelzők lesznek.

2013. márc. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Tökmindegy, de az Xperia SP és Xperia L sem IPS kijelzős, hanem sima TFT...
2013. márc. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Tényleg, én tudtam rosszul, egyik helyen IPS-nek írták, most kicsit jobban utánanéztem és sima TFT.

Tehát Sony még mindig nem tanult az egyik legnagyobb hibájából.

2013. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat
2013. márc. 30. 12:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt az első tökéletesen leírta, én csak annyit tennék hozzá, hogy a Sony-nál a kijelző technológiájával van a baj, mert felső kategóriában a tft már annyira nem számít jónak, persze a közép és alsóban tökéletes a tft is.

A samsung hibája meg, hogy szinte minden telefonjuk pixeles. Értem ez alatt az ace-t, mini-t, y-t, s3 mini-t, s advance-t, és a galaxy grand-ot, stb.

2013. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8


Ez azért van, mert a Samsung csak felsőkategóriás telefonokba tud jót csinálni, alsó és középkategóriában szimplán hulladék telefonokat dob piacra.

2013. márc. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!