Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi van egy töltőben?

Mi van egy töltőben?

Figyelt kérdés

A teljes kérdés így szól:

A mobiltelefonok töltőjét, a laptopok adapterét az elektromos hálózatra csatlakoztatjuk, ha fel akarjuk tölteni a bennük lévő akkumulátort. Az akkumulátor azonban egyenáramú áramforrás. nézz utána, milyen elektromos eszközöket tartalmaznak és hogyan működnek ezek a töltőberendezések!



2013. ápr. 2. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
H arra gondolsz ,hogy miért kell beledugni elsőnek a falba,és a laptopnál is , akkor azért mert ezek nem egyforma árammal működnek,tehát nem akkora áramerősség kell nekik,mint ami a konnektorból jön ki, és ez átalakítja...
2013. ápr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de egész pontosan milyen eszközökkel?

Én transzformátorra gyanakszom, de nem vagyok benne biztos és nem tudom, van-e valami más is.

2013. ápr. 2. 18:29
 3/6 anonim válasza:

[link]

Kapcsoló üzemű tápegység.............

2013. ápr. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Legtöbb esetben semmi komoly.

Egy táp van benne, a megfelelő feszültségre, és áramra beállítva. Ezerk igazából nem is töltők,mert a töltés végét maga az adott eszköz végzi a legtöbb esetben. Pl telefon.Amikor a telefon szoftvere érzékeli a max töltöttségi szintet, leválaszt.A töltő ugyan úgy adja le a feszültséget, de akksihoz már nem jut el.

Ha érdekel mi is van benne, szedj szét egyet.

2013. ápr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szétszedtem egyet, ezeket találtam:

-pár dióda

-egy kupac kondenzátor

-egy transzformátor

-és egy rakat ellenállás


Igazából ezekre a konkrét eszközökre voltam kíváncsi, hogy miért tudok váltakozó áramerősségű áramforrással feltölteni egy egyenáramú akkumulátort, erre már rájöttem az eszközökből...

2013. ápr. 3. 16:11
 6/6 anonim ***** válasza:

diódából lehet egyenirányítót készíteni.

Trafó végzi a fesz csökkentését.

Kondenzátorok szűrést végeznek.

2013. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!