Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon gyári töltője 1A-es,...

Telefon gyári töltője 1A-es, tölthetem 2A-es töltővel?

Figyelt kérdés
Tabletem töltője 2A-es, ha megyek valahova inkább nem vinnék magammal két töltőt, nem lesz valami baja a telefonom aksijának?
2013. ápr. 3. 20:41
 1/6 anonim válasza:
Hát szerintem ne töltsd mert a telefonod lehet hogy nem bírja a nagyobb áramerősséget.Gondolom a tablenek nagyobb áramra van szüksége.Szerintem töltsd az 1A-el nehogy valami kár legyen a telódba.
2013. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nyúlós lónyál ***** válasza:
0%
A gyári töltőfej nem viccből olyan, amilyen. Annyi áramot enged át, amennyit kell, így én nem tölteném a nagyobbal.
2013. ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én se töltöttem volna soha, de egyszer olvastam, hogy ettől nem megy tönkre hamarabb, csak hamarabb feltöltődik.

Erre várnám a választ egy hozzáértőtől.

2013. ápr. 3. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A töltést a tablet elektronikája szabályozza az akku feszültsége és belső hőérzékelője alapján. A töltőn lévő áramerősség érték csak azt jelenti, hogy maximum mekkora árammal lehet terhelni, amikor még tartja a stabil 5V feszültséget (gondolom USB-s töltő).
2013. ápr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Többek között ezért is jó a töltők szabványosítása, mini vagy micro USB csatlakozósra. Amibe bele lehet tudni, azt lehet vele tölteni, nem kell agyalni rajta. Ha az adapter kevesebbet tud, legfeljebb lassabban tölti fel (ha többet tud mint a gyári, nem fogja gyorsabban tölteni).
2013. ápr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, erre lettem volna kíváncsi.
2013. ápr. 4. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!