Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Rossz a telefon akujának ha...

Rossz a telefon akujának ha minden ejjel toltom, fuggetlenul attol hogy le van e merulve?

Figyelt kérdés

Ha szamit valamit Blackberrym van. Es ugy toltom hogy ejszaka (minden ejszaka) es ha egyaltalan nincs lemerulve,akkor is,de valamikor le van merulve. Na ertelmes vagyok :D szoval a lenyeg hogy ma azt vettem eszre hogy nem hasznaltam megis alacsony az aku toltottsege.. Lecci csak olyan irjon aki biztosan tudja,nem csak tippel. Koszi


(Meg valami eszembe jutott: ha veletlenul elcseszodne az aku akkor lehet kulon venni hozza? Es kb mennyiert?)



2013. ápr. 7. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:
tudtommal semmi baja nem lesz töle sok helyen olvastam h inkább örül neki ha akk is töltöd ha nincs lemerülve. bár azért nézz utána ez egyszerü nokiás tapasztalat. jelenlegi androidom úgyis mindig enni kér este nála nem kérdés. ha mégis elromlana lb 5-10e lehet. bár ha bberry az is lehet h több de nem valószínü. egy "utcasarki" gsm boltban nem lehet több márkaboltban/szervizben lehetséges. egyébként tapasztalatból tudom még hogy a kb2-2.5 éves akkuk ha elkezdenek romlani akkor hamar végük van. (1hónapon belül) remélem segítettem a helyesírásért bocs, telóról írtam. :)
2013. ápr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

elméletben rosszat nem teszel vele, nekem is mindig így van amióta telefonom van (~9év) de nem tapasztaltam gondot szerintem letölthettél valami szutykot, ami megeszegette az aksidat,


technikaibban:


amikor töltöd a telefont az nyilván az áram felvételt belepakolja az aksidba, ha feltöltődött akkor pedig (Ni-MH biztos de szerintem a Li-ion és a Li-ion polymer is) át áll úgynevezett csepegtető töltésre azaz mindig készenlétbe tartja az akkut, mivel be van kapcsolva (gondolom) a telefon ez nem is baj, mert elhasználja, így nem csepegtet feleslegesen... ha egy félévvel előbb szolsz akkor azt is megmondom hogyan állapítja meg, hog feltöltött-e már, de ezt régen tanultam :D...


ha mindenképp új aksit akarsz akkor azt hiszem a gyári az 10.000 körűl van, de az utángyártott (ha jót sikerül kifogni, akkor szinte ugyanaz mint a gyári, csak más gyártotta) az jóval alatta van, láttam már 3.000 körűlit is.

2013. ápr. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 raidmax válasza:
magyarul minél ritkábban töltöd annál jobban kihasználod(lemerited) és tovább birja:)
2013. ápr. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minden töltés csökkenti kissé az akksi élettartamát. Ahogy irták kb 2000 töltést bir egy akksi, utána tönkremegy! Tehát ha csak akkor töltöd, amikor lemerült, akkor tovább használhatod majd!
2013. ápr. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
raidmax: nem, nem voltál érthető, mert egy mondatot nem tudtál tisztességesen elírni.
2013. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek. :)

Akkor még valami: Ugye én még suliba járok (:S) tehát reggel 8 kor elmegyek itthonról és 2-kor hazajövök.

Ha nincs teljesen lemerülve a telom akkor ha nem tölteném,reggelre lemerülne(?) +akkor napközbe hogy használljam? Tehát ugymond a biztonság kedvéért töltöm fel este,nehogy esetleg reggelre lemerüljön (lemerül akk is ha nem nyúlok hozzá?) és félek hogy suliba lemerül..(és igen használom mert zenét hallgatok és telefonálok,netán netezek vagy sms-ezek.)

Ja és lécci most ne térjünk ki arra hogy suliba tanulni kell :D

2013. ápr. 8. 14:58
 7/10 anonim ***** válasza:
ha ritkábbak a töltési ciklusok, akkor tovább él az akksi. de az okostelókat tényleg szinte naponta kell tölteni. én úgy tudom két napig használni hogy este kikapcsolom, valamint mp3at nem róla hallgatok. szóval ne problémázz, ez a fejlõdés :(
2013. ápr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

le tud merülni, ha nem használod, csak lassabban, viszont akkor nem merül egyáltalán, ha kikapcsolod, (ha gyanusan gyorsan indul, akkot akksit is kiveszed, mert lehet, hogy stikába megy még :D)


szerintem nyugodtan használd így mert legrosszabb esetben is, 2000 feltöltés, ha csak minden este töltöd az napi 1 töltés és 2000/365=5,47 szóval több mint 5 évig hitelesítve van és általában, 2 évente cseréltek telefont (nem mindenki) és ahhoz van aksi, de ha akarod, két naponta töltöd úgy 10 év és tovább bírja az aksi mint a telefon maga :P

2013. ápr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de ha 2 naponta tölteném akkor napközbe lemerülne :S
2013. ápr. 9. 20:16
 10/10 anonim ***** válasza:

több mint 10 évig akarod használni? :)


de amúgy azt hiszem, hogy van valami speckó funkciójuk az okos telefonoknak, ha csak erre használod kibírja a két napot, pont ma figyeltem meg, hogy harmadik óra után is 90+ volt az akksi, csak nem tudom mi ez a funkció :D


amúgy mint említettem a te metódusoddal is, több mint 5 évig bírnia kell, szóval szerintem ötévente egy új akksi nem nagy áldozat, és így 70 év alatt max 14x kell venned, de ha jól gondolom 15 év mulva már a gyártó se lesz meg, szóval nyugkttan használd ahogy eddig ;)


ja eszembe jutott a funkció neve: telefonálás :D

2013. ápr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!