Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik volt az első érintőképe...

Melyik volt az első érintőképernyős telefon?

Figyelt kérdés

És melyik évben jelent meg?

Én azt hittem eddig hogy 2007-ben a legelső iPhone. De valaki szerint előtte is volt



2013. ápr. 12. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Előtte olyanok voltak amikhez stylus kellett és nem volt elég megérintett a képernyőt, hanem nyomni is kellett egy kicsit.

Ebből kifolyólag szerintem az iphone.

2013. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem valaki szerint, szinte mindenki tudja, hogy nem az iPhone volt az első érintőképernyős telefon, sőt, még a 20. században jártunk csak, mire már voltak ilyen telefonok.

IBM Simon volt az első, 1994-ben.


Apple szinte semmiben sem volt az első, nem találtak fel semmit, csak mivel nagy kultusza volt az egész cégnek már a kezdetek óta, ezért tudtak sikeres termékeket piacra dobni és a mainstreammel is megismertetni az ilyen dolgokat.

2013. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Imádom a "szerintem" válaszokat (#1).
2013. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja és most veszem észre, ipon-on van egy cikk az érintőképernyő történetéről, még nem olvastam a cikket, de ha érdekel az egész történelme, akkor olvasd el: [link]
2013. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Nah ez ugyan az... Szerinted a jó megoldás a IBM Simon volt az első, 1994-ben.

Ez is szerintem...

2013. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

#5


Ez nem szerintem, ez Google és egyéb források szerint, nem csak úgy hasra ütöttem, hogy én ezt így gondolom.

Gondoltam a forrásokat nem fogom belinkelni, mert nem szakdolgozatot írok, de majd legközelebb az lesz, mert a sok idióta meg lepontoz (nem mintha különösebben zavarna).

2013. ápr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Kedves ötös, az IBM Simon hol volt 'szerintem' válasz??? Menj fel Wikipediára, kéne egy kis minimális utánanézés...nem kell ehhez telefongurunak lenni.
2013. ápr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem az iPhone volt az első, voltak már előtte is PDA formájában amikben volt GSM egység. (fogalma sincs hogy hogy ki találta fel, vagy ki csinálta az első ilyet)


Csak ezekkel az volt a gond hogy kis túlzással szinte használhatatlanok voltak. Kézzel teljesen használhatatlan volt, csak stylus-al (tollal) lehetett használni, mindig félreérzékelt, idegesítő volt. Csak egy szűk réteg használta. (üzletemberek és fanatikusok) Valamint ezeken szinte kivétel nélkül windows mobile rendszer futott, ami nem a stabilitásáról és a megbízhatóságáról volt híres. Egyik ismerősömnek volt egy ilyen HP PDA-ja, néha már majdnem ő is a földhöz csapta.


Sokan azért mondják hogy az Apple csinálta az első érintőkijelzős telefont, mert ők csinálták az első olyat, ami idegeskedés nélkül használható volt, illetve megbízható rendszerrel volt ellátva.


Az tablet pc-k terén is teljesen ugyanez a helyzet.

2013. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tehát akkor azok nem érintő, hanem nyomóképernyősök voltak.
2013. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Jack Alvin ***** válasza:
iPhone 2007-ben jelent meg!
2013. ápr. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!