Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit kell tudni az iphonekröl?

Mit kell tudni az iphonekröl?

Figyelt kérdés
A nagy gondom hogy egy iphone vásárlása előtt állok. mindenkitől azt hallom hogy jó meg minden,de van pár ember akik azt mondják hogy nem túl jó és hogy nem birsz minden alkalmazást(vagy ilyesmiket) használni mert az iphone inkább amerikában működik tökéletesen. Ezt tudom hogy nagyon hülyén fogalmaztam meg,de aki ért hozzá az megérti hogy mit szeretnék. Szóval meg szeretném tudni hogy mit kell tudni egy iphone vásárlásakor? mennyire jó az iphone? mit ajánlotok: Samsung galaxy s3 mini vagy iphone 4S? és most ne gyertek az árával meg az ilyesmikkel,csak a minőségét szeretném megtudni mindkettőnek és hogy melyik a jobb? Ja,és akinek van iphonja vagy s3 minije az ha bír írjon le róla valamit,mert én egyáltalán nem értek a mobilokhoz :P

2013. ápr. 16. 20:11
1 2
 1/13 bp1985 ***** válasza:
65%
Ha a kettő közül választasz, akkor inkább IPhone, pedig rühellem az egész Apple céget, meg a termékeit, függetlenül attól, hogy semmi nem Apple a telefonjukba.
2013. ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Androidot sem tudod 100% használni Magyarországon, pl. nálunk sem érhető el a Netflix, vagy a Google Play-en nem tudunk filmeket, sorozatokat, könyveket letölteni, se a Google Wallet, se a Google Voice nem működik, csak USA-ban, szóval ez nem csak iPhone "monopólium".


Egyébként SGS3 mini is jó, iPhone 4S is jó, ez a kettő közül inkább iPhone-t választanám, mármint hülyeség, mert egyik sem kéne, de ha muszáj lenne, már csak a sokkal szebb kijelző miatt is.

2013. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Egyértelműen Galaxy S3 mini. Már csak azért, mert 1gb ram van benne, az Iphone 4s be meg csak 512 mb. A mini támogatja a 4g-t, sokkal-sokkal erősebb az aksija, korszerűbb, ANDROIDOS ami véleményem szerint jobb mint az Ios ami az Iphone-okon van. Még annyival jobb az Iphone 4s, hogy jobb a kamera benne meg karcolás védett a képernyője és kicsivel jobb a minősége(a képernyőjének az Iphone-nak)
2013. ápr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
utolsó, hol olvastad te azt, hogy az s3 mini az támogatja a 4g-t? max az s3...szerintem is iPhone sokkal jobb választás a kettő közül...
2013. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Androidot használtam előtte, fél éve iPhone 4S-em van. Eddig sokkal jobban bejön. Viszonylag hozzáértő vagyok, fejleszteni is fogok rá.

A kettő közül nem meglepetés ezután, hogy az iPhone-t ajánlom.


Amire kérdeztél, az a minőség: általában az iOS sokkal átláthatóbb, kevésbé veszik el az ember a századik almenüben, mint ahogy az Androidnál, Windows-nál megszokott. Az alkalmazások sokkal minőségibbek, mint Androidra. Jellemzőbb, hogy fizetősek, de meg lehet úszni ingyen vagy egy dollárért ha kivárod az akciókat (eddig emiatt alig költöttem).

Kevésbé enged belenyúlni a rendszerbe (kivéve, ha jailbreakelsz), viszont emiatt kb nincs is vírus. A telefon sokkal tovább támogatott, tehát a kiadástól úgy kb 3 évig még kapsz rá szoftvert. Van rá backup is iCloud-ból.

A multitasking korlátozott, viszont szerintem ez jobb megoldás, mert nem eszi meg az akkut, ezért az tovább tart, mint a letöbb Androidosnál. És nem is szokott szaggatni.

Ami viszont nagy hátránya az iPhone-nak, hogy iTunes használatára kényszerít. Mondjuk jailbreak-kel együtt már szinte nem is használom.


Speciel a Galaxy S3 Miniről nem tudok nyilatkozni, csak az Androidról általában. Max annyit, hogy szerintem az iPhone jobban néz ki nála, de ezt majd te eldöntöd.

Ha van még kérdés iPhone-ról, szívesen válaszolok. :)

2013. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

Előző:


"iOS sokkal átláthatóbb, kevésbé veszik el az ember a századik almenüben, mint ahogy az Androidnál, Windows-nál megszokott."


Ha valaki elveszik az almenükben, annak nem való okostelefon. Androidnak is van hibája, de nem ez a hülyeség.


"Az alkalmazások sokkal minőségibbek, mint Androidra."


Ennek 0 alapja van.


"viszont emiatt kb nincs is vírus"


Androidra létezik vírus, de egyáltalán nem okoznak gondot, szinte sosem hallani olyat, hogy valakinek vírusos lenne a telefonja. iOS-re is létezik vírus, igaz, kevesebb.


"Van rá backup is iCloud-ból"


Ezt nem tudom miért kellett írni, ciki is lenne, ha még backup-ra sem lenne képes.


"A multitasking korlátozott, viszont szerintem ez jobb megoldás, mert nem eszi meg az akkut, ezért az tovább tart, mint a letöbb Androidosnál"


Ebbe is rengeteg helyen bele lehet kötni.

Hogy lenne már ez mégis jobb? Ha valami a háttérbe szívná az aksit (egyébként a legtöbb appnál mindegy, ha a háttérbe meg van nyitva, nem fogja leszívni az aksit egyáltalán) bezárod, de legalább meg van rá a lehetőség, hogy millió cucc meg legyen nyitva a háttérbe, és nem korlátozott. Illetve nincs olyan Androidos high-end telefon, amibe olyan kicsi aksi lenne, mint egy iPhone-ba, szóval ha valami szívná az aksit még akkor is jobb helyzetbe vannak a droidok.


Ezzel nem az iOS-t akarom fikázni, csak az Androidot védem, igaz, hogy vannak hibái, de akkor már a hibáit írjuk le, ne ilyen hülyeségeket.


Amibe iOS feltétlenül jobb, az a gördülékenység. Android még egy izmosabb készüléken is meg tud akadni (igaz, minimálisan, de az épp elég arra, hogy zavarjon), csak a Nexus 4-en atomgyors és annyit akad, mint egy iOS, SGS3 mini-n mindenképp lenne egy kis lag néha-néha.

A többi dologba már bele lehetne kötni, vagy relatív.


#3


512 mega is kb mindenre elég.

2013. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor kb a népesség felének nem való okostelefon. Jó, nyilván kicsit eltúloztam a dolgot, csak utaltam arra, hogy ez a különbség. Az iOS egyszerűsített, ami előny is és hátrány is.


Az alkalmazások magasabb minőségének azért nem 0 alapja van, mert ezt felhasználói felmérések és a saját tapasztalataim is megerősítik. Tehát a legtöbben így gondolják, persze neked lehet hogy az Android alkalmazások tűnnek jobbnak.

De az biztos hogy egységes készülékekre könnyebb úgy írni valamit, hogy az ugyanúgy megy mindenhol, és nem esik szét meg fagy. Előzetesen ellenőrzik is az App Store-t, a hulladék emiatt kevesebb.


Naponta automatikus backup wifi-ről cloudba. Ilyen van minden Androidon?


iPhone-on nem kell bezárogatni az appokat, meg folyton task managelni, lelövögetni azt ami nem hagyja magát és elindul akkor is, ha nem akarom, stb. Androidon kellett. Az akksi tovább tart, mint az átlag droid.

Eddig elég kevés gondot okozott, hogy nem volt igazi multitask, mert a korlátozás az viszonylag engedékeny. Pl zene és navigáció mehet háttérben, letöltés is, és notification-ök is jönnek appoktól.


Ami bajom van vele, hogy jailbreak-elni kell, ha teljesen ki akarod használni.

2013. ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 bp1985 ***** válasza:

Naponta automatikus backup wifi-ről cloudba.


2 perc az adatkábellel az egész.

2013. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

#7


Lehet, hogy egyszerűsített, de hogy az Android sem bonyolult az biztos. Ad lehetőséget a bonyolultabb használatra, de gyárilag ez is a "buta" mainstream felhasználónak készül, aki nem fog belemenni a technikai dolgokba, tehát Android is elég egyszerű. Nem is értem mi lenne a bonyolult benne? Bekapcsolod, vannak homescreen-nek, amire kirakhatsz ikonokat, meg egy menü gomb, ahol ott van minden ikon. Ennyi az egész, ennél már hol legyen valami egyszerűbb?


Az, hogy stabilabb nem ugyanaz, hogy minőségibbek. Egyébként én egyszer sem találkoztam még olyan programmal, játékkal, ami nem ment volna valamelyik készülékemen, vagy nem úgy ment volna, ahogy kell.


Szerinted pont egy ilyen egyszerű feladatra nem képes az Android? Ha akarsz csinálhatsz napi ezer backup-ot is, amit automatikusan feltölt oda, ahova akarod, Google Drive, Dropbox, Box, amit akarsz. Ütemezheted, hogy csak akkor csináljon backup-ot, ha van frissített verzió az adott appból, vagy valami módosítás történt, bármit meg tudsz csinálni.


"Androidon kellett."


Jól írod, kellett. Ma már nem kell, történelemről meg ne beszéljünk.

Aksi meg dehogy tart tovább.

Korlátozás meg tényleg észre sem vehető, nem is írtam volna, ha te sem írod.

2013. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdés, hogy lehet egyszerűbb, vess egy pillantást az iOS-re.


"Az, hogy stabilabb nem ugyanaz, hogy minőségibbek." A frászt nem. Az összeomló app minden csak nem minőségi.

Miért, hány Androidos telefonod van, hogy az egyiken biztos elinduljon?


Na jó, és szerinted ezt az Android felhasználók hány százaléka használja? A maradékuk meg szívhat az adatvesztéssel, mert gyárilag nincs megoldva a dolog.


Hát a fél év az aztán a történelem. Vannak appok, amik imádnak előmászni a sírból is, hiába ásod el őket újra és újra.

A tényekkel ne vitatkozz, tovább tart. Ha nem hiszed el, guglizz vagy átlagold ki az Android-os telók üzemidejét.

2013. ápr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!