Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért telik be folyton a...

Miért telik be folyton a telefonomban a RAM-om? Mivel "kezelhetném"?

Figyelt kérdés
A leírás szerint 512mb ram-om van, program szerint 437mb, de (minden progit bezárva) 320-400mb van használatban. CM9-em van, android 4.0.4-es. Hogyan tudnám ezt kevesebbre vinni? (vannak telók, aminek 256mb ram-ja van, és megy rajta a CM9, asszem).
2013. ápr. 19. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Link2Sd, Chronmod... Ezeknek olvass utána.
2013. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de sztem nem tudod mi a különbség a RAM, és a ROM között, mindkét progi a belsőmemóriából helyezi át az apk-kat az sd-re, (nekem van ilyenen), nekem a RAM telik be csak úgy...
2013. ápr. 19. 22:06
 3/13 anonim ***** válasza:
Történetesen tudom, mi a különbség. Valószínűleg te nem érted eléggé az Android témát, sorry. Az általam javasolt Chronmod script arra jó, hogy a telefonod belső memóriáját, tehát a RAM-ot kiterjeszti az SD kártya ext2 partíciójára és így akár 2 GB belső memóriád lehet, szinte lehetetlen elfogyasztani. És ez NEM azonos az apk-k SD-re helyezésével.
2013. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tényleg nem értem teljesen a cuccot, de tudom, hogy mi a RAM, meg a belső memória... az 2 különboző fogalom, belső memoriám 200mb, de van ext3 perticióm, és oda mentek...

RAM-om meg 437mb, aminek bőven elégnek kell lennie, csak valami zabáéja a RAM-omat.

[link] - Ide le van irva a RAM.


Egyébként vegyünk egy számítógépet, abban van mondjuk 1Tb vinyó, és 8gb RAM.... ( a vinyó a belső memória)

2013. ápr. 19. 23:00
 5/13 anonim ***** válasza:

"mondjuk 1Tb vinyó, és 8gb RAM.... ( a vinyó a belső memória)"

A vinyó az tárhely, a 8 GB RAM az operatív memória.

Milyen telefon? Rootolt-e a rom, van-e Clockworkmod Recovery rajta? Mekkora az SD kártya? Ha megnézed a Beállítások - Alkalmazások - Alkalmazások kezelése menüpont alatt alul a Belső Tárhely felirat alatt mennyi a foglalt és mennyi a szabad memória?

2013. ápr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Acer liquid e, rootolt rom, TWRP recovery, 2gb sd kártya, amit késöbb cserélek majd.

Belső tárhely:40mb foglalt, 160mb szabad.

De ennek mi köze a RAM-hoz?

2013. ápr. 19. 23:42
 7/13 anonim ***** válasza:
ÉS ugyebár a CM alapú romhoz CM7r2-es hbootot használsz!?...
2013. ápr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A dolgok összefüggnek :) Mert ugyebár írod, hogy van 512 MB RAM, 320-400 van használatban. Miért van ez? Fel van telepítve a CM9, ami tömörítve is lehet akár 200 MB, ha sok program van integrálva, a telóra kicsomagolva meg még több. Az Android működéséhez is szükség van memóriára, ez még csökkenti a RAM-ot. Így aztán jó, ha marad kb. 150-200 MB RAM. Azt írod, hogy 160 MB a szabad, az nem is kevés, tehát mi a baj? (Bár szerintem fordítva akartad, az a foglalt). Amikor programokat telepítesz, van, amelyiket át lehet az SD-re tenni, de van, amelyiket nem, vagy csak egy részét. Időnként nem árt letörölni a cache-t is (pl. accleaner pro). Amit a Chronmoddal kapcsolatban írtam, kiegészítem azzal (hogy érthetőbb legyen), azt feltelepítve a memóriakártyán létrehozott ext2 partíciót úgy kezeli, mintha az is RAM lenne, tehát system fájlokat is telepíthet oda, magyarul "egybefakasztja" a felhasználható RAM-ot az SD ext2 partíciójával, egybe látja a telefon, mint belső memória. Ennek max. 2 GB lehet a mérete, tehát majd érdemes lenne nagyobb kártyát venned.

Ha van Facebook-od: [link] Csak a Chronmod letöltése miatt, tudom, hogy nem ZTE a telefonod.

Ha ki akarod próbálni, így kéne: a régi, jól működő rendszered mindenképpen mentsd el a Recovery-vel. Az (új) SD kártyán hozz létre egy 1-2 GB méretű ext2 partíciót pl. az Easeus progival. Utána másold a kártyára (nem az ext2-be!) a telepítendő ROM-ot, GAPPS-ot, és a Chronmod zippet. Reco-ból Wipe data/Factory reset, aztán a Mounts and Storage - Format boot, Format system, Utána Advanced - Wipe Dalwik Cache. Install zip from SD - Choose zip, először a rom, utána a GAPPS (ha nem lenne a romba építve), és utoljára a Chronmod zip. Reboot és ha minden sikerült, baromi nagy a tárhely.


Nnna, nem tudom, most mit kezdesz ezzel, mindenesetre csak óvatosan, nehogy tégla legyen a teló.

2013. ápr. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Írja, hogy RAM. Nem memóriát ír, amit a tárhely helyett is mondanak, hanem RAM-ot ír. Aztán külön is leírja, hogy nem a tárhelyből/belső memória/ fogy ki, hanem a RAM lesz kevés. Erre még hosszabban taglalod a belső "memória" kiterjesztésének lehetőségeit és mint kiderül te nem tudod, mi a RAM("mintha az is RAM lenne, tehát system fájlokat is telepíthet oda"). Hogyan írja még le? RAM, mint [link]

RAM≠Belső memória.

2013. ápr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy valószínűleg túl sok háttérfolyamat fut, az ICS-nek még elég kellene, hogy legyen az 512 MB- RAM.
2013. ápr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!