Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Beleesett az érintőképernyős...

Beleesett az érintőképernyős telefonom tegnap a felmosóvödörbe-azóta nemigen működik?

Figyelt kérdés
Járt már valaki így? Pár nap múlva még működhet, ha kiszárad vagy ezek a telefonok nem tudnak kiszáradni?
2013. ápr. 25. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tedd egy zacsiba a telefont és rakj mellé annyi rizst, hogy teljesen körülvegye a telefont. Aztán ezzel a kis csomaggal indulj el a legközelebbi szervizbe, ahol egyből szét tudják szedni. Így van esély rá, hogy menthető.
2013. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Alex Fly ***** válasza:

Ha kiszárad, esetleg működhet. De nagy az esélye annak, hogy komolyabb gondok is vannak; ha ragaszkodsz a szerkezethez, mindenképp szervíz.

Arra számíts, hogy ott sem ígérhetik biztosra, hogy nem lesz semmi baja -ha egyáltalán hajlandóak hozzányúlni. És arra is, hogy nem olcsó...

2013. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Próbálom ki-bekapcsolni. Mindíg mást csinál. Van, hogy elfogadja a kódot, még telefonálni is tudok, van, hogy mintha be lenne ragadva a "gombja", szóval nem reagál.

A képernyőjén reggel még nagy folt volt, mostmár egyre kisebb.

Tegnap hajszárítóztam, reggelig nem kapcsoltam be, de ma már egyfolytában próbálkozom vele.

nokia C5.

Ahogy kiesett a nadrágomból, egyből bele a vízbe, de azonnal kikaptam.

Régen, kb 10 éve volt egy 100 e ft-os samsunk kinyithatós telefonom, na az egy adag mosást is túlélt, semmi baja nem lett.......

2013. ápr. 25. 20:24
 4/12 A kérdező kommentje:
A telefonszámokat ki tudtam írni belőle délután, utána nem nyúltam hozzá, majd próbálkoztam, de hol működik, hol nem.
2013. ápr. 25. 20:25
 5/12 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 25. 20:34
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha a víz nem is végzett a telefonnal, a közreműködéseddel biztosan megölted. Idők kérdése, hogy az oxidálódás mikor ér olyan szintre, hogy működésképtelenné válik a telefon. A bekapcsolgatás elősegítette ezt a folyamatot.
2013. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor mennyi ideig kapcsoljam ki vagy már elrontottam?

Szerintem még garanciális. észreveszik, hogyha kiszárad a képernyője, hogy vízbe esett?

2013. ápr. 25. 21:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Garanciás csak VOLT. A belsejében lévő indikátorok már biztosan elszíneződtek. Ennek a telefonnak sajnos annyi.
2013. ápr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

egyébként te elektroműszerész vagy? mostmár alig foltos a képernyő, ez nem jelent semmit?

és amikor bekapcsolom, nem állítom be az időt, de a softver felfrissíti és a jelenlegi időt/dátumot mutatja.

2013. ápr. 25. 22:01
 10/12 Alex Fly ***** válasza:
Nem kell műszerésznek lenni. A telefonokban mindig van egy-két indikátor, ami víz hatására elszíneződik. A szervízben ezt rögtön észreveszik és onnantól nincs garancia. még az sem biztos, hogy ebben az esetben egyáltalán hajlandóak hozzányúlni.
2013. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!