Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kérdések az Androidról?

Kérdések az Androidról?

Figyelt kérdés

Lenne néhány kérdésem az androidról és az okostelefonokról.


1. Mi az a főzött rom? Miért kell lecserélni a gyárit?

2. Mi az a Gingerbread, ICS, Jelly Bean? Az android verziók elnevezése, mint Windowsban, hogy XP meg Vista?

3. Mi az a launcher? Kezelőfelület? Amikor a gyártók feltelepítik az androidot, akkor rárakják a saját kezelőfelületüket, és akkor lehet használni a telefont? Vagy ha nem lenne rajta gyári akkor is lenne valami alap kinézet?

4. Mi az a bootloader, kernel, recovery, CWM?


és egy bónusz 5.


A Samsung Galaxy S IV-ben 4 vagy 8 magos processzor van? Mert láttam belőle két fajta verziót is.



2013. máj. 8. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

1 - mások által készített, nem hivatalos rom-ok. ÁLtalában valami plusz funkciót tesznek bele. Nem kell lecserélni a gyárit, ha megfelel neked.

2 - pontosan.

3 - indítófelület, kb mint az asztal meg a tálca a számítógépen, ennek a kinézete, működését határozzák meg. Az Androidnak is van egy alap launchere, ezt lehet látni a kínai tabokon , de sok más gyártó is ezt használja.

4 - bootloader: az a rész a rendszerben, ami elkezdi betölteni az operációs rendszert, a kezdet kezdete, amikor bekapcsolod a telefont

kernel: rendszermag. az operációs rendszer agya és lelke. Vezérli, kezeli, elosztja az erőforrásokat (melyik program mennyi memóriát kap, melyik program használhatja a processzort etc), alap szolgáltatásokat biztosít. (kb mint az agytörzs az embernél)

recovery: egy speciális indítási felület a rendszerhez, melyen viszonylag alacsony szintű parancsokat lehet végrehajtani: formázás, gyári értékekre visszaállítás, esetenként új rom telepítése etc

CWM: ClockWorkMod - egy mostanra elég sokrétűvé vált program. A legnépszerűbb része hogy a recovery menüt lecseréli, sok pluszfunkciót ad hozzá, de van pár más funkciója is.


5: attól függ, hol veszed. nálunk 4, usa-ban 8 afaik.

2013. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, és a recovery menü minden telefonban előhozható? Ha jól tudom, bekapcsolásnál kell valamilyen gombot nyomva tartani.

Ja és van egy ilyen S4: [link] és [link] ez.


Az elsőben 2 processzor van? vagy csak el van írva?

2013. máj. 8. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, recovery menü minden készüléken van. Mint a neve is mutatja, alapvetően arra szánták, hogyha teljesen gajra ment az operációs rendszer, itt életet lehet lehelni bele (az alap recoveryben sok mindent nem is lehet csinálni, alaphelyzetbe lehet állítani a rendszert, bizonyos gyorsítótárakat lehet törölni, és általában ennyi. De pl CWM-mel lehet bővíteni).

A telefonos kérdésre egy nálam okosabb fog válaszolni.

2013. máj. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nincs minden telefonon recorvery. Pl. egyik sony (ericsson) -n sincs alapból. Azt hiszem mindegyik samsung -on van, meg kínai telefonokon is láttam már.
2013. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4/4: Valóban. Ma is tanultam valamit. (Az S-betűsok meg elmennek a fenébe ez alapján :D)
2013. máj. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!