Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan frissíthetem az Xperia...

Hogyan frissíthetem az Xperia U rendszerét ICS-re? Érdemes egyáltalán? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A hivatalos leírás szerint elérhető a 4.0.4-es android rendszer, de sem a Sony PC Companion, sem a telefon frissítője nem engedi telepíteni, pedig az utóbbi azt írja, hogy elérhető az újabb frissítés.

Olvastam, hogy hibát okozott valakinél a wifi-ben az új rendszer. Erről, vagy más hibákról valaki tud valamit?



2013. máj. 12. 14:10
1 2
 1/15 anonim válasza:

hello.

[link]

ezt töltsd le es probald meg ezzel

en tegnap este frissitetem nekem nagyon szuper..

sok sikert hozza wi-fi nallam semmi gond vele

2013. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vodafoneos készülékemet a PC Companion segítségével 20 percen belül frissítettem. Gondolom te más szolgáltatónál vagy és az később adja ki. Keress rá az interneten, hogy mik a pontos adatai az adott szoftvernek (buildszám + az androidverzió) és azt .ftf formátumban Flashtoollal telepíteni tudod.


Annyi hibát vettem észre a 4.0-ban elődjével szemben, hogy intenzívebben használja az akkumulátort.

2013. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszi

kipróbálom az update service-t


a telcsi kártyafüggetlen


köszi a válaszokat, remélem így már sikerülni fog

2013. máj. 12. 14:54
 4/15 A kérdező kommentje:

az update service nem jött be

azt írja, hogy fent van a legújabb szoftver

hol keressek rá a bulidszámra? és hogyan használjam a flashtool-t?

bocsi, még kezdő vagyok frissítésben

ez lesz a második, és az előző az ment telefonon keresztül a beállításokból

2013. máj. 12. 15:42
 5/15 anonim ***** válasza:

Olvass utána, nagyon sok fórumon le van írva elég érthetően és kevésbé érthetően is. Nem nagy szám egyébként. Miután megnyitottad, a bal felső sarokban van egy villám, azzal tudod "felflashelni" az adott szoftvert. Előtte viszont le kell töltened egy eredeti, "offical" szoftvert, hogyha létezik. Ezután be kell másolnod a .tft fájlt a flashtool/firmwares mappába. És innen jön a "villámos" rész.


Azt, hogy honnan tudod leszedni a szoftvert nem tudom, innentől Google. Illetve azt sem tudom, hogy mi a pontos azonosítója, mert én visszaraktam a 2.3-at. Ugyebár említettem, hogy jobban fogyasztotta az akksit.

2013. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem .tft, hanem .ftf! :D
2013. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszi

közben megtaláltam a leírásokat

tényleg nem tűnik bonyolultnak, de kicsit tartok az ilyen megoldásoktól, mert ha elrontom, akkor már a garancia is ugrik és ahhoz azért kicsit drága volt a telefon, hogy kísérletezzek rajta

inkább várok, hogy a pc companion felajánlja a frissítést

2013. máj. 13. 17:16
 8/15 anonim ***** válasza:

Frissítem neked neten keresztül ICS-re ha megfelel, néhányat már frissítettem így. Ha vársz a frissítésre, talán soha nem kapod meg. A telefon egy bizonyos kódja alapján régiónként eltérő időpontban jönnek ki a frissítések az egyes telefonokra, van amelyikre soha sem. De van egy nagyszerű program, a Flashtool, 15 perc alatt frissíteni lehet vele.

A wifi hiba pont az egyik frissített telefonon "jött elő", azért idézőjelben mert már a 2.3.7 (GB) alatt is jelen volt.

2013. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a garancia megmarad a telefonon, elrontani gyakorlatilag nem lehet, ha mégis, a Flashtool akkor is feléleszti.
2013. máj. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Elrontani" csak úgy tudod, hogy a szoftver telepítése során megszakítod a kapcsolatot a számítógép és a telefonod között. Ilyenkor a telefon nem tud milyen op.rendszert elindítani és egy kis háromszög + telefon kombináció jelzést ad. Ez esetben a gépet újraindítod, mert gondolom nem áll szándékodban direkt szétkapcsolni, majd újra rákötöd a telót és újra próbálod.


Szokott olyan hiba előfordulni, hogy beakad egy bizonyos állapotnál, nekem 39%-nál szokott. Nem tudom pontosan, hogy mitől függ, de képes rá. Ilyenkor semmi probléma, lehúzod a telefont, újra "flasheled" a szoftvert, majd telefont rádugod és telepítés.


Csak arra figyelj, hogy valóban az X U-hoz legyen az adott rendszer, tehát ne adj okot a hibának!

2013. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!