Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Te melyiket szereted? IOS,...

Amcsih kérdése:

Te melyiket szereted? IOS, Android, Windows Phone?

Figyelt kérdés
Mit szeretsz, és mit utálsz benne?

2013. máj. 13. 06:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ezzel a kérdéssel nagyon nagy vitát fogsz elindítani. Tényleg kell ez neked? Egyébként Android
2013. máj. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha vki vitázni akar, legyen.. Engem nem zavar, ha vki mondjuk az iOS-t szedeti, nem fogom leszidni...
2013. máj. 13. 06:46
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
én az androidot szeretem.bár az iost is kipróbálnám
2013. máj. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Windows Phone

szeretem: gyors, stabil, szerintem szép

utálom: nem lehet letöltött programot telepíteni

2013. máj. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
én amikor láttam a win 8-at,annyira elbaszták szerintem az egészet hogy a telefonos változatát ki se próbálom
2013. máj. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Értelemszerűen android. Hogy miért? Teljesen testreszabhatod, nincs két egyforma telefon (szoftveresen), mindent lecserélhetsz magadnak a legutolsó ikonig, byte-ig. Ezt nem tudod megtenni a másik kettő OS-en, illetve Windowson tudod a csempéket színezni, mint egy óvodás (XD). Ráadásul ha telepakolod a droidot, akkor is gyors marad és sosem fagy le.

Androidra sokkal több programot és hasznos alkalmazást le tudsz tölteni, a másik kettőre semmi hasonlót (amit meg le tudsz az fizetős) Droidra ráadásul a programok 90%-a ingyenes (ha meg nincs rá pénzed letöltöd 4sharedről azt csá). Számomra, ha valaki okostelefonról beszél, az csakis androidos lehet, pont ezek miatt, végülis a másik 2 OS-re nincsenek olyan alkalmazások, amik meguktól tanulnak, segítik a gyorsabb gépelést, nem automatizálják magukat (Taskerrel), nem tudod letiltani rajtuk az ismeretlen számról bejövő hívásokat (androidon ingyenes program tudja ezt...), nem lehet letiltani embereket, hogy ne tudjon hívni, sms-t írni...

Most tuti le fognak a fanboyok pontozni (nem mintha érdekelneXD), de többet tud egy 20 ezer forintos androidos telefon, mint egy 250 ezres iPhone, vagy 150ezres Lumia. :P

2013. máj. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

#6


"többet tud egy 20 ezer forintos androidos telefon, mint egy 250 ezres iPhone, vagy 150ezres Lumia"


Android fan vagyok, sosem kéne WP8 vagy iOS-es készülék, de azért ekkora baromságokat ne írjunk már. WP8 és iOS is jó, egyik sem akad, max nagyon ritkán, iOS-re van rengeteg alkalmazás, hardver is elég erős, kijelző is szép, WP8-as telefonok közül is akad pár aminek nagyon jó a kijelzője, és még sorolhatnám a dolgokat.

Egy 20 ezer forintos Androidos telefon egyszerűen hulladék, hiába tudod Taskerrel automatizálni.

2013. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Mert miben tud többet hardveren kívül egy iOS, vagy WP-s telefon? ;) Ő azt kérdezte, melyiket szeretjük. Ugyanazt le tudod tölteni akármelyik androidos telefonra (20 ezresre is és 200 ezresre is), míg utóbbi OS-ekre nem. Szöveget tanuljunk meg értelmezni, köszi (gondolom nem te leszel az első ilyen agyhalott, aki kijelzőket hasonlít össze szoftveres témában).
2013. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

iOS:

A három rendszer közül a legstabilabb.Gyakorlatilag szinte minden tökéletesen működik.Persze könnyű abban a zárt rendszerben,ahol alig van pár telefon,azok is egy gyártótól.Ez nem az Apple érdeme,egyszerűen nem mindegy hogy 3,30(WP)vagy 500(Android)különböző típusú,specifikációjú telefonra kell optimalizálni.Ami nekem nem tetszik benne az a sótlan felülete.Unalmas.6 éve semmit nem változott.A droidnál ott vannak a widget-ek,a WP-nél az élő csempék táncolnak,iOS-nél meg nulla,semmi.

Android:

A legnyitottabb rendszer a három közül.Gyakorlatilag kis túlzással azt csinálsz vele amit akarsz.Ha az tetszik egyszerű,ha az tetszik csilli-villi felületet használsz.Rengeteg alkalmazás.Ami a hátránya,hogy a leginstabilabb rendszer a három közül,akármit mondanak a fanok,ez az általános tapasztalat.Nem azért van már-már atomreaktor a droidos telefonokban,mert pl. a Nokia,vagy az Apple nem tud olyat,hanem mert erővel próbálják megoldani a rendszer problémáit.WP-nél,iOS-nél erre nincs szükség.(és még erővel sem mindig sikerül,mikor négy maggal,meg 2GB rammal is bereccen egy droid,az vicces)

Windows Phone8:

Valahol a kettő között van.Nem olyan zárt rendszer mint az iOS,de nem olyan nyitott,mint a droid.Viszont az iOS-hez hasonlóan stabilabb,mint az Android.Az élő csempékkel jobban testre szabható,mint az iOS.Hátránya a Microsoft tunya,öregúr.Majd valamikor ősszel lesz tán frissítés ami opciót ad,hogy a belső menüt rácsos ikonosra is állíthasd,és pletykálnak még a Win7-en ismert Aero-ról is,mint választható opció a csempéknek.Ugye akkor már értelme is lenne a "belső" menü háttérképnek.Mondom én,ez már rég elérhető kéne legyen.Volna igény ezekre az apróságokra,de az MS hűen önmagához,vakarózik,kényelmes.Sok apróság amit pillanat alatt lehetne megoldani,ha kicsit csipkednék magukat.(Nokia kezében volna a fejlesztés,már mindent megoldott volna,szerintem.Ez lehetne a legjobb a három közül,na de hátha idővel,lassan MS-esen:)

Tehát szerintem nincs tökéletes rendszer.Én most WP-t használok,és szeretem.Ki mit szeret.Hatoska:nem a fanok pontoznak le,csak ha olyan óriási marhaságokat beszélsz,hogy a WP-n csempéket csak színezheted(ebből látszik hogy csak reklámban,meg kirakatban láttál WP-t [link] [link] ),meg 20 ezres pl.Galaxy mini többet tud,mint egy Lumia 920,vagy iPhone5,akkor mit vársz.Az meg szánalmas,hogy önmagadnak igazat adsz:),vagy mind a ketten 42%-osak vagytok pont?:)

2013. máj. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

Ha letöltöd azokat az alkalmazásokat, amiket én használok egy Galaxy minire, akkor csodálkoznál picit a Wp-ddel. ;) Pl. 50 fps-es élő háttér (ilyen talán lehet egyéb OS-re is, nem tudom), ami vízfodrozódást imitál minden érintésnél. Nova Launcher, ami tele van áttűnési animációval és testreszabással, MrNumber, amivel letilthatod a rejtett számokról bejövő hívást. Vagy megemlíthetem a Swiftkey-t, ami tanulja a szövegkörnyezetet, beszélgetéseid és 1-2 gombnyomással mondatokat írhatsz le (szinte gondolatot olvas :O).

Sajnos úgy tűnik a melyik a jobb OS-ből az jött ki tőletek,hogy melyik a jobb hardverileg. ;) Lehet ,hogy egy galaxy mini lassú, mint a dög, akad és minden baja van (amúgy nem, mert tesóm bnőjének minije van és használtam már, jól bírja a GB-t) és nem csinálsz vele Pureview szintű képet, de az OS végett bizony hasznosabb alkalmazások vannak rá. Lehet, hogy gördülékenyebb a WP (de ugyanúgy fagyhat, mint a droid, személyes tapasztalat ;)), ami hülyeség, mert próbáltam a 620-as Lumiát és megakadt... Lehet, hogy az iOS gyors, mint a fény, de tudásban sehol sincsenek a droidhoz képest. Ami nem az OS hibája, hanem a fejlesztőké.

És megemlíthető az is, hogy egy WP-s telefonnál az OS használati jogát is megveszed, nem csak a telefont, szintúgy iOS-nél (miért kerül vajon egy iPhone 250ezerbe)...

2013. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!