Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek miért "jönnek...

Szerintetek miért "jönnek létre" Android, Windows Phone, iOS, elvakult vérfanok?

Figyelt kérdés
Úgy értem,lehet szeretni bármit,de úgy védelmezik egyesek a sajátjukat,mint egy elfogult anya a gyerekét.Illetve úgy szidja a többit,mintha fizikai fájdalmat okozna neki,hogy léteznek.Csak szerintem ostobaság ez?Mintha a VALÓDI értékek szerepét vennék át ezek egyeseknél.Ja,nem szidni más rendszert,ez nem arról szól!Köszi.

2013. máj. 14. 20:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Azt én se értem hogy minek szídni a másikat, pedig mindegyikkel SZINTE ugyanazt lehet csinálni. (mondjuk az egy tény hogy az iOS a legjobb).
2013. máj. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
emberi természet+marketing+irígység egyben. kevesen vannak olyanok, akik azért vesznek telefont, mert tetszik nekik. a legtöbben az alapján választanak, hogy melyik reklámban mit mutatnak. na az ilyen elvakult emberek ezeknek a speciális esetei. én nem akarok vitázni, nem használok apple terméket, de nekik adok igazat. lehet drága, lehet egyszerű az iPhone, de mint mondod, ugyanarra tudod használni, mint bármelyik másikat. külön irónikus, hogy például a samsung pártiak az olyan nagyszerű feature-öket hozzák fel pozitívumnak, minthogy ha nem nézed a kijelzőt, akkor kikapcsol...na most én nem ilyen idiótaságok miatt fogok választani telefont. ezekkel az érvekkel nem tudsz meggyőzni egy nem samsung-ost, hogy miért vegyen azt...:D és valóban, ha nem tud meggyőzni, az neki fáj...mint egy házalós öregasszony...addig nem hagy békén, ameddig meg nem térsz. apple fanok inkább csak védekeznek, és meg próbálják magyarázni, hogy mitől nem rossz. windows phone-al is ugyanez van, bár kevesebben állnak ki mellette, nekem is volt már wp-s telóm, és például anno nekem semmi problémát nem jelentettek azok a bizonyos korlátozások, amik mára már ráadásul el is tűntek. az android fanok meg azt hozzák fel, hogy nem lehet élő háttérképet beállítani rajta...ami zabálja az akkut meg a ramot...más haszna nincs is. :D
2013. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Wadmalac ***** válasza:
91%

A legtöbb embert nem a valódi praktikum fogalma befolyásolja, sem a vásárlásnál, sem a használatnál, sem a véleményalkotásnál.

És bizony sokan inkább homokba dugják a fejüket, hogy saját maguk előtt is titkolják az esetleges rossz választásukat.

Szubjektív hozzáállásnál mindenre lehet találni érvet. És éppúgy ellene is.

Én, elismerve az iOS és a hozzá tartozó hardver kényelmi előnyeit, valamint a WindowsPhone-ban rejlő lehetőségeket, android-párti vagyok, mert pillanatnyilag ez a rendszer adja a legnagyobb rugalmasságot és a legbővebben támogatott kihasználhatóságot.

Tisztában vagyok a főzött romokkal járó esetleges birkózásokkal és azzal, hogy ha valaki androidban tényleg személyre szabott maximális kihasználhatóságot élvezni akarja, akkor a normál felhasználó fogalmánál jóval mélyebben el kell merülnie a rendszerben.

Viszont ennek eredményeképpen olyan szabadságot ad, amit az iOS és a WindowsPhone kötöttségei nem tudnak nyújtani.

Ennek érdekében hajlandó vagyok bevállalni az iOS-nál kevésbé gördülékeny működést és a Windowsnál bonyolultabb kezelést és használatot.

Ha valaki tényleg csak egy kényelmes, problémamentes felhasználói felületet akar és nincsenek túl nagy igényei alkalmazások és készülék-képességek terén, akkor nagyon vastag zsebbel vegyen iPhone-t, kicsit vékonyabban valami Lumiát.

Ha szeret turkálni, beletanulni a készülékébe és élvezi, ha kis munkával a gyárinál jóval többet hozhat ki egy relative olcsóbb készülékből, akkor érdemes androidban gondolkodni.

2013. máj. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hármasnál a pont.

Az egyes meg pont az elvakult iOS fan. Az a "szinte", egy elég tág fogalmú szinte, mert az iOS-en "szinte" ugyanazt lehet csinálni, mint a WP-n (csak épp a wp testreszabhatóbb... picit), de azért az android egy picit másabb dolog a kettőnél. :) Amit a hármas írt, az a lényeg.

2013. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Wadmalac ***** válasza:
89%

Köszönöm. Androidban a lényeg, ha valaki "csak használni" akarja, nem óhajt a leghalványabb fogalmakkal sem rendelkezni a rendszer működését illetően, elvárja, hogy a készülék ne produkáljon neki megoldandó problémákat, akkor androidos telefonban csak a legújabb, leggyorsabb, legtöbb memóriával és legfrissebb szoftverrel rendelkező készüléket vegyen. Itt már erősen közelítünk az iPhone árhoz.

Számítógépben is van, aki rászánja az időt és energiát, hogy összerakjon magának egy célorientált konfigurációt, van ,aki vesz egy kész "fekete dobozt", amitől ha sokat vár, sokat is kell kiadnia érte.

Egy Apple pc-be pl. nemigen szokás belenyúlni. A normál pc meg legó-játék. Ki mit szeret, mit akar, mire.

2013. máj. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Pontosan Wadmalac. :)
2013. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%
43%-os, te is kezded..hogy az első elvakult fan...mért baj az neked? bele kell kötni? az első ugyanazt írja, mint amit én, vagy Wadmalac.
2013. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Wadmalac ***** válasza:
90%
Ez már olyan vansapkájanincssapkája dolog lesz, kár belemerülni. :)
2013. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Mert azt írta, hogy "az iOS a legjobb".

Miért lenne jobb, mint a WP, vagy az android? Hogy nem tudsz vele csinálni semmit, csak telefonálni... 250 ezerért? Max, ha feltöröd, akkor garancia oda, és úgy sincs akkora szabadság, mint egy sima gyártós stock androidban.

Maximum gördülékenyebb és stabilabb (új androidos készülékek is azok, főleg abban az árkategóriában). És miért? Mert kb. 3 telefonra kell optimalizálni, ennyi, míg az Androidot, meg WP-t sokkal többre... De hogy jobb lenne a teljesen zárt iOS ennél a kettőnél... nem igazán.

2013. máj. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Wadmalac ***** válasza:
78%

"A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik"

Megjöttek a vérfanok. 32 százaléknyi. :D

2013. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!