Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Válaszolnátok néhány kérdésre...

Válaszolnátok néhány kérdésre a Nokia Lumia 610-el kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igen, mint látjátok egy nem mostani telóról szeretnék kérdezősködni. Előtte viszont leszögeznék néhány dolgot. Az apukámnak kell egy telefon, szolgáltatótól, max. 20 ezer ft értékben. Azaz a 620 nem jöhet szóba. Tudom hogy jobb, igen, + 15öt rá kellene fizetni, de nem azért nem ad 35öt egy telóért, mert nem telik, hanem azért mert nem akar, a melóhelyére felesleges. Ő mondta h nézzek neki telefont. Amit tudni illik, Sony, HTC és Nokia párti vagyok, tehát Samsungal meg ZTE, meg Huawei baromságokat ne próbáljatok meg rámbeszélni. A HTC-nek egy nagyon régi telója van csak ebben az értékben, az nem kell. A Sonynak csak az E, de az egy kalap sz.r. Van egy fontos tényező, ami nagyon számít, az az akku idő (És ez az E-nél nincs meg). Azaz maradt a Lumia 610, amin gyárilag WP 7.5 van.

Tudtommal a WP-k nagyon fürgék, megbízhatóak, nem fagy, ez kell! Skype-ra nincs szüksége apukámnak (tudom h nem lehet letölteni a ram miatt, azért is mondom), + előlapi kam nélkül sok haszna se lenne. Azt olvastam, h viszonylag jól szól a hangszóró. Most ez érdekelne, h igaz e. A másik, hogy az akksi jól bírja. Ez is igaz? + kell vmi program, mert csak azzal tudom összekapcsolni a géppel, ez melyik is??? + van rá 7.8-as frissítés? Meg egy üzenet írásánál itt be lehet állítani, h teljes billentyűzetes legyen, vagy hagyományos mobil?? (pl az én telómon be lehet állítani). Érdekelne az is, hogy h ha van rá 7.8 frissítés, milyen programmal tudom frissíteni??(mint pl sonynál a pc companion). Érdekelne, h tudtommal van rajta egy olyan funkciójú alkalmazás, h bluetooth-on át lehet másolni a telóra a névjegyzékeket az előző telóról. Ezt régi telefonok esetében is lehet használni??

+ érdekelne, h mp3 számot be lehet e csengőhangnak rakni, és személyre szabottan (azaz mondjuk egy névhez más zene szól a híváskor)- ha nem, akkor ha van rá 7.8, azon meg lehet csinálni???

+ érdekelne h a GPS mennyire hatékony rajta? Milyen gyorsan talál jelet, mennyire tudja azt tartani.

Valamint egy utolsó kérdés. Androidra van egy olyan programom, amivel le lehet tiltani számokat. Azaz h nem tudnak hívni, akiket így letiltok. A WP marketjának is van vmi hasonló funkcióval bíró alkalmazása???

Előre is Köszönöm szépen a válaszokat!!



2013. máj. 23. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Van pár hülyeség is a leírtak között de ettôl függetlenül ez egy nagy f.s és kész, hiába mint próbálsz gyôzködni mert úgysem fogom azt mondani amit hallani szeretnél. Nem éri meg.

Olcsó telók közül is van választék:

Xperia Tipo, E, Mini pro, Live with walkman, active.

Esetleg Galaxy Mini 2. De lumia 610-et semmiképp se, az egy hulladék.

2013. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A szolgáltatómnál csak tipot és E-t lehet venni. Azokon sz.r a kam, + vaku is hiányzik. + lehet h megy rajta a multitasking, csak nincs rá szükség :D Mint írtam, a cél ezzel a telefonnal nem a játék, nem a facebook meg skype meg viber használata, nem 500 program futtatása a háttérben, nem a testreszabhatóság. A mostani telója még a régi nokia, attól csak jobb lehet ez!! Fényképező + waku van rajta. A hardver a legalja a mostani telefonoknak, mégis akadásmentesebben megy, mint a tipo vagy E (Tudom, mert néztem már). Telefonálni lehet, a képernyője pont optimális méret, wifi van, net van, GPS van, és kb ennyi. Minek android?? Nem kell semmilyen alkalmazás, + az androiddal sajnos tapasztalataim szerint csak a baj van. Tök mind1 milyen hardverezettséged van, akadást akkor is találsz benne. Ez meg ilyennel megy szélsebesen. Persze h kijön rajta az ára, de a tipo pl nagyon pici is lenne, az E-t meg nem ajánlották
2013. máj. 23. 23:42
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha most veszitek akkor elvileg már a 7.8 kell, hogy rajta legyen. Én 4 hónapja vettem ilyet és már akkor gyárilag ez volt rajta, nem a 7.5.

A hangszórója nem szól rosszul, de nyilván ne várj sokat sem.

Zune-nal lehet szinkronizálni a képeket, videókat és minden frissítés onnan történik.

A teljes billentyűzet szerintem nem megy, bár én nem is kerestem (elforgatásnál csak nagyobbak lesznek a "gombok".)

Van névjegymásoló alkalmazás BT-ról, én is így másoltam át a régi nokiámról mindent.

mp3-at be lehet állítani csengőhangnak, de ahhoz külön alkalmazás kell, ami szerintem nem nehéz. Egyénre szabottan lehet csengőhangot állítani.

GPS relatíve hatékony, nálam a leghosszabb várakozás a jelre 4-5 másodperc volt indításnál, utána teljesen jól tartja.

A letiltással nem foglalkoztam, így erre nem tudok mit mondani...


summa summárum: hiába régi, és nincs memóriabővítés, de nekem a 4 hónap alatt 1x kellett csak újraindítani, mert a wifi routerem szarakodott és a telefon nem tudta követni. Nagyon stabil, nagyon szép képeket csinál, szóval arra, amire kerestek telefont, bőven megfelel.


Pont azért vettem ilyet, mert jókat hallottam róla és irtózom az androidtól - ismerőseim csak panaszkodni tudtak eddig. Engem nem érdekel a testreszabhatóság... használni akarom, nem turkálni a programkódokban. :)

2013. máj. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, az akksit kihagytam.

Hát attól se várj sokat. Olyan mint a többi mai okostelóé, 3, nagyon max 4 napig bírja egyhuzamban.

2013. máj. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!! :) Ment a pipa!
2013. máj. 24. 10:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Az utóbbi válaszodban is van pár hülyeség de már tőled megszoktam. Ha annyira akarod vegyed a sz.rt, bánom is én mire bäszod a pénzed, ekkora szakértelemmel nem is érdemelnél jobbat, meg az apád se. Hiába aki nem ért a szépszóból...felesleges vele foglalkozni.
2013. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vicces vagy :D Csak annyit tudsz írni, h van benne pár hülyeség? Kicsit bővíthetnéd a szókincsedet, meg a válaszod is. Attól h neked nem jön be a WP, meg a Nokia, az nem az én hibám, és nem is a telóé. Ahogy látom, te sem vagy toppon a szakértelemben, ezért természetesen nem is kell győzködnöd h mi a jó, úgy se hiszek neked. Jah, mellesleg az értelmezési készségeddel is baj van, hisz nem azt kérdeztem h tudtok e másik telót e helyett. Tehát nem velem van a baj, a te házad tájékán kéne szétnézned. Mellesleg a te színvonalad is meglehet, ha sz.ros Samsungot akarsz rámbeszélni. Ha lenne esetleg harmadszor is hozzáfűzni valód a témához, amelyiknek értelme is van, + ide illő, azt sok szeretettel várom!! Amennyiben nincs, vegyünk nehéz búcsút egymástól.. így legalább az ujjaidat sem kell koptatni feleslegesen (bár a billentyűt jobban sajnálom)
2013. máj. 24. 18:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ha még van az általam leírtakon kívűl kérdésed a telefonról, inkább írj privátot, annyival kevesebb időt kell fecsérelned a trollokra. :)
2013. máj. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok troll. Elôszöris, nem mondhatok mást ha éppen hülyeséget írtál, csak éppenséggel lusta voltam beidézni az általad leírtakat.

A WP-vel se meg a Nokiával sincs semmi bajom sôt, ajánlim is azokat a modelleket amik jók és megérik de ha egy teló sz.r akkor nem számít milyen márka vagy milyen szoftver. A samsung is csinál jó telókat de attól még nem bizto nem

2013. máj. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy csak jókat csinál. Másodszor meg nemtudom hogy milyen jogon kérdôjelezed meg a szakértelmemet a témában így hogy nem.ismersz, viszont a leírt hülyeségeidbôl te vagy akinek nem ártana még egy kicsit tanulnia. Ha még van valami problémád vagy szeretnéd tudni mit miért írtam írj privátba mert ide többé nem vagyok hajlandó egy billentyűt se leütni. (én is sajnálom a billentyűket)
2013. máj. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!