Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 800-asok, tudnátok...

Nokia Lumia 800-asok, tudnátok nekem válaszolni néhány kérdésre?

Figyelt kérdés
Pl.: Milyen a kamerája? Kb. meddig bírja az aksija? Akadozik, vagy lefagy? Facebook rendesen megy rajta, és pl. képeket gyorsan fel lehet tölteni? (Úgy értem hogy pl. nem áll meg 30%-nál...) Meg még ilyen dolgokat tudnátok írni róla? Előre is köszi! :)

2013. ápr. 17. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kamerája nem kiemelkedő, de nem is rossz, facebook-ra csinálni képeket tökéletes. De itt van pár mintakép:

[link]

[link]


Aksija nem valami nagy, mivel okostelefon ezért alapból naponta kell tölteni, reggeltől estig azért nagyjából kibírja.

Mivel Windows Phone, ezért nem akad, nem is fagy. Facebook megy rajta, feltöltéssel semmi gond.


Nem tudom mit írjak róla, nem rossz telefon, ha bejön a WP, mint oprendszer. Hibája sincs, kapja a frissítéseket még rendesen, hatalmas feketepont, a Zune használata, szerintem szörnyű az a program, és csak azzal lehet zenéket vagy bármit rárakni.

2013. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, a WP nekem tökre bejön :D És milyen alkalmazásokat lehet rá tölteni? Viber-t? És melyik játékok vannak még az ilyen "híresebbek" közül? Ja és a wifit jól érzékeli? :)
2013. ápr. 17. 21:46
 3/16 anonim ***** válasza:

Viber van rá, bár elég szarul működik, legalábbis a hívás, vagyis hülyeséget írok, az egész szarul működik, bár azóta lehet kijavították.

Wifi-vel semmi gond.

Játékokból meg kb semmi sincs rá, és programokból sem bővelkedik a Marketplace.

2013. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy a wifit úgy értettem, hogy milyen messzire lehet meni a wifitől, mert pl. a tabnál néha már a másik szobában se érzékeli rendesen. De azért Viberen üzenetet lehet küldeni? És tudnál nekem sorolni olyan "híresebb" játékokat, amit lehet rá tölteni? Mert a WP oldalán megnéztem, de nem tudom hogy az most csak 8-ra van vagy a többire is...
2013. ápr. 19. 21:14
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mert nem játszok rajta, Angry Birds pl. van rá valamilyen.

De ha Marketplace-n rámész egy játékra, ott írja a rendszerkövetelményt.

Pl. itt van ez:

[link]


Ez csak WP8-ra van. De azért akad WP7-re is játék, csak mondjuk közel sem annyi, mint Androidra vagy iOS-re.

2013. ápr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
kamárja 8 mp carl zeiss lencse :) nem fagy le :) nekem eddig 4 honap alatt egyszer se csinalta :D képet 2mp alatt feltölti facebookra alkalmazásokból még nics olyan sok mint androidra de viber skype ilyenek vannak és játékokból is spok van :) én viszonylag sűrűn használom egy napon így este már töltőre kell dugnom :)
2013. ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És még egy valami! :D Meg vagytok elégedve a telefonnal? Nem csalódtatok benne? (Amúgy majd ha még eszembe jut valami, kérdezek! :))
2013. ápr. 21. 19:55
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem pl. nem jön be, a WP7-en hihetetlenül kevés program van, szinte semmi sincs a Marketplace-n.

Illetve a Zune kötelező használata is taszít, de ezen kívül jó telefon.

2013. ápr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Na, nekem is ilyen telefonom van. Ez az első okostelefonom, szóval nincs viszonyítási alapom.

Nekem először is az a legfontosabb, hogy stabil legyen és megbízható. Na ezzel már ugye az androidot kilőttem. :)

Amióta az eszemet tudom Nokia telefonom van, teljesen meg vagyok elégedve ezzel a telefonnal is, december óta semmilyen gondom nincs eddig vele.

Így, hogy kijött a 7.8-as verzió rá, megkapott olyan dolgokat is, amiket a 8-as verzió is tud. Szóval ez hab a tortán. :)

A kamerája szerintem megfelelő, ha ennél jobb képminőség kell, szerintem már egy fényképezőgépbe érdemes fektetni. Én sűrűn fényképezek vele, főként mások jegyzeteit (:D), és nincs gondom a minőséggel. El bírom olvasni simán, elég éles képeket készít.

2. Attól függ, hogy mire használod. Ha sokat netezel vele, hamarabb merül az aksija, de 1 napot szerintem simán kibír.

Amúgy szerintem nincs kevés app. a piactéren. Majdnem minden program megtalálható, ami androidon is, pár kivétel van azért pl. Instagram. Nem tudom mennyire használsz ilyen mainstream dolgokat mondjuk. :D Mínusz pont számomra, hogy Facebookra üzenetben nem tudok képeket csatolni. Nekem mondjuk ez fontos lenne, de hát ez van.

(Ez a feltöltésről jutott az eszembe.)

Amúgy van rajta nagyon sok fizetős program is, de mindegyiket ki lehet előtte próbálni. Van nagyon sok hasznos, ingyenes is. Pirospont, hogy van ingyen GPS és Office is. Egyébként az kamu, hogy nem fagy le. Oké, lényegesen kevesebbszer, mint a droid, de ha belefogsz pont egy olyan külön programba, akkor az le tudja fagyasztani. Hányszor jártam már így... Viszont az alap programoknál zökkenőmentesen megy minden.

További hátrányok, amiket jó, ha tudsz: a telefonra pakolni adatokat nem nagyon tudsz. Max. zenéket a Zune-nal. Eleinte szenvedni fogsz vele, viszont miután rájössz, hogy hogyan kell már menni fog. Tárhely is elég, mondjuk mint említettem, nincs sok dolog amit rá bírsz pakolni. :D A Skydrive is plusz tárhelyet jelent. Oda is tudsz pakolni, feltölteni dolgokat pár másodperc alatt.


Nem tudom mit hagytam még ki, nem tudom mondjuk, hogy hány éves vagy. De általában ezek a windows phone-os dolgok nem szoktak fiataloknak tetszeni. Kicsit letisztult, konzervatív stílust képviselnek ezek a telefonok, nem lehet úgy testreszabni stb.

Nem akarlak lebeszélni semmiről, mert nagyon sok érv szól mellette, de én a helyedben, ha most vagy vásárlás előtt, én WP 8-as telefonokat nézegetnék ebben a kategóriában. Ezeket fogják fejleszteni és nem a 7.x-es verziókat sajnos. :)


Ha van kérdésed, nyugodtan írhatsz.

2013. ápr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nekem először is az a legfontosabb, hogy stabil legyen és megbízható. Na ezzel már ugye az androidot kilőttem. :) "


Nem nyert, Android is stabil és megbízható, amiért fikázni lehet az az, hogy akad, még a csúcskategóriás készülékeken is.

2013. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!