Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon vagy tablet?...

Okostelefon vagy tablet? (Részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Ár/érték arányban a legjobb ebből is abból is illetve TI MELYIKET AJÁNLJÁTOK JOBBAN? A TABLETET VAGY AZ OKOSTELEFONT?

Maximum 70-100 ezrem van rá!


Vagy még gondolkoztam egy Sony Xperia Z-n (akár használtan is) illetve tabnak vmi 1.6 ghz, min. 2 magos CPU, min 1 GB RAM, Rom mindegy, úgyis bővítve lesz micro-sd-vel, kijelző IPS 8" vagy nagyobb! Ha az Xperia Z helyett inkább mást ajánlanátok, akkor ilyen jellemzőkkel természetesen a kijelzőt leszámítva és mindenképp nagy kijelzős illetve: - bár ez elhanyagolható, ha árban is olyan - "kockafont" (nem lekerekített szélű)!



2013. máj. 29. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

vegyél mindkettőt! Hát nem?


igazából ugy sincs szükséged egyikre sem, mégis meg fogod venni mindkettőt.

2013. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 aHermann ***** válasza:

Ez nagyban függ attól is, hogy mennyire sokat telefonálsz ill. mi egyébre szeretnéd használni?


Esetleg gondolkozz el egy jobb tableten és egy buta telefonon, ami mondjuk sokáig bírja szuflával és wifi hotspotként tudod használni, hogy a tabletet ki tudd szolgálni. :-) Igy a telefonálás is megoldva és minden egyébre meg ott a jó kis tableted.


Konkrét típusokat max olyat tudnék javasolni, ami nekem is van. Tabletből én egy Nexus 7-es (16GB) "nyúzok" immár fél éve és nagyon elégedett vagyok vele. Az egyik legjobb ár-érték arányú 7"-os tablet még ma is, és kenterbe veri a hasonló árkategóriájú táblagépeket. Véleményem szerint az egyetlen apró bibi, hogy nem bővíthető SD-vel, de a felhővel ez manapság azért nem akkora gond. Mondjuk HD filmeket sem nézek rajta, szóval nekem bőven elég a 16-os is, amit most kb. 75e-ért kapni.


Üdv.

2013. máj. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Samsung S5230-om van, kb 1-2 hétig bírja az akksija! De nem sokat telefonálok! Rajtam a djuice nem gazdagodik meg! :D

Tulajdonképpen amit nagyon sokat használnék rajta az a FlightRadar24 alkalmazás és honlap!


Illetve ami még az okostelefon mellett szólna, hogy most ballagok és 9.-ben már más városba fogok járni és oda egy tablettel nem nagyon jó bebuszozni, illetve, hogy jobban lehet szállítani, mert viszonylag sűrűn vinném el itthonról!


Ezért nem lenne praktikus a butateló+tab párosítás, mert akkor sok mindent kéne "cipelnem" magammal!

Viszont a már említett oldal miatt is nagyon kéne a nagy képernyő ezért szól az érvem a tab mellett, de mint említettem körülményes a szállítása, ugyan az ára jóval alacsonyabb egy hasonló tudású telefonéhoz képest!!


Említetted, hogy 7" tableted van. Azt hogyan tudod szállítani? Nem akadályoz?

Szeretnélek megkérni, hogy az FR24 Free appot felraknád nekem egy teszt erejéig, hogy nem-e laggol és hogy mennyire terheli? Kérlek! Amúgy árukeresőn lejjebb ment: 67 k-ért már van 16 GB-os! Csak még az a baj vele, hogy hátlapi kamerája, mert ennek az alkalmazásnak a fizetős verziója már azt is tudná használni!

2013. máj. 30. 18:36
 4/7 aHermann ***** válasza:

Helló!


Kipróbáltam a FlightRadar24-et. Jó kis app. Kiszemeltem egy gépet (Wizz Air volt + járatszám), ami felénk repült (Óbuda) és tényleg akkor repült el, amikor jelezte. Még azt is mutatta pár másodperc késéssel, ahogy kanyarodott a reptér irányába pont felettünk. Persze ez neked nyílván nem új. :-) Azért nem minden gépet jelöl, gondolom csak az utasszállítókat. Tudsz pár dolgot írni esetleg az app-ról, ha már így kipróbáltattad velem? :-)


Na jó visszatérve a topichoz. A FlightRadar24 teljesen jól működik rajta. Nem szaggat, nem laggol, szépen teszi a dolgát. Pontosan nem néztem meg, hogy "mennyire terheli a kütyüt, de egy jó 20 perc volt amíg használtam, és azalatt nem nagyon melegedett a gép vagy merült az aksi különösebben, szóval nem hiszem, hogy nagyon megizzasztaná.


Én amint megvolt a Nexusom azzal kezdtem, hogy e-bay-en rendeltem hozzá egy pöpec kis tokot. Már nem emlékszem pontosan kb. 2-3e ft volt átszámolva. Bőven megérte. Állványként használható ill. mágneses, így amikor felnyitom, akkor oldja a képernyőzárat, ha pedig becsukom, akkor zárja. Igaz én biztonsági okokból levédtem (arcfelismeréssel ill. mintázat), de legalább a bekapcsológombot nem koptatom.


Mivel tok van rajta nyugodt szívvel teszem be a táskámba. Méretéből adódóan simán befér a legkisebb táskába is. Ha még nem volt kezedben 7" tablet, akkor kb. úgy kell elképzelned, mint egy félbehajtott A4-es lapot, sőt picivel még annál is kisebb (persze a lapnál nyilván vastagabb :-). Én nap közben ha mászkálok (az irodában mondjuk) akkor a farmerzsebembe még pont befér. Igaz hosszabb távon ez már picit kényelmetlen. Amikor leülök akkor kiteszem magam mellé az asztalra. Egyébként pedig a táskámban hordom :-).


Mondjuk nem járok tömegközlekedéssel, de szerintem simán használható buszon is. Már persze, ha olyan környéken vagy, ahol nem tépik ki a kezedből amikor meglátják, de ez sajnos telefonnál is előfordulhat manapság :-(


Esetleg még egy jó nagy képernyős tepsifon ("phablet") jöhetne neked számításba. A Samunak a Galaxy Note-jait dicsérik, de az azért valóban húzósabb árú, mint a Nexus 7-es.


A telefon + tablet kombó mellett még az az érv szólhat, hogy telefonon akkor is elérhető leszel (sosem tudhatod mikor lesz nagyon fontos), amikor a tablet esetleg pont lemerülne. És sajnos a nagyképernyős tepsifon is és a Nexus 7 is max. 2 napot bír egy feltöltéssel, ha tényleg használod. Legalábbis saját tapasztalat alapján nekem 1-2 napnál nem bírja tovább, igaz én nap közben is használom időnként plusz este egy kis játék, net illetve akár nem is kevés e-book olvasás befigyel. (Ennek fényében az 1-2 nap nem is rossz teljesítmény).


Egyébként pedig érdemes elmenned egy olyan üzletbe, ahol ki tudod személyesen próbálni. Plusz persze teszteket olvasni a kütyüről, youtube-on videókat stb. ill. a gyiken olvasgatni, ahogy tetted/teszed :-)


Elnézést, picit hosszú lett. Remélem azért segítek valamelyest a döntésben.


Üdv.

2013. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

@aHermann

Nagyon tartalmas, és nagyon hasznos hozzászólás volt, amelyet szívből köszönök, ahogy azt is, hogy tényleg letöltötted a FR24 appot, és le is tesztelted! A zöld kezecske ment! És ha lenne még vagy három, azt is rád nyomnám! ;)


Az app: Nos, a Flightradar, mint láthattad, egy radar, amely az utasszállító, polgári repülőgépeket tudja ábrázolni! (A katonai illetve a kisebb gépeket, pl.:légcsavaros, nem tudja megjeleníteni, viszont a kisebb sugárhajtású repcsiket igen, mert van rajta egy ún. ADS-B vevő, ami szolgáltatja az adatait a FlightRadar24 számára!)

Az ingyenes alkalmazás nem sok mindent mutat, ezért én meg akarom majd venni a pro-t (Van, hogy akciózzák, 0.99 USD-re, kb 200 ft-ra)! Tényleg, ha már itt tartunk nem tudod, tableten hogy lehet vásárolni a Google Play-ből? Azt tudom, hogy a telefonon, a kártyáról levonja az összeget. De amúgy itt még olvashatsz róla ha érdekel:

[link]

Vagy van a PC-s verziója, itt aztán ír mindent:

[link]

Honnan, hova, járatszám, hívójel, légitársaság, repülőgép típusa, lajstromjel, érkezési idő, sebesség, magasság, tudja mutatni, a teljes útját, és ha fel van telepítve a Google Earth plugin, akkor tudod nézni, hogy mintha a pilótafülkében ülnél, vagy ha kívülről figyelnéd a repülőt, alatta a tájjal!

Remélem tudtam segíteni! :) ;)


Vissza a tablethez: Tényleg belefér egy zsebbe? :)

Nem hiányolod a hátsó kamerát belőle? És, hogy nem lehet bővíteni?

2013. jún. 2. 12:06
 6/7 aHermann ***** válasza:

Köszi a leírást az appról.


Tableten minden ugyanaz vásárlás tekintetében, hiszen ugyan az a Google Play van azon is. Sőt ha már megvásároltál egy appot telefonra és ugyanazzal a fiókkal lépsz be a tabletre, akkor ott már meg sem kell venned, csak telepíted és kész. És persze fordítva.


Valóban elfér a farmerzsebembe a nexus, de azt azért nem mondom, hogy mondjuk így elmennék futni a Margit-szigetre :-) Neccesen fér be, picit feszül, leülve pedig kényelmetlen így, legalábbis hosszú távon. Csak max. 5 percre szoktam így hordani. Szóval inkább kabát belső zseb (persze úgy, hogy ne essen ki) vagy táska a jobbak hosszabb távon.


A hátsó kamera nem hiányzik, mert ha nagyon kell fényképezni, arra ott van a telefonom (nálam a telefon + tablet kombó játszik) :-)


Bővíteni max. OTA kábel+pendrive-val lehetne, de az elég macera. Nekem 16 GB-os Nexusom van, annyira nem vagyok tárhely hiányban, bár ami olyasmi, azt felhőben tartom.

2013. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) ;)
2013. jún. 8. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!