Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért merülök ennyire gyorsan?

Miért merülök ennyire gyorsan?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz 2 éves a Galaxy Ace mobilom, és azt vettem észre mostanában, hogy iszonyat gyorsan lemerül. Tegnap felmentem facebook-ra, de csak addig, míg megírtam egy levelet egy ismerősömnek, kb. 2-3 perc volt az egész, vagy még annyi sem, és 90%-ról leesett 30-ra. Felmentem később megnézni visszaírt-e, ez már tényleg csak 10 mp. volt, és leesett 10%-ra. Magyarán a szinte teljesen feltöltött telefonom 3 perc netezéstől már kiakadt. Nem használom egyébként olyan sokat, mivel nincs rajta mindig netem, így nem tudok mit kezdeni vele telefonáláson kívül, azért is nem gondolnám, hogy rossz állapotban lenne. Tölteni meg egész éjszakára hagyni szoktam, mert azt mondta az eladó csávó, hogy mindig kell neki egyhuzamban 8 óra töltés.
2013. jún. 1. 10:21
 1/7 anonim válasza:

barátnőm ace is 2éves, bár mi csak 2 hónapja vettük, és kb 2perc alatt lemerül de lehet hogy sokat mondok... Amúgy ez a 8órás dolgo full hülyeség Li-Ionos akksik esetén, tökmind1 mennyit töltöd, ill az nem hha sokat van rajta mert akkor tönkremegy.. Ugyanígy pl a laptopoknál hogyha mindig hálózatról megy egy idő után a túltöltöttségvédő már nem véd annyira stb és elgyengül az akksi. Kicsit ideges voltam, hogy a 22ért vásárolt telefon akksija megadja magát 2 hónap után, de hát ninsc mit tenni :) Vettünk bele 4000mAH -s bika akksit így ha egésznap nyomkodja vagy akármi sem merül le, sőt 2 napig is bírja a folyamatos nyomkodást. Ha nem nyomkodja akkor kb 2 hétig nem kell tölteni, de ez tényleg csak akkor érvényes ha max napi 10percet beszélsz telefonon a többi időbe meg hozzá sem nyúlsz.

Amúgy meg magyar boltba a 2500mAH-s akksi 4,500 én a 4000-et vettem annyiért :)

Amúgy az akksi ha nincs jól kezelve, mindig is fogyóeszköz marad.

2013. jún. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tönkrement az akksija. De emlékszem, újkorában is képes volt fél nap alatt elhalálozni, még net nélkül is, a főnökömnek ilyen volt.

De ne költs rá, add el a fenébe és vegyél normális telefont.

2013. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ja igen , és a gyári (gondolom tudod de) 1350 mAH -s :))

A 4000-től kb 1 centivel lett vastagabb a telefon, de nem vészes!

2013. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A fél nap azért túlzás, legalább 1 napot bírt napi 4 óra telefonálással wifi + gps bekapcsolva. Jó,, néha töltöttem a kocsiba is :D Amúgy jó kis telefon, egy bika akksival sokkal megbízhatóbb mint egy s3 pl :) Istenítik hogy s3 így meg úgy de mikor egy 5órás repülőút alatt csontra lemerül az 1 hónapos telefon az szerintem kicsit gyászos.. És igen ott a kulcsszó h repülő :) üzemmódba :))) A kis ace meg a kis 700mhz-es procijával elketyeg 10órát nyomkodással :D
2013. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"mert azt mondta az eladó csávó, hogy mindig kell neki egyhuzamban 8 óra töltés."


Nem kell.


"kb. 2-3 perc volt az egész, vagy még annyi sem, és 90%-ról leesett 30-ra. "


Új akkut neki.


[link]



Az akkuról egy kis szakirodalom:

[link]

2013. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 4000mAh-tól hogy lett egy centivel vastagabb a telefonod???? Tudtommal nincs gumis, rugalmas hátlapú teló még a piacon, ami nyúlni tudna vagy vastagodni.
2013. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem sok mindent értettem a beszélgetésetekből, de köszönöm szépen a válaszokat!:)

Második: Ha tényleg lehet bele aksit venni, akkor jobban megérné 5000-ért, mint 50ezerért egy új telefon. Bemegyek mostmár tényleg az eladóshoz, mert borzasztóan idegesít, hogy töltöm, és lemerül rögtön. Ja még azt akartam mondani, hogy azért nem töltöm folyamatosan. Mindig próbálnám megvárni, míg lemerül, max ha hosszabb útra megyek valahova, akkor szoktam tölteni.

2013. jún. 2. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!