Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy gyárilag független telefon...

Egy gyárilag független telefont, (tehát nem utólag függetlenítettről van szó), le lehet-e tiltani IMEI kód alapján vagy bármilyen formában? (lent még bővebben kifejtem)

Figyelt kérdés
Például van használtan egy elvileg gyárilag független telefon, és ha én azt megveszem akkor azt le tudják-e tiltani valamilyen formában ? Az utólag függetlenített telefonról ha jól tudom (tehát ami gyárilag 30-as vagy 70-es, csak utólag kisütették), hogy azt le tudják tiltani. Hogyan lehet megkülönböztetni a gyárilag és a nem gyárilag független telefont ? (én az új mobilokra gondolok, mint mondjuk egy iphone, vagy galaxy s3 s4, mert a régebbi telefonoknál ott van a szolgáltató logója be/ki kapcsolásnál vagy rajta van a készüléken, így ott rögtön kiderül hogy gyárilag vagy nem gyárilag független-e a készülék) remélem elég bőven kifejtettem

2013. jún. 2. 20:27
 1/8 dirtboy ***** válasza:
80%
tudomásom szerint bármilyen telót le lehet tiltani ha független ha nem
2013. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és azt hogyan, például ha lopott ?

Mondjuk ki van téve eladóba egy telefon az interneten, gyárilag független, hogy biztosra menjek, hogyan tudom leellenőrizni és elkerülni a telefon tiltását ?

2013. jún. 2. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Sehogy, max ha fent van valami fekete listán.
2013. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2013. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a szolgáltatóknál az előfizetéses telefonoknál van, mármint a feketelista, ami azt jelenti hogy nem fizeti a részletet, és így szokta a szolgáltató letiltani a telefont a hálózatról. De ha nem szolgáltatónál veszem a telefont, hanem mondjuk a tescoba, vagy mediamarktba, vagy használtan gyárilag függetlent (ami úgyszintén nem szolgáltatónál lett megvéve), azt a bolt le tudja tiltani ?
2013. jún. 2. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Le!
2013. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"

Az a szolgáltatóknál az előfizetéses telefonoknál van, mármint a feketelista, ami azt jelenti hogy nem fizeti a részletet"


Igen, az is, és egyéb más miatt is letilthatják.

Biztosítást kötök rá, eladom neked, vagy egy használt gsm-esnek, aztán lopottnak jelentem.

2013. jún. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na igen, erre már időközben én is rájöttem, hogy a rendőrségnél fel tudják jelenteni, hogy ellopták a telefont.

De abba neki mi a jó, hogy eledja a telefont és letiltatja, el fog élvezni vagy mi ? Mikor már nem is az övé, meg pláne megkapja a pénzét is, és még így is kicsesz a másikkal. Na akkor tudom fel mutatni az adás-véltelit és ezzel bizonyítani, hogy nem loptam el a telót.

Végülis akkor adás-vételit mindenképpen kell írni ilyen esetben, de lehet jobb újonnan vásárolni készüléket igaz drágább de biztosabb..

2013. jún. 3. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!