Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Játék fájljainak tárolása...

Játék fájljainak tárolása külső adathordozón, lehetséges?

Figyelt kérdés
Sony Xperia u készülékem van ez ugye nem bővíthető, ebből adódóan véges a tárhely. Egy nagyobb méretű játékot szeretnék telepíteni rá, de ezt hely hiány nem teszi lehetővé, ezért arra gondoltam hogy a játék fájljait egy usb-otg kábellel rákötött pendriveon tárolnám és a telefonon csak a játék kisebb része lenne mint amikor pl áthelyezzük telefon memóriából belső tárhelyre az adott programot. (így csak akkor tudnám használni a játékot ha a pendrive be van dugva)A telefon rootolva van alapszintű technikai hozzá értésem van. Tudom hogy vannak olyan programok amik az sd kártyára helyezik át az adatokat de az itt nem járható út. Valami olyat keresnék ami pl a telefonon létrehozna egy parancsikon szerűséget ami a pendrivera mutatna. Van esély ezt megvalósítani vagy veszett ötlet?

2013. jún. 2. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs mód erre.
2013. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs mód.. Hogyne...


Ha felismeri a telefon a külső tárhelyet, akkor ugyanúgy fogja érzékelni, mintha SD kártya lenne. Röviden; SD kártyaként használhatod. Pontosan úgy működik, mint a számítógépeknél a külső vinyó. Arra is telepíthetsz, de hiába van parancsikon az asztalon, csak akkor nyithatod meg a fájlt, ha a gép olvasni tudja a hozzá tartozó (telepített) adatokat, tehát csatlakoztatva van.

2013. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a telefon külső USB tárként ismeri fel nem sd nek, az alkalmazások menüben meg csak olyan van hogy áthelyezés telefon memóriába, ha meg ott van akkor belső memóriába. Ha meg lehet oldani akkor szerintem valami trükközés kell hozzá esetleg vmi alkalmazás, de annyira én sem vagyok benne biztos hogy meg lehet.?
2013. jún. 2. 22:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Az sd kártya is külső tárhely.

Ha csak belső tárhelyre tudja, akkor root explorerrel keresd meg az adott fájlt és adatait, majd a hátértáron csinálj neki egy külön mappát. Ebbe a mappába tedd át az összes adatát az alkalmazásnak. Elvileg működnie kell valahogy, én visszafele csináltam ilyesmiket, volt ez legalább fél éve.

2013. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Útólsó válaszoló.

Egy játéknak át helyeztem az Android/obb/ mappából a fájlját az a com.(..) egy külső usb tárnak felismert pendrivera, de a művelet után a játék nem indult el vissza állítás után működik tehát nem jó módszer hacsak nem értettem félre vmit.

Ki próbáltam még a Directory Bind nevű programot de őt sem tudtam rá bírni hogy be bindeljen az usb-tárra pedig azt a program is felismerte egyenlőre nincs több ötletem de még várok javaslatot.

2013. jún. 3. 00:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Van mód. Miért ne. Már írták is. Ha kezeli a külső tárhelyet oda telepíted. Nem helyezel át semmit sehova. Oda telepíted a játékot. Az ikon a telón lesz, akkor indul el,ha a tárhelyet csatlakoztatod. De van olyan progi ami ezt nem komálja. Ne bonyolítsd túl. Ennyi csak. Az sd kártya is ez, vagyis ilyen elvű, csak ott fix a kapcsolat. De ha a tel otg s akkor müxik. Különben nem, mert oda vissza kell kommunikálnia a telepítés, játszás miatt.
2013. jún. 3. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
na? működik?
2013. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogy tudom a külső tárhelyre telepíteni én ezt a részt nem értem. Pl leszedek egy játékot géppel az általában két fájlból áll egy apk telepítőből és egy Android/obb mappába helyezendő mappából. Már itt nem értem hogy hogyan telepítsem oda az alkalmazást. Kifejtenéd nekem?
2013. jún. 3. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!