Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes eBay-ről vásárolni...

Érdemes eBay-ről vásárolni szerintetek, mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

A napokban csináltam PayPal-t abból a célból hogy vásárolni fogok vele az eBay-en. Kicsit bennem van a félsz hogy nem az jön amit rendelek illetve többet kell fizessek.


Ezt a kijelzőt rendelném:

[link]


Adót, vámot vagy egyéb pénzt nem számolnak rá még pluszba?

Kb, hány nap amire megjön?

Ti rendeltetek már innen? Kíváncsi lennék a tapasztalatotokra.


Előre köszönöm a válaszokat! :)



2013. jún. 3. 10:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ebayen a megbízhatóság az eladótól függ, itt southcentralsupply az eladó. 100% pozitív a visszajelzése de csak 370 visszajelzése volt, ami több tízezres számban eladókhoz képest nem sok, de ennyi után talán már eldönthető, hogy megbízható.

A cucc pedig Oklahomából jön, így akár több hét is lehet, mire megérkezik, bár mivel van postaköltség lehet valami gyorsabb csomagként adja fel.

Mivel nem túl drága dolog ezért egyébként se nagyon akadna meg a vámon, az eladó lehet ajándékként fogja feltüntetni, vagy olcsóbban az áránál. Nekem még semmit se vámoltak le, mindig minden megjött, viszont Amerikából még soha nem rendeltem, leginkább Ázsiából vagy Európán belül, a kínai 0 Ft házhozszállítási díjú is megérkezett 1-2 hét alatt.

2013. jún. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm s válaszokat! :)
2013. jún. 4. 16:18
 13/13 anonim ***** válasza:

Akkor megegyszer, mert bar ezerszer leirtuk, sokan meg mindig nem ertik...


Ha nem Uniobol jon a cucc, akkor x forint felett vamkoteles (meg afa koteles). Mindegy hogy ra van irva, hogy ajandek vagy sem, ha x forint felett van akkor fizetni kell.

De csak akkor kell fizetni, ha a csomagot megallitjak es kezelik.

Mivel tobb100ezer csomag erkezik az orszagba, nincs idejuk/emberuk minden egyes csomagot megnezni, vagyis csak talalomra valogatnak. Ha a te csomagodnak az erteke x forint felett van es megfogjak, akkor kezelik. Es ha fizetned kell afat/vamot, akkor jon a level hogy hol es mennyit tessek fizetni. Ha fizettel, a postas hozza a cuccot.


Az elado valszeg nem fog kevesebbet rairni, de meg lehet kerdezni. Ez persze nem tartja vissza a vamosokat. Ugyanis ha ok ugy gondoljak meret/suly alapjan, h a te csomagod biztos tobbet er, mint ami ra van irva, akkor kibontjak es megnezik mi van benne es szerintuk az mennyibe kerul...


Amerikabol a feladastol fuggoen 5-10 munkanap amig megerkezik egy csomag. Van olyan lehetoseg, ami 3 nap alatt is odaer, de az meregdraga. Van olyan is ami kicsit olcsobb, de kicsit tovabb tart. De erre sosem lehet merget venni. En mar adtam fel karacsonyra ugy csomagot (USAbol), hogy husvetra erkezett meg (a postan azt mondtak 5-10 nap...) Szet volt rongyolva a doboz, el volt azva, de a cucc benne erintetlen volt:)


Hogy mennyi az x forint, annak nezzetek utana ti, mert nekunk 2 eve allitottak meg csomagot, akkor 22 dollar felett kellett fizetni... gondolom azota felmentek az arak.

2013. jún. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!